Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ http://kairiudarzelis.lt.home.creation.lt/rss Kūrybinės dirbtuvėlės „Kalėdinės puokštės“       Gruodžio 7 dieną „Gudručių" grupės vaikai, lydimi auklėtojos Almos, logopedės Daivos ir auklėtojos padėjėjos Violetos, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Kalėdinės puokštės", kurias organizavo Kairių pagrindinės mokyklos mokytoja Dženara Astasevičienė. Kartu su mokiniais sukūrę keletą „grožybių“, mažieji gudručiai spalvino kalėdinius paveikslėlius, kurie papuošė mokyklos stendus. Pedagogės savo kolegėms linkėjo angeliškos kantrybės, kūrybiškų metų, laimės, sėkmės ir gerumo...

      Sukurtos Kalėdinės puokštės eksponuojamos  "Gudručių" grupės erdvėse.


 

 

]]>
3894 Mon, 10 December 2018 02:12:30
Teorinis / praktinis seminaras Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“     Lapkričio 29 d. į Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ organizuotą seminarą „Emocinio intelekto lavinimas vizualinės raiškos priemonėmis ir būdais“ susirinko Šiaulių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai, vadovai.

    Darbo patirties sklaidos dieną Kairių lopšelio-darželio pedagogai skaitydami pranešimus pristatė savo patirtį lavinat vaikų emocinį intelektą. Lektorė dailės terapijos specialistė Elena Kasperavičienė pranešime kalbėjo, kad technologijų pilname pasaulyje nebelieka vietos paprastiems, bet įdomiems užsiėmimams. Piešimas smėliu ant šviečiančio stalelio, spalvomis ant molberto, ar galimybė pačiam susipilti paveikslą – kiekvienam vaikui leidžia tapti atradėju. Ji pristatė „Jonely“ linijos ženklo nestandartinius, vaizduotę ir pojūčius lavinančius edukacinius žaislus, priemones ir pakvietė seminaro dalyvius praktiškai išbandyti šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo priemones skirtas žaidimams, dailės bei terapijos sritims. Lektorė pateikė idėjų, informacijos apie šių priemonių panaudojimą.

    Ebru meno specialistė Jurgita Kniežė papasakojo apie Ebru meno panaudojimą ugdant vaikų emocinį raštingumą, skatinant kūrybiškumą, gerinant tarpusavio santykius, lavinant socialinius, bendravimo įgūdžius. Kūrybinėse dirbtuvėlėse „Tapyba ant vandens“ visi turėjome galimybę tapti Ebru menininkais. Iš vandens indo, kaip auksines žuveles vieną po kito traukėme įspūdingiausius, spalvingiausius ir įvairiausiomis emocijomis kunkuliuojančius savo kurtus paveikslus ir įsitikinome, kad tai menas visiškai eliminuojantis nesėkmės galimybę.

    Apibendrinant išklausytus pranešimus ir išbandžius šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo, terapijos priemones reflektavome, diskutavome ir dalinomės ne tik patirtimi, bet ir kėlėme problemas, ieškojome jų sprendimo būdų.

    Šio seminaro metu įgijome ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, praplėtėme savo akiratį apie šiuolaikinių vizualinių priemonių pritaikomumą kasdieninėje vaikų ugdomojoje veikloje.

 

]]>
3891 Fri, 07 December 2018 09:12:30
„Nariuotakojai darželyje“      Lapkričio 27 d. darželyje vyko edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“, kuriuos pristatė Palangos „Insektariumas“ – gyvų vabzdžių muziejus. Vaikai ir pedagogai turėjo galimybę susipažinti su nariuotakojų ekspozicija ir jos mažiausiais gyvūnėliais: juodaisiais skorpionais, vorais, tarakonais, gyvalazdėmis, šimtakojais ir kt. Mažieji stebėjo ir klausėsi specialistės Jūratės pasakojimų apie vabzdžių kilmę, išvaizdą, mitybą, gyvenimo būdą. 
     Parodos pabaigoje patiems drąsiausiems buvo pasiūlyta paglostyti žaltį, šimtakojį ir driežą. Po parodos vaikai išsiskirstė pilni įspūdžių ir patyrę pažinimo džiaugsmą.

 

]]>
3877 Thu, 29 November 2018 04:11:21
Suaugusiųjų mokymosi savaitė: „Lietuva mokosi iš praeities į ateitį“       Šių metų lapkričio 19-23 dienomis Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ dalyvavo Šiaulių rajono Švietimo pagalbos organizuojamame projekte, skirtame suaugusiųjų mokymosi savaitei „Nors aš mažas, bet gudrus, galiu mokyti visus“.

      Lopšelio-darželio „mažieji mokytojai“ - „Kodelčiukai“ mokė tėvelius žaisti lietuvių liaudies žaidimus ir žaidinimus. „Naminukų“ grupės „mažieji mokytojai“ kartu su tėveliais keliavo į sveiko maisto karalystę ir mokėsi dėlioti sveiko maisto piramidę, mokėsi žaisti stalo, lietuvių liaudies žaidimus, mokėsi lankstyti iš popieriaus paukščiukus. „Smalsučių“ grupės mažieji pravedė tėveliams įvairias mokomąsias veiklas: „Aš esu aš“, „Paskaičiuokim“, „Dainuokim kartu“, „Linksmoji abėcėlė“, „Piešti mums visiems smagu“. „Gudručių“ grupės „mažieji mokytojai“ tėveliams siūlė įvairią pažintinę, patirtinę, meninę veiklą. Savo „mokiniams“ rekomendavo išbandyti Jonely priemones: piešti ant šviečiančio molberto, žaisti su dėže-lagaminu, smagiai panaudoti imitacinius medinius žaisliukus žaidžiant kinetiniame smėlyje, veikti su kūrybiniais pilstymo rėmeliais,  mokėsi žaisti šaškėmis ir domino.

      Visi „mokiniai“ ir „mokytojai“ buvo apdovanoti šypsenėlėmis - vieni už mokymą, kiti už gerai įsisavintas žinias. Įdomi veikla suteikė visiems naujų potyrių ir džiugių emocijų veikiant kartu.
]]>
3873 Tue, 27 November 2018 02:11:28
Rytmetis „Amsiaus patarimai“    Lapkričio 23 d. lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko rytmetis „Amsiaus patarimai“. Vaikus aplankė personažai: policijos bičiulis Amsius, vagišius Rapolas ir mergaitė Kotryna. Personažai suvaidino įvairias situacijas apie vagystę, madingus bei brangius daiktus, rūkymą, priklausomybę informacinėms technologijoms. Policijos bičulis Amsius vaikams patarė, kaip jie turėtų elgtis matytose situacijose. Įgytas žinias apie saugumą, atsargumą aplinkoje, mažieji įtvirtino žiūrėdami ir analizuodami animacinius filmukus.

   Rytmetis visiems suteikė daug gerų emocijų, įtvirtino vaikų saugaus elgesio aplinkoje žinias.

]]>
3874 Tue, 27 November 2018 02:11:02
Išvyka į Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato Saugaus eismo klasę          Lapkričio 16 d. lopšelio-darželio „Spindulėlis“ mišraus priešmokyklinio amžiaus „Gudručių“ grupės ugdytiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato Saugaus eismo klasėje. Užsiėmimo metu vaikučiai susipažino su pagrindiniais kelių eismo taisyklių reikalavimais. Pareigūnė Kristina pademonstravo eismo saugumo užtikrinimo priemones, patarė kaip saugiai pereiti gatvę reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje ar užmiesčio kelyje, demonstravo šviesą atspindinčias liemenes, aiškino atšvaito dėvėjimo taisykles. Vaikai atsakinėjo į klausimus, susijusius su eismo saugumu, o už teisingus atsakymus ir aktyvų dalyvavimą mažieji apdovanoti prizais: knygelėmis, atšvaitais, liemenėmis. Auklėtojai Almai skaitant saugaus eismo priesaiką, mažieji pasižadėjo atsakingai ir saugiai elgtis kelyje.

          Į namus vaikai grįžo puikios nuotaikos, įtvirtinę žinias apie saugų eismą.

]]>
3861 Sun, 18 November 2018 09:11:22
Tradicinis korėjietiškas kovos menas Won Hwa Do    Lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyksta tradicinio korėjietiško kovos meno treniruotės Won Hwa Do. Šis kovos menas apima visas kovos technikas: smūgių techniką, metimą,  laužimus, kovą partneryje. Won Hva Do panašus į šokį, nes judama tik apskritimu, visos šio kovos meno technikos vienijamos rato judesio. Taip pat panaudojami ir kiti metodai, kurie užtikrina treniruotės saugumą, ugdo lankstumą, emocinį stabilumą ir kitus įgūdžius. „Won Hwa Do” užsiėmimai pagerina vaikų sveikatą, suteikia gerą nuotaiką, leidžia giliau pažinti save, sukurti draugiškus santykius su  aplinkiniais.


]]>
3860 Sun, 18 November 2018 08:11:01
JonEly žaislai ir priemonės lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ Žinant vaikų smalsumą, norą viską išbandyti, suteikti vaikui daugiau laisvės, siekdami užtikrinti kokybišką įvairiapusį vaiko ugdymą(si) lopšelis-darželis „Spindulėlis“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Eventus Group“, kurie gamina JonEly prekinio ženklo edukacinius žaislus ir reprezentuoja atsakingą, išradingą, kūrybiškumą skatinantį požiūrį ir padeda atrasti naujas erdves per žaidimą, mokymą(sį) ir emocijas. 

Kurdami darbelius neįprastomis priemonėmis, eksperimentuodami, vaikai atranda pasaulį naujai, patiria džiugių akimirkų. Veikdami su JonEly priemonėmis vaikai atsipalaiduoja, leidžia laisvai lietis savo fantazijai, ugdosi kaip kūrėjai. Darbo procese persipina patirtis ir pažinimas, džiaugsmas ir ramybė, saviraiška ir kūrybiškumas.

]]>
3859 Sat, 17 November 2018 05:11:32
Europos sveikos mitybos diena lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" Lapkričio 8 d. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko rytmetis „Dipsio ir Daržovytės Sveikuolytės iškyla”. Renginio tikslas - ugdant sveikatos saugojimo kompetenciją suteikti žinių apie sveikatai naudingus, žalingus ir beverčius maisto produktus. Dipsis (auklėtoja Alma) ir Daržovytė Sveikuolytė (kūno kultūros mokytoja Ingrida) kartu su vaikais iškylavo, diskutavo apie sveiką maistą bei mitybos klaidas, apie judėjimo svarbą sveikatai, mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus. Aplikuodami „Sveiko maisto piramidę“ kūrybingai įtvirtino įgytas žinias.

 

 

]]>
3849 Fri, 09 November 2018 03:11:52
„Pyragų diena“ – pasidalinkime gabalėliu gerumo         Šių metų lapkričio 6 dieną lopšelis-darželis „Spindulėlis“ pakvipo pyragais. Auklėtoja Vidija pakvietė darželio bendruomenę prisijungti prie „Išsipildymo akcijos 2018“ iniciatyvos „Pyragų diena“.

       Nuo pat ryto į grupes rinkosi vaikai su tėveliais nešini nepaprasto grožio, skanumo ir skirtingų receptų pyragais. Pedagogai su vaikais kalbėjo, dalinosi savo mintimis, išgyvenimais apie atjautą, gerumą sunkiai sergantiems vaikams.  Visa darželio bendruomenė noriai vaišinosi pyragais ir dosniai aukojo sunkiomis ligomis sergantiems vaikams. „Pyragų dienos“ metu paaukota 180 eurų.

      Tikimės, kad ši iniciatyva taps gražia įstaigos tradicija, vienijančia vaikus, tėvus, įstaigos bendruomenės narius. Ačiū už Jūsų gerumą.

 

]]>
3845 Thu, 08 November 2018 04:11:03
DĖMESIO! DĖMESIO DĖMESIO DĖMESIO!

]]>
3843 Thu, 08 November 2018 01:11:44
Moliūgėlio vaišės      Lapkričio 31 d. lopšelio-darželio mikroklimato komanda (Neringa, Genovaitė, Daiva, Kristina) kolektyvą sukvietė į Moliūgėlio popietę. Visi buvome pasipuošę moliūgiškai oranžinės spalvos akcentais ir oranžine nuotaika. Prie moliūgiškai oranžinio stalo ragavome moliūgiškai gaivią gaivą, moliūgiškai gardų pyragą... Džiaugiamės moliūgiškai nuostabiai praleistu laiku.


]]>
3830 Wed, 31 October 2018 02:10:06
Užsimezgusi draugystė tęsiasi  Spalio 29 d. lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ viešėjo Kauno miesto lopšelio-darželio „Daigelis“ pedagogės. Šiltai pabendravusios prie kavos puodelio, viešnios apžiūrėjo ugdymosi erdves, susipažino su kolektyvu ir ugdytiniais. Susitikimo metu nuspręsta tęsti bendradarbiavimą tarp įstaigų su priešmokyklinio ugdymo grupėmis, vykdant patirtinio ugdymosi projektą „Auginkim sveikatos daigelį”. Projekto tikslas - dalijimasis įstaigų vaikų ugdymosi patirtimi vykdant bendras veiklas.

 

]]>
3828 Tue, 30 October 2018 03:10:16
Siurprizas iš Aplinkos ministerijos           Už aktyvų dalyvavimą lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenei organizuojant Europos judumo savaitės renginius, Aplinkos ministerija mūsų įstaigą apdovanojo prizais. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo aktyvia benduomene ir gautais prizais!

 ]]>
3826 Tue, 30 October 2018 02:10:56
Edukacinė programa „Mano kepaliukas“     Spalio 22 dieną nuo pat ryto „Spindulėlis“ pakvipo gardžiu kepamos duonos kvapu. Lopšelyje-darželyje svečiavosi mažosios bendrijos „Mažųjų ugdymas“ vadovė Rasa, kuri vaikams pravedė edukacinę programą „Mano kepaliukas“. Mažieji susipažino su kepyklos vadove, sužinojo, kodėl kepėjai ryši prijuostes ir dėvi kepuraites, kodėl rėtis kiauras, kokio skonio miltai ir rauginta tešla ir kt. Vaikai patys bandė minkyti tešlą, formavo duonos kepaliukus, dėliojo juos į kepimo skardą ir stebėjo kaip kepa krosnelėje jų pagaminti kepaliukai. Iškeptą duonutę vaikai ragavo, o kas liko nesuvalgyta, nešėsi namo pavaišinti šeimos narius.

    Džiaugiamės nauja patirtimi ir nekantriai lauksime naujų įdomių susitikimų!
]]>
3805 Wed, 24 October 2018 03:10:20
Pažintinė išvyka į Kairių miestelio gyventojos Silvos Vasiliauskienės ūkį     Penktadienį, spalio 19 dieną, sėkmingai startavo „Gudručių“ grupės bendruomenės projektas "Ėsk, karvute, žalią šieną...", kurį parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Alma.

    Šiuolaikiniai vaikai karvutę, jautį ar veršelį dažnai mato tik spalvinguose knygų puslapiuose ar televizoriaus ekrane. Suprasdami tokią realybę, „Gudručių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis  Alma ir Jugina vyko į patirtinę-pažintinę išvyką „Karvutės Žibos gardėsiai“. Buvusi lopšelio-darželio darbuotoja Silva Vasiliauskienė aprodė vaikams savo ūkį, parodė kaip iš rūgusio pieno gaminama varškė, paaiškino kas tai yra pasukos, pademonstravo senovinę sviestmušę - kalatauką, sūrio slėgtuvą. Mažieji smalsuoliai viską išbandė praktiškai: pylė sutrauktą varškę į sūrmaišį, maišė grietinę, suko sviestą. Vaikų laukė gausiais pieno produktais nukrautas stalas. Nekantravome atsigerti karvutės Žibos šviežutėlio pienelio, skanavome dar šiltutėlę varškę su šviežiomis, ką tik nuskintomis avietėmis, laižėme saulės geltonumo sviestą. Dabar žinosime, koks sudėtingas ir įdomus pienelio ir jo produktų kelias ant kasdieninio mūsų stalo.
 

]]>
3804 Wed, 24 October 2018 01:10:28
Išvyka „Keliauju po Kairių miestelį“    Šių metų spalio 17 d. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis‘‘ „Gudručių“ grupės vaikai kartu su savo auklėtojomis ir kūno kultūros mokytoja susiruošė į išvyką „Keliauju po Kairių miestelį“. Išvykos tikslas - paskatinti vaikus ir jų tėvus daugiau judėti kasdien ir taip paįvairinti savo dienos režimą bei atkreipti visuomenės dėmesį į teigiamą fizinio aktyvumo poveikį.

    Aptarę saugaus ėjimo maršrutą, pakalbėję apie vaikščiojimo naudą, nusipiešę žemėlapį su miestelio lankytinomis vietomis ir užsidėję Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dovanotus žingsniamačius, iškeliavome į Kairių miestelį. Kelionės metu vaikai aktyviai matavo žingsnius iki prekybos centrų, šimtmečio akmens, bibliotekos, bažnyčios ir kt. Atvykę į Kairių pušyną treniravomės ant lauko treniruoklių, dalyvavome estafetėse, žaidėme žaidimus, rinkome gamtinę medžiagą. Mažieji iškylautojai liko patenkinti ir laimingi, į darželį grįžo pilni gerų įspūdžių ir džiugių emocijų.

    Gera kelionės nuotaika, aktyviai praleistas laisvalaikis ir malonūs įspūdžiai mažuosius iškylautojus nuteikė visai likusiai dienai.

 

]]>
3801 Mon, 22 October 2018 01:10:53
Olimpinė sporto šventė „Ruduo barsto olimpinius žiedus“    Saulėtą spalio 12 dienos rytą Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko rudens olimpinė sporto šventė „Ruduo barsto olimpinius žiedus“. Skambant nuotaikingai muzikai, lauko aikštelėje Rudenėlis (kūno kultūros mokytoja Ingrida) pakvietė įstaigos bendruomenę uždegti olimpinį deglą simbolizuojantį taiką, vienybę ir draugystę. Šventės dalyviai prisistatė linksmais ketureiliais, atliko bendrą visuotinę mankštą. Linksma ir nuotaikinga mankštelė nuteikė smagioms estafetėms, žaidimams, kuriose vaikai tobulino vikrumą, greitumą, ištvermę ir taiklumą. Išsiskirstę į sportinius sektorius, mažieji dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose.  Dalyviai įveikė rudens takelius, balas, lapų kalnus, tiltelius bei įvairias lengvosios atletikos užduotis. Šventė baigėsi olimpinės liepsnos užgesinimu, apdovanojimais ir rudeninių lapų fejerverkais.

   Visi smagiai pasportavę, pilni džiugių emocijų dar ilgai aptarinėjo dienos įspūdžius.

]]>
3791 Tue, 16 October 2018 05:10:15
Dramos šventė – festivalis „Vaikystės aitvarai“ Spalio 4 d. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ mažieji „O lia lia“ trupės artistai (vadovė Genutė G.) dalyvavo Šiaulių r. ikimokyklinių ugdymo įstaigų dramos šventės – festivalyje „Vaikystės aitvarai“. Vaikai susitiko su šventės vedančiaisiais personažais-Žiniuku ir Nežiniuku, stebėjo draugų  rodomus vaidinimus ir savo nuotaikingu spektakliu „Katės ir pelės“ džiugino susirinkusius svečius.

Didžiuojamės mažaisiais artistais ir gauta padėka bei prizais.

 

]]>
3784 Wed, 10 October 2018 11:10:05
Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje! 2018 m. rugsėjo 21 dieną Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė prisijungė prie Jungtinių Tautų būstinėje suskambančio Taikos Varpo, ant kurio yra užrašas „Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje“ (Long live absolute Word peace). Vaikai nuo pat ryto aplinkiniams dalino paruoštas skrajutes „Gyvenkime taikiai!“. 12.00 valandą lopšelio-darželio kieme visi susikabinę rankomis ir sukdamiesi rateliu dėl taikios Žmonijos skandavome: „Tebūnie taika visoje Žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyse...“. Renginio kulminacija – taikos balandžių paleidimas į dangų! Būkime Taikoje su pasauliu bei vienas kitu!
]]>
3771 Thu, 27 September 2018 05:09:02
Europos judumo savaitė Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ 2018 m. rugsėjo 17-21 dienomis Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ organizuoti judumo savaitei skirti renginiai. Savaitę pradėjome pokalbiais, diskusijomis,  kūrybinėse dirbtuvėlėse aplikavome, lipdėme, lankstėme iš popieriaus, plastiko svajonių transporto priemonę. Kasdien atlikdami Pypsiuko mankštą „Ekologiški automobiliai“, vaikai mėgavosi ir lavino savo motorinius įgūdžius. Priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupės vaikams organizuota išvyka į Šiaulių miesto geležinkelio muziejų. Vaikai apžiūrėjo unikalią senovinių garvežių ekspoziciją ir žaidė geležinkelio maketu su veikiančiais žaisliniais garvežiais, o prie stalų spalvino svajonių garvežiuką.  

Savaitės kulminacija tapo lopšelio-darželio bendruomenės dieną be automobilio „Rieda mano mašinytė“. Vaikai ir suaugusieji su savo transportu: dviračiais, paspirtukais, kartoniniais automobiliais bei lėktuvais mankštinosi, dalyvavo parade, dviratukų, paspirtukų, iš popierinių dėžių pagamintų automobilių varžybose, Pypsiuko  labirinte. Akcijos pabaigoje vaikų transporto priemonės pasipuošė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato padovanotais atšvaitais, o vaikai džiaugėsi padovanotomis saugaus eismo knygutėmis.


]]>
3770 Thu, 27 September 2018 02:09:51
Rytmetis „Draugui ištiesk tik švarią ranką“           Rugsėjo 13 d. lopšelio-darželio „Spindulėlis“  ikimokyklinio amžiaus „Smalsučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo rytmetyje „Draugui ištiesk tik švarią ranką“.  Vaikus pasitiko švaros karalienės Baltprausės (Ingrida ir Raminta), kurios padėjo vaikams išsiaiškinti kas yra švarios rankos, kada reikia plauti rankas, kodėl reikia laikytis tinkamos rankų higienos, pamokė rankų plovimo technikos ir su vaikais tyrinėjo bei išbandė „mikrobų maišelį“. Pabaigai vaikai išbandė švarių rankyčių mankštą: imitavo rankų plovimo judesius, veiksmus su muilu, vandeniu. Kai rankytės švarios – sveiki vaikai.

 

 

]]>
3766 Wed, 26 September 2018 02:09:16
Sveikas, darželi!        Rugsėjis vėl visus sugrąžina iš vasaros. Po šiltų vasaros atostogų į lopšelį-darželį “Spindulėlis” sugrįžo vaikų šurmulys, nuoširdžios šypsenos ir skardus juokas...

       Nuo pat ankstyvo ryto vaikučius su dovanėlėmis pasitiko dvi linksmos Pelytės (Ingrida ir Genutė), džiugiai sutikdamos kiekvieną sugrįžusį į darželį. Įstaigos direktorė Dalia pasveikino darželio bendruomenę su Mokslo ir žinių diena, bei pristatė grupių pedagogus. Sudainavę lopšelio-darželio himną ir linksmai nusiteikę, visi išsiskirstė į savo žaidimų aikšteles nuotaikingam papramogavimui. Gero visiems starto :)

]]>
3713 Tue, 04 September 2018 02:09:22
Edukacinis užsiėmimas „Užaugęs noriu būti...“         Kasdieninę lopšelio-darželio „Spindulėlis“ veiklą rugpjūčio 24 d. paįvairino edukacinis užsiėmimas „Užaugęs noriu būti...“, kurį organizavo VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro SPA specialistų – masažuotojų ir plataus profilio kirpėjų komanda. Vaikai buvo supažindinti su kirpėjų ir masažuotojų specialybėmis. Mergaitėms ir berniukams buvo daromos įmantriausios šukuosenos, atliekamas masažas. Džiugu buvo ne tik vaikams, bet ir mūsų įstaigos darbuotojams. Nekantriai lauksime naujų susitikimų.


]]>
3697 Fri, 24 August 2018 02:08:54
Su Rugsėjo 1-ąja!

]]>
3696 Thu, 23 August 2018 08:08:33
Nuotaikingas Žolinių laukimas Žolinių išvakarėse, rugpjūčio 14 dieną, į Šiaulių r. Kairių lopšelį-darželį „Spindulėlis“ darbuotojai ir vaikai rinkosi nešini gėlių, žolelių puokštėmis. Edukacinis rytmetis prasidėjo logopedės Daivos pasakojimu apie močiučių darželiuose augintus ir iki šiol auginamus vaistinguosius augalus. Vaikai, suaugusieji klausė, lietė, uodė juos trindami tarp rankų. Virėja Kristina visus pakvietė degustuoti arbatžolių arbatėles. Vėliau visus augalėlius supynėme į vieną gražią didelę puokštę, kurią išdžiovinę, jos teikiamomis galiomis galėsime sveikatintis visą šaltąjį metų sezoną.

Po pietų mūsų šventė persikėlė į šalia lopšelio-darželio esančią sodybą. Ten visų laukė sodybos šeimininkė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nijolia Kasparavičienė, kuri aprodė savo ramunių kolekciją „Ramunyną“. Čia radome visko: atvirukų, knygų, paveikslų, pagalvėlių ir net žaismingus kaliošus papuoštus ramunėmis. Apžiūrėję kolekciją susėdome ant ramunėmis puoštų pagalvėlių, paklotėlių, o direktorė Dalia visus apdalino grūdais cituodama senolių išmintį: „Grūdai – tai viskas: ir duona, ir valgis, ir sveikata. Jeigu turėsi grūdų, bus ir pinigų. Išsirinkite kelis grūdelius į piniginę, kad ji visada būtų pilna“. Po palinkėjimų skaitėme, klausėmės ir inscenizavome poeziją apie žolynėlius.

Lyg akimirka prabėgo ši stebuklinga vasaros diena – persmelkta mūsų pačių gerumo, nuoširdumo, žolynų aromato, žolelių arbatos dvelksmo bei poezijos.


 

]]>
3680 Mon, 20 August 2018 09:08:15
Vasaros stovyklėlė Spindulėlyje     Birželio 27d. rytas lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ prasidėjo neįprastai, ieškant naujų būdų veikti per patirtį. Linksmai nusiteikę mažieji rinkosi į vasaros stovyklėlę kiemelyje: kartu atliko bendrą mankštą, žaidė su draugais. Papusryčiavę lauke, vaikai susiruošė į meno, eksperimentų -tyrinėjimų, smulkiosios motorikos kūrybines dirbtuvėles, kuriose ugdytiniai piešė, lipdė, aplikavo, aktyviai tyrinėjo, miklino pirštelius, atlikdami įvairias užduotis. Puikiai įrengtoje stovyklavietėje netrūko įdomios ir turiningos sportinės veiklos: vaikai žaidė, sportavo, linksminosi, džiaugėsi vienas kito buvimu, vaišinosi iškylautojo vaišėmis. Po viešnagės kūrybinėse dirbtuvėlėse, pietavome, klausėmės pasakų ir lopšinių „leisdamiesi“ į sapnų  karalystę.                              

    Veiklų metu vaikai ne tik puikiai praleido laiką, bet išbandė, atrado ir patyrė naujų emocijų, išgyvenimų, potyrių. Linksma ir smagu, kai visa bendruomenė kartu! Dėkojame visai įstaigos bendruomenei ir tėveliams už pagalbą organizuojant vaikų vasaros stovyklėlę.

 

 

 

 

 

]]>
3629 Fri, 29 June 2018 01:06:09
"Ilgiausia diena, trumpiausia naktis" Birželio 22 d.  lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė  nuo pat ryto smagiai šurmuliavo, ruošiantis Rasų, Joninių šventei. Meninio ugdymo pedagogė  Jugina  šventę pradėjo žolynų vainiko pagerbimu, o su vandens ąsočiu prie žalumynais apipintos bromos vaikus pasitiko auklėtojos Vidija ir Akvelina. Jos pakvietė šventės dalyvius praeiti pro apeiginius vartus ir nusiprausti rankas ir veidą vandeniu, kad šventę pasitiktų švarūs. Nuoširdžiausius linkėjimus, gražiausius vainikus ir lauko gėlių puokštes vardo dienos proga skyrėme lopšelio-darželio darbuotojai Rasai. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, sukosi rateliai. Vaikai mėtė vainikus ant kupolių, daužė puodynes, savo šventinius jausmus išliejo tapydami. Šventės  pabaigoje vaišinomės Rasos žolelių arbata ir meduoliais. Pabuvimas visiems draugėje padėjo pajusti Rasų, Joninių šventės dvasią... 

]]>
3621 Tue, 26 June 2018 02:06:09
Tarptautinė jogos diena Varlytė „Šlamutė“ birželio 21 d. lopšelio-darželio bendruomenę sukvietė dalyvauti Tarptautinės jogos dienoje. Tikslas - stiprinti psichinę ir fizinę sveikatą taikant jogos elementus. Varlytė „Šlamutė“ (kūno kultūros mokytoja Ingrida) pakvietė visus į džiaugsmingą jogos pasaulį, kuriame pasidalino patirtimi ir pamokė įvairių jogos pratimų. Atlikdami pratimus, mokėmės taisyklingai kvėpuoti, išlaikyti pusiausvyrą, išmokome jogos osanų: „saulė“, „medis“, „liūtas“, „dramblys“, „katinas“,  „šuo“, „gyvatė“, „varlė“, „kalnas“ ir kt. Varlytė  pasidžiaugė vaikų noru sportuoti, išmokstant susikoncentruoti, atsipalaiduoti. Jogos žaidybinis užsiėmimas buvo labai įdomus, tad laikas prabėgo nepastebimai... Veiklą kartosime dar ir dar...:)

]]>
3620 Tue, 26 June 2018 01:06:11
Sveikatą stiprinančios veiklos tęsiasi... Šiltą birželio 11 dienos vasaros rytą  lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė virto vabalais tyrinėtojais, kurie kartu su bitute (priešmokyklinio ugdymo pedagoge Alma) ir voru (kūno kultūros mokytoja Ingrida) dalyvavo pramogėlėje „Dūzgia pievoj vabalai“.

Susirinkę lopšelio-darželio kieme dalyviai susipažino su personažais, žaidė pasisveikinimo žaidimą  „Labas, kaimyne!“, atliko voriuko mankštelę. Darbuotojai pavirtę „vorais“, o vaikai „musėmis“ draugiškai nusiteikę žaidė žaidimą „Voras ir musės“. Pramogėlė baigėsi smulkiosios motorikos lavinimo žaidimu „Voro tinklas“ bei muilo burbulų fiesta. Visiems buvo linksma ir gera pašėlioti drauge.

]]>
3601 Fri, 15 June 2018 01:06:18
Edukacinis rytmetis „Smagu skrajot linksmai“  Saulėtą birželio 6 dienos rytą lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ suorganizuotas edukacinis rytmetis „Smagu skrajot linksmai“. Vaikus pasitiko personažas – boružėlė (kūno kultūros mokytoja Ingrida) ir drauge susiruošė tyrinėti pievą, kurioje gyvena daug įvairių vabalų, vabzdžių, šliužų. Suradę nenupjautos žolės lopinėlį, mažieji tyrinėtojai joje aptiko įvairiausių augalėlių ir pievos gyventojų. Saulutei linksmai šildant, vaikai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus - „Bite, bite duok medaus“, „Vabzdžių lenktynės“ ir kt. Po judrios veiklos, pievoje pasitiesę kilimėlius, vaikai vaišinosi vabzdžių „maistu“ (saulėgrąžomis, salotomis, rūgštynėmis, medumi).

Maloniai praleistas rytmetis nuspalvino visą dieną. O gal net ir savaitę...

]]>
3582 Fri, 08 June 2018 02:06:41
„Kaip linksma ir smagu pašėliot visiems kartu“ Skambant nuotaikingai muzikai, lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko spalvingas renginys „ Kaip linksma ir smagu pašėliot visiems kartu“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Vaikus ir svečius linksmino klounai (auklėtojos Vidija ir Akvelina). Vaikai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, rungtyse, smagiai šoko ir dainavo, piešė nuostabiausias savo svajones, pūtė muilo burbulus. Ta proga darželio kiemelyje atidaryta vaikų bibliotekėlė, o didžiausias siurprizas vaikams – šėlionės ant batuto. 

 Šventės svečiai - Šiaulių rajono Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė S. Valavičiūtė ir Šiaulių rajono Švietimo pagalbos tarnybos direktorė R. Piežienė padėkos raštais apdovanojo priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupės ugdytinius: Beną Venckų - Socialinės iniciatyvos „Misija Laplandija“ laimėtoją ir Domantą Jurgaitį - "Išraiškingiausiai padeklamuoto eilėraščio nominantą", dalyvavusį Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse "Tu pati gražiausia, mano Lietuva". Padėkos raštu apdovanota priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Šulčienė už šių ugdytinių parengimą ir pasiektus rezultatus.]]>
3569 Tue, 05 June 2018 11:06:44
„Iš žaislų šalies aš išeinu...“ Paskutinę pavasario dieną į gėlėmis ir mylimiausiais žaislais išpuoštą salę rinkosi vaikai, pedagogai, tėveliai į tradicinę „Gudručių“ grupės šventę „Iš žaislų šalies aš išeinu...“. Direktorės Dalios sveikinimas ir drąsinantys žodžiai palydėjo priešmokyklinukus į mokyklą. Mažesnieji vaikai nuo šiol užims savo vyresniųjų draugų vietą. Po šventinio koncertėlio, kuriame skambėjo dainelės, sukosi rateliai, aidėjo eilėraščių posmai, pedagogės Alma ir Jugina įteikė būsimiesiems mokinukams pažymėjimus, kuriuose teigiama, kad ugdytiniai sėkmingai baigė priešmokyklinio ugdymo(si) programą, yra pasirengę tapti mokiniais ir keliauti į naujų ieškojimų bei atradimų šalį.

]]>
3568 Tue, 05 June 2018 11:06:43
Netradicinis kūno kultūros užsiėmimas „Aš ir aplink mane" 2018 m. gegužės 28 d. lopšelio-darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupės vaikai dalyvavo netradiciniame kūno kultūros užsiėmime „Aš ir aplink mane“.  Veiklos tikslas – tenkinti vaikų judėjimo poreikį netradicinėje aplinkoje taikant įvairius metodus ir priemones. Kūno kultūros užsiėmimas vyko Kairių miestelio pušyno aplinkoje. Pušyno aplinka, treniruokliai, vanduo ir geras oras sudarė sąlygas organizuotai ir savaiminei veiklai, skatino vaikus kartu su kūno kultūros mokytoja Ingrida ir priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Alma ir Jugina mankštintis, žaisti, rungtyniauti estafetėse, pramogauti. Visi žinome, kad sveikata yra didžiausias visumoje esantis turtas.


]]>
3558 Thu, 31 May 2018 02:05:15
Tradicinės grupių šventės  Gegužės 21-25 dienomis lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko tradicinės grupės šventės: „Mūsų mažytės dienos“, „Vienas, du – augti didelis žadu“, „Vaikystės spindulėlis“, kurių tikslas – atskleidžiant vaikų pasiekimus, kūrybinius gebėjimus, palaikyti šiltą grupių bendruomenės bendravimą. Vaikučiai džiugino tėvelius  išmoktais eilėraštukais, žaismingomis skaičiavimo užduotėlėmis, nuotaikingomis dainelėmis ir šokiais, lietuvių liaudies žaidimais ir rateliais. Tėveliai pasidžiaugė vaikučių pasiekimais ir žiniomis. Visiems buvo gera ir smagu pasibūti kartu.


]]>
3551 Tue, 29 May 2018 05:05:04
Edukacinė išvyka į Krasauskų ūkį Lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ikimokyklinio amžiaus „Smalsučių“ grupės ugdytiniai lankėsi Krasauskų ūkyje, Bertužiuose. Atvykusius į ūkį svečius pasitiko šeimininkė Orinta, kuri papasakojo apie savo augintinius, jų priežiūrą. Vaikai džiaugėsi draugiškais naminiais paukščiais ir gyvūnais: vištomis, gaidžiais, stručiais, triušiais. Mažieji mėgdžiojo gyvūnus garsiažodžiais, imitavo jų judesius, lietė, glostė, maitino, rinko vištyčių kiaušinius, kūrė darbelius iš plunksnų. Ši edukacija suteikė vaikams žinių apie naminius gyvūnus ir daug džiugių emocijų. 

Dėkojame ūkio šeimininkams už bendradarbiavimą.


 

]]>
3539 Tue, 22 May 2018 05:05:03
Sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“ Gegužės 15 dieną priešmokyklinio mišraus amžiaus ,,Gudručių" grupės ugdytiniai dalyvavo Šiaulių rajono mokyklų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdytinių sporto šventėje ,,Judėjimo džiaugsmas", kuri vyko Kurtuvėnų regioniniame parke. Sporto šventės metu vaikai mankštinosi pagal šokį-dainą, sportavo šešiolikoje kiemelių, kurie atspindėjo įvairius dvaro darbus ir žaidimus. Už aktyvų dalyvavimą vaikai buvo apdovanoti padėka ir saldžiais prizais.


]]>
3537 Fri, 18 May 2018 01:05:48
Bendrystė tęsiasi... Jau tapo tradicija kasmet Kauno, Anykščių ir Šiaulių r. Kairių lopšelių-darželių ,,Spindulėlis“ atstovams susitikti vis kitame respublikos mieste. Šiemet susitikimo dalyviai susirinko į Kauno lopšelį-darželį „Spindulėlis“, kuriame buvo organizuojama gerosios darbo patirties idėjų sklaidos diena „Emocinio intelekto ugdymas vaikystėje“. Susitikime dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai.

Toliau vykome į teatralizuotą ekskursiją po Perkūno namą, pasižvalgėme po Kauną nuo Jėzuitų namų terasos, aplankėme nuostabųjį Kadagių slėnį.

Džiaugiamės gražia lopšelių-darželių „Spindulėlis“ bendryste.]]>
3535 Thu, 17 May 2018 03:05:06
Akcija „Žalia žinutė Lietuvai“            Balandžio 4-osios rytas, o mūsų lopšelio-darželio „Spindulėlio“ kiemas jau pilnas žmonių: vaikų, tėvelių, darbuotojų. Visi su darbine apranga ir kastuvais bando tilpti į du autobusus, o netilpę - lipa į savo automobilius ir patraukia į Rėkyvos girininkiją. Tą dieną dauguma lopšelio-darželio bendruomenės valstybės atkūrimo šimtmečio garbei prisijungė prie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės medžių atsodinimo iniciatyvos ir socialinių partnerių Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ inicijuotos akcijos „Žalia žinutė Lietuvai“.

          Rėkyvos miške pasodinome ąžuoliukus, o sodinimo vietą pažymėjome informacine lentele „Žalia žinutė Lietuvai“. Mes dar grįšime Jūsų aplankyti - Lietuvos ąžuoliukai.
]]>
3517 Wed, 09 May 2018 11:05:16
Mažosios dainos festivalis „Ant vaivorykštės sparnų“      Gegužės 3 d. priešmokyklinio mišraus amžiaus "Gudručių" grupės solistas Erikas Janulaitis dalyvavo 12-ajame Šiaulių rajono mažosios dainos festivalyje „Ant vaivorykštės sparnų“. Renginį vedė lopšelio-darželio „Spindulėlis“ muzikos mokytoja Jugina Kaminskė. Didžiuojamės savo talentingais bendruomenės nariais. 

]]>
3513 Fri, 04 May 2018 12:05:27
Paroda „Ėsk, karvute, žalią šieną“      Balandžio mėnesį Kairių bibliotekoje vyko pedagogės Almos Šulčienės karvučių kolekcijos paroda. Jos patalpose "ganėsi" 170 žalmargių, juodmargių eksponatų, kurią aplankė priešmokyklinio mišraus amžiaus "Gudručių" grupės vaikai. Mažiesiems smalsuoliams nuostabą kėlė dainuojantis jautukas, karvutės - taupyklės, judantys raktų pakabukai, fotonuotraukų laikikliai, paslapčių dėžutės, laikrodžiai ir kiti smagūs dalykėliai. Vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje "Ėsk, karvute, žalią šieną", kurioje buvo kalbama apie karvutes, diskutuojama, kas gaminama iš pieno, aptarinėjami mėgiamiausi produktai. Po auklėtojos paskaitytos istorijos apie pieno lašo naudą, vaikai nuspalvino piešinėlį su karvute. Spalvoti paveikslėliai papuošė grupės erdves.​


 

]]>
3509 Thu, 03 May 2018 01:05:59
Edukacija Angelo muziejuje       Artėjant Motinos dienai, "Gudručių" grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis  Alma ir Jugina, dalyvavo edukaciniame užsiėmime Angelo muziejuje. Vadovė Daiva mažiesiems lankytojams papasakojo apie Angelo sargo reikšmę religijoje ir kasdieniniame gyvenime. Vaikai turėjo galimybę artimai susipažinti su gausybe surinktų angelų skulptūrėlių iš viso pasaulio - tai dirbiniai iš medžio, molio, stiklo, porceliano, metalo, akmens, siūlų. Kol byrėjo smiltelės muzikiniame burbule, vaikai vienas kitam siuntė angeliškus linkėjimus. Vėliau, laikantis lietuvių liaudies tautodailės tradicijų, kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis​​ kūrė unikalų dirbinėlį "Angelas sargas", kuriuo pradžiugins mamytes jų artėjančios dienos proga.]]>
3508 Wed, 02 May 2018 09:05:48
Lopšelio-darželio „Spindulėlis“ gimtadienis tęsiasi...  Šį kartą į šventę „Tėvelių darželis“ rinkosi vaikų tėveliai. Sudalyvavę ryto rate ir susipažinę, jie lipdė, sportavo, pas logopedę taisė kalbelę, skaitė ir skaičiavo, žaidė ir dainavo... Skambant dainos „Su gimimo diena“ paskutiniams akordams, pasirodė Tortadienis su tortu ir degančiomis  žvakutėmis. Sugalvoję po norą, užpūtėme torto žvakutes ir vaišinomės pačiu skaniausiu pasaulyje gimtadienio tortu. Dar ilgai visi bendravome ir niekas nenorėjo skirstytis... Nuostabus laikas gražioje bendrystėje. Už gerą laiką dėkojame visiems dalyvavusiems.

 Su 40-uoju gimtadieniu, DARŽELI!]]>
3506 Tue, 01 May 2018 09:05:19
"Sportuojantys spinduliukai 2018" Dėmesio! Dėmesio! Dėmesio! Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ nenustygsta vietoje!

 2018 m.  balandžio 25 d. Kairių miestelio aikštėje visus pakvietė prisijungti prie nacionalinio renginio ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ ir sudalyvauti FLASH MOB-e (sulėktuvėse) „SPORTUOJANTYS SPINDULIUKAI 2018“. 

 

]]>
3505 Fri, 27 April 2018 11:04:40
Varliukų paroda    Lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ eksponuojama Gruzdžių socializacijos centro auklėtojos Ritos Gaidamavičiūtės „Varliukų paroda“. Balandžio 20 d. kūno kultūros mokytoja Ingrida sukvietė vaikučius į varliukų kūrybines dirbtuvėles, kurių metu mažieji galėjo susipažinti ir pasidžiaugti varlytėmis, kurios nugulė visą darželio laiptinę. Vaikai išsirinko labiausiai patikusias kvaksytes ir žaidė su jomis grupėse. Rytinių mankštų metu vaikai smagiai mankštinosi pavirtę žaliaisiais varliukais. Mažiesiems buvo smagu susipažinti su naujais darželio „gyventojais“.


]]>
3502 Wed, 25 April 2018 01:04:31
Šventė tęsiasi Spindulėlio vaikučiai jau atšventė lopšelio-darželio gimtadienį, bet šventė dar tęsiasi... Balandžio 12 d. į padėkos šventę „Spindulėliui 40“ rinkosi svečiai ir lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė. Visi buvo pakviesti persikelti į pasaką, kurioje šoko, dainavo ir vaidino lopšelio-darželio vaikai ir darbuotojai. O koks gimtadienis be dovanų!? Padėkos raštai, atminimo ir draugystės dovanėlės džiugino lopšelio-darželio bendruomenę ir svečius. O koks gimtadienis be vaišių!? Pasivaišinę Tortadienio (Genovaitė) tortu, visi bendravo, dalinosi prisiminimais ir gera emocija... Valiooooooo:)]]>
3487 Sun, 22 April 2018 09:04:51
Parama lopšeliui-darželiui "Spindulėlis"               

]]>
3480 Thu, 19 April 2018 04:04:27
Dėmesio!

]]>
3463 Tue, 10 April 2018 09:04:15
SPINDULĖLIO 40-tasis gimtadienis Koks gimtadienis be linksmybių, pramogų ir atrakcijų!? Balandžio 4 dieną 40-tąjį darželio gimtadienį šventė patys svarbiausieji lopšelio-darželio „Spindulėlis“ svečiai – mūsų įstaigos vaikučiai. Atskubėjusius į darželį vaikučius pasitiko Smurfai (Ingrida ir Violeta), kurie padovanojo po balioną ir palydėjo į šventiškai papuoštas grupes. Pasivaišinę Tortadienio (Genovaitė) tortu, vaikai linksminosi su „Linksmojo lagamino“ trupės peliukais Mikiais. Gimtadienio šventę vainikavo draugystės daina ir balionų su linkėjimais paleidimas į orą.

O koks gimtadienis be dovanų!? Darželio darbininkas Redas dovanojo lopšeliui-darželiui informacinį stendą „Spinduliukas“, kuris papuošė aplinką ir nuotraukas. Tėveliai darželį sveikino dovanodami balionų, gėlių ir parašydami 40 linkėjimų iš „S“ raidės. Draugai iš Meškuičių lopšelio-darželio ir Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ atsiuntė pačius šilčiausius linkėjimus gimtadienio proga.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie jubiliejinio gimtadienio fiestos pradžios. Ir tai dar tik pradžia...  šventė tęsiasi...

]]>
3451 Fri, 06 April 2018 12:04:37
Tarptautinė vaikų knygos    Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadieniu. Priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupės vaikai ir pedagogės dalyvavo vaikų knygos  rytmetyje Kairių bibliotekoje. Bibliotekininkė Ramutė surengė žymiojo pasakoriaus knygų parodėlę. Vaikams buvo įdomu išgirsti istoriją apie Saulės spindulį ir pasiklausyti sekamos pasakos apie bjaurųjį ančiuką.

    „Gudručių“ grupės vaikai moka knygeles mylėti, saugoti, neplėšyti ir jas skaityti. Jos tarsi akelės, vedančios mažylį į jį supantį pasaulį. O kaip pažymėti tą puslapį, kuriame baigta skaityti istorija?

    Visą kovo mėnesį grupės bendruomenė kūrė ir gamino skirtukus knygoms. Grupėje buvo surengta kūrybinių darbelių parodėlė „Skirtukas – knygos draugiukas“, o šiuo metu ji jau „svečiuojasi“ Kairių bibliotekoje. Kviečiame aplankyti.

               

]]>
3452 Fri, 06 April 2018 01:04:47
Velykos Velykų dienos išvakarėse lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyravo šventinė nuotaika: grupės ruošėsi velykiniams rytmečiams, puošė erdves žalumynais, dengė stalus kiaušinių marginimui. Vaikai mokėsi oracijų, lalavimų, klausėsi auklėtojų pasakojimų apie šios didžiosios  pavasario šventės tradicijas ir papročius. Šventinį rytmetį vaikučius aplankė velykiniai personažai ir palinkėjo visiems pavasariškai džiugių šv. Velykų, tvirtų margučių ir linksmybių, įteikė nuotaikingus sveikinimus.

Priešmokyklinėje mišraus amžiaus „Gudručių“ grupėje įsikūrė kūrybinės dirbtuvėlės „Čia taškelis, ten taškelis – gražus margučio raštelis“. Į svečius atvyko Kairių miestelio Neįgaliųjų draugijos narės, pripildžiusios rytmetį įdomiais porinimais apie Velykų šventimo tradicijas ir papročius, parodė įvairių kiaušinių marginimo būdų. Nekantriausieji vaikai surengė margučių ridenimo varžybas. „Naminukų“ grupėje kiaušinių marginimo būdus  vaikams rodė budėtoja Rima T.

]]>
3448 Tue, 03 April 2018 08:04:16
Velykinis sveikinimas

]]>
3445 Fri, 30 March 2018 11:03:04
Veiksmo savaitė be patyčių 2018        Kovo 19-23 dienomis lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ organizuota „Veiksmo savaitė be patyčių 2018“. Visose grupėse vyko pokalbiai ir įvairios veiklos apie draugus ir draugystę, apie patyčias ir jų atpažinimą.

       Savaitę užbaigėme šiltu ir draugišku rytmečiu skirtu Raudonos nosies diena: inscenizavome situacijas, diskutavome apie patyčias.  Klounas raudona nosimi visus mankštino ir linksmino.

       Kai darželyje vyrauja juokas, draugiška ir šilta aplinka - VAIKAS jaučiasi svarbus, mylimas ir laimingas.

]]>
3432 Wed, 28 March 2018 09:03:38
Teatro diena     2018 m. kovo 27 dieną minima 50-oji Tarptautinė teatro diena. Kovo 26 dieną pradėjome jubiliejinei Teatro dienai skirtus renginius. Kairių pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikus ir jų mokytojas pakvietėme kartu su lopšelio-darželio vaikais pažiūrėti Meškuičių lopšelio-darželio teatro trupės atvežtą spektaklį „Nykštukės Barborytės pyragas“.  Kovo 27 dieną mūsų lopšelio-darželio teatro trupė „O lia lia“, su savo spektakliu „Kaip šuniukas draugo ieškojo“, džiugino Meškuičių lopšelio-darželio vaikus ir bendruomenę. Šias puikias dienas lydėjo draugiškas bendravimas ir bendradarbiavimas, gausūs aplodismentai, šilti, teigiami įspūdžiai, draugiška atmosfera, puiki nuotaika ir didžiulis dėmesys vieni kitiems. O kur dar saldžiai malonūs, kūrybingi siurprizai ir... raudonas kilimas mažiesiems aktoriams įvertinti. 


]]>
3435 Wed, 28 March 2018 03:03:25
Tėvų susirinkimas     Kovo 21 d. lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko visuotinis tėvų susirinkimas. Jis prasidėjo „Kodėlčiukų“ grupės močiutės Violetos Kaminskienės rankdarbių parodos, kuri skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti, demonstravimu. Vėliau kūrybinio ugdymo programos pedagogė „Vėjų fėja“ Aušra įtraukė visus tėvelius į kūrybines dirbtuvėles.

      Lopšelio-darželio direktorė Dalia pristatė 2017 m. veiklos ataskaitą, o pavaduotoja ugdymui Vanda  – 2018 m. veiklos plano prioritetus ir perspektyvas. Tolimesniam kolegialiam pabendravimui tėveliai išsiskirstė į grupes.

]]>
3422 Fri, 23 March 2018 06:03:21
Pasaulinė Žemės diena     Pasaulinę Žemės dieną priešmokyklinio mišraus amžiaus "Gudručių" grupės ugdytiniai ir pedagogės pažymėjo gausiais darbeliais. Išaušus gražiam ir saulėtam rytui, vaikai suskubo pasisėti įvairių sėklyčių, Velykinės žolytės, miežių grūdelių. Tą pačią dieną, Kairių bibliotekoje, vaikai dalyvavo verbų rišimo edukacinėse dirbtuvėlėse, kuriose talkino Kairių miestelio Neįgaliųjų bendrijos moterys. Kepšteldami vienas kitą dygia verbele, mažieji sužinojo, kad tai atbundančios gamtos simbolis, Žemės žadinimas po žiemos sąstingio. Vaikai grįžo į darželį nešini ne tik verbele, bet ir gausia knygučių kraitele. Popiet "Gudručiai" skubėjo į sodelį, kuriame papuošė obelėlę ryškiaspalviais kaspinėliais. 


]]>
3415 Wed, 21 March 2018 10:03:33
Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena    Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje, kuri suvienija visus žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. Kovo 20 dieną lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ paminėta Žemės diena. Vaikai nuotaikingai sveikino pavasarį, tarė gražius žodžius Žemei, puošė sodelio medelius, atliko aplinkos tvarkymo darbus. Personažai Žvirblis ir Žibutė inicijavo lietuvių liaudies žaidimus-ratelius ir kvietė prisijungti lopšelio-darželio bendruomenę švęsti kartu.

 

]]>
3414 Wed, 21 March 2018 09:03:00
Kovo 11-oji      Kovo 9 d. 17.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti į Kairių kultūros centrą susirinko lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė, Kairių mėgėjų meno kolektyvai. Lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė ir meninio ugdymo mokytoja Jugina Kaminskė pasveikino visus su iškilminga švente. Skambėjo dainos, sukosi rateliai, liejosi gražiausi posmai skirti Lietuvai, gimtinei, mylimai šalelei. Graži bendrystė žadino visų širdyse tautiškumą, meilę savo gimtinei.


]]>
3393 Wed, 14 March 2018 11:03:02
Foto/video konkursas, skirtas fizinio aktyvumo skatinimui      Visuomenės sveikatos biuro skelbto foto/video konkurso, skirto fizinio aktyvumo skatinimui, nugalėtojais tapo Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinės „Gudručių“ grupės auklėtiniai ir jų auklėtoja, iniciatorė Alma Šulčienė. Mūsų lopšelio-darželio dalyviai sulaukė daugiausiai meilės ir palaikymo. Šaunioji komanda apdovanota Šiaulių rajono savivaldybės VSB įsteigtomis dovanėlėmis. 

]]>
3381 Thu, 08 March 2018 04:03:25
Kovo 8-osios rytmetis        Kovo 8-osios proga lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko poetės Zitos Rožnienės eilėraščių skaitymo rytmetis. Kartu su visa bendruomene eilėraščių posmus skaitė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nijolia Kasparavičienė. Skaitomų eilių klausėsi vaikai. Muzikos mokytoja Jugina eilėms pritaikė muziką ir poetės eilės suskambėjo daina. Žinomi ir visai pamiršti eilėraščiai vėl nuskambėjo kitomis spalvomis, o „Gudručių“ grupės džentelmenai visas moteris apdovanojo originaliomis gėlėmis.

]]>
3382 Thu, 08 March 2018 04:03:18
Paroda       Šiaulių r. Kairių bibliotekoje vyksta lopšelio-darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio mišraus amžiaus "Gudručių" grupės vaikų piešinių paroda "Spalvų daina Lietuvai", skirta Lietuvos šimtmečiui ir Kovo 11-ai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti.


 

]]>
3376 Wed, 07 March 2018 11:03:46
Eilėraščių deklamavimo konkursas       Vasario 23 dieną Kuršėnų lopšelyje-darželyje "Buratinas" septintąjį kartą vyko Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkursas "Tu pati gražiausia, mano Lietuva", skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Lopšeliui-darželiui „Spindulėlis“ atstovavo "Gudručių" grupės ugdytinis Domantas Jurgaitis. Berniuką konkursui paruošė vyresnioji auklėtoja Alma Šulčienė. Lilijos Kazlauskienės eilėraštis "Piešiu Lietuvą" sužavėjo komisijos narius teksto originalumu, žodžio skambumu, atitiko konkurso reikalavimus. Domantas tapo nominacijos "Išraiškingiausiai padeklamuotas eilėraštis" nugalėtoju ir buvo apdovanotas organizatorių diplomu, stikline statulėle, rėmėjų dovanomis, labdaros ir paramos fondo "Švieskime vaikus" knygomis.  Šaunioji pedagogė Alma gavo padėkos raštą. 
]]>
3355 Tue, 27 February 2018 09:02:58
Aušrų alėja    Lopšelyje-darželyje apsilankė Kairių seniūnijos seniūnaitė, kraštotyrininkė, „Ramunyno“ savininkė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė, Mikelio prizo 2017 metais laureatė, Aukso ženklelio „Atkurtai Lietuvai – 100“ už svarų indėlį į Lietuvos valstybės gerovės kūrimą savininkė Nijolia Kasparavičienė. Savo žiniomis, atradimais, sukaupta medžiaga ji dalinasi su mūsų kolektyvu jau ne pirmą kartą. Ir šį rytmetį, mėgaudamosios arbatos puodeliu, klausėmės Nijolios pasakojimo apie Šiaulių miesto Aušrų alėjos istoriją, atnaujinome istorines žinias, dalinomės prisiminimais ir kūrėme ateities bendradarbiavimo planus. Nuoširdus ačiū mūsų „kaimynei“ ir „draugei“ Nijoliai už paįvairintą kasdieninę veiklą ir istorijos pamokėlę.

]]>
3345 Thu, 22 February 2018 08:02:50
Rankdarbių paroda skirta Lietuvos 100 - mečiui

]]>
3343 Wed, 21 February 2018 02:02:17
Lopšelio-darželio "Spindulėlis" bendruomenės nuotraukų paroda "MES-LIETUVOS VAIKAI"  

]]>
3342 Wed, 21 February 2018 01:02:27
Vasario 16-oji    Minėdami Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, lopšelio-darželio "Spindulėlis" bendruomenė, šventė linksmai ir išradingai. Gražiausios dainos ir eilės, skambiausi žodžiai buvo skiriami Lietuvai. Renginys vyko ne tik lopšelyje-darželyje kartu su tėveliais, bet ir Kairių bažnyčioje bei pušyne.


]]>
3334 Mon, 19 February 2018 08:02:13
Užgavėnių šventė     Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ nuo pat ryto šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Linksmas jų šurmulys pakvietė visus Užgavėnių šventės dalyvius į kiemą pasigalinėti su žiema. Padainavę, pašokę, išbandę jėgas įvairiose šventės varžytuvėse, vaikai stebėjo ,,Lašininio“ ir ,,Kanapinio“ kovą. ,,Kanapinis“, mažiesiems persirengėliams padedant, nugalėjo ,,Lašininį“ ir džiaugsmingai pranešė apie sugrįžtantį pavasarį. Į šventės šurmulį įsijungė ir Kairių kultūros namų bendruomenė. Sudegus Morei, visi vaišinosi gardžiais Užgavėnių blynais.


]]>
3322 Thu, 15 February 2018 02:02:30
Žiemos olimpinė sporto šventė      2018 m. vasario 9 d. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ kieme vyko žiemos olimpinė sporto šventė  „Mažieji meškučiai mina sporto takelį“. Šventė prasidėjo olimpinės ugnies uždegimu ir „Jaunųjų Atletų“  bendra mankšta „Du meškiukai“. Olimpinių sporto šakų sektoriuose mažieji sportininkai kartu su lopšelio-darželio bendruomene atliko įvairias sportines rungtis: „Ledo ritulys“, „Rogučių sportas“, „Taiklieji olimpiniai žiedai“. Šventėje netrūko azarto ir geros nuotaikos. Vaikai, dalyvavę specialiosios olimpiados programoje „Jaunieji atletai“ buvo apdovanoti medaliais, o visi kiti dalyviai - dovanėlėmis. Olimpiada baigėsi konfeti bei Olimpinės ugnies užgesinimu.

]]>
3306 Tue, 13 February 2018 01:02:24
Veikti kartu visiems smagu     Vasario 8 d. 16.30 val. Kairių kultūros namuose lopšelio-darželio vaikučiai kartu su tėveliais, Kairių bendruomene dalyvavo praktiniame mokyme visai šeimai “Veikti kartu visiems smagu” (Užgavėnių kaukių darymas).

Lopšelyje-darželyje suorganizuota Tomo Juknevičiaus Užgavėnių kaukių paroda.


]]>
3293 Fri, 09 February 2018 10:02:43
Eilėraščių konkursas        Vasario 5 d. lopšelyje-darželyje vyko eilėraščių konkurso rytmetis „Tu pati gražiausia mano Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Eilėraščių konkurse dalyvavo 7 vaikai iš skirtingų grupių („Naminukų“, „Smalsučių“, „Gudručių“). Vaikų išraiškingai padeklamuoti eilėraštukai buvo apie Tėvynę, jos grožį, meilę jai. Eilėraščius vertino komisija.  Kol komisija sumavo rezultatus, visus smagiai nuteikė solistų atliekamos nuotaikingos dainelės. Vertinimo komisija pasidžiaugė visais dalyviais ir išrinko laureatą – „Gudručių“ grupės atstovą Domantą Jurgaitį. Jis, vasario 23d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“, dalyvaus Šiaulių regiono eilėraščių deklamavimo konkurse. Visi konkurso dalyviai apdovanoti rėmėjų dovanėlėmis.]]>
3284 Tue, 06 February 2018 01:02:26
Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ rytmetis „Burnelė – ne šiukšlynas, skrandis – ne sąvartynas“ Sausio 25 d. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko rytmetis „Burnelė – ne šiukšlynas, skrandis – ne sąvartynas“, kuris apjungė visą lopšelio-darželio bendruomenė. Rytmetis buvo skirtas sveikos mitybos skatinimui bei nutukimo prevencijai.

Katytė „Pūkė“ (auklėtojos padėjėja G. Grušienė) ir pelytės (kūno kultūros mokytoja I. Jasėnaitė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Maciūnaitė) „virė“ košę iš saldainių, kuri nesveika ir labai kenkia dantukams bei skatina nutukimą. Visi pasimankštinę ir aptarę sveiko maisto piramidę, ragavo sveikus užkandžius, kuriuos pagamino grupių bendruomenės. Išrinktas  sveikiausias, gražiausias ir skaniausias užkandis. Rytmetis suteikė daug džiugių bei „sveikų“ emocijų ir potyrių. 

 

]]>
3255 Thu, 25 January 2018 04:01:04
Rytmetis "Trys paršiukai" Sausio 12 d. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ buvo organizuojamas rytmetis „Trys paršiukai“. Rytmetyje dalyvavo „Gudručių“ ir „Smalsučių“ grupių bendruomenė. Vaikai keliavo į stebuklingą „Trijų paršiukų“ šalį, kurioje judesio korekcijos mokytoja Ingrida Jasėnaitė sekė pasaką ir kartu su vaikais atliko imitacinius judesius. Siužetinei veiklai pasibaigus, visi dalyviai statė paršiukų namą ir džiaugėsi paršiukų šalies maišelio siurprizais. Šventė ugdytiniams suteikėdaug džiugių emocijų. 

     

   

     

 

]]>
3233 Sat, 13 January 2018 10:01:57
Atmintis gyva, nes liudija Laisvės gynėjų diena - tai kovos už nepriklausomybę simbolis, paženklintas krauju, tačiau suteikęs galimybę tapti tuo, kuo esame dabar. Todėl minėdami šią dieną, privalome prisiminti mūsų valstybės didvyrius ir niekada neužmiršti mūsų laisvės kainos. Tad mūsų darželis Sausio 12-ąją prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Lopšelio-darželio  languose įžiebėme atminties žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę. Grupėse vyko trumpos pilietiškumo pamokėlės, kurių metu siekėme, kad vaikų mažytės širdelės pajustų vienybės jausmą.


]]>
3234 Sat, 13 January 2018 10:01:32
Prie naujo metų rato Rytmečio personažai: Šuniukas – metų simbolis (Erikas), Nykštukas (Jugina), Paštininkas (Alma) sukvietė lopšelio-darželio bendruomenę užbaigti šventinį – kalėdinį laikotarpį. Jie pasveikino darželio bendruomenę sulaukus Trijų Karalių šventės, papasakojo apie jos papročius, tradicijas ir Karalių teikiamas dovanas. Vaikai, kartu su rytmečio personažais, žaidė žaidimus, suko ratelius, deklamavo eilėraštukus. Darbuotojai surašė savo pasižadėjimus 2018-iesiems metams, kurie perduoti Kalėdų senelio palydovui Nykštukui. Vaikai ir auklėtojos nupuošė eglutę ir atsisveikino iki kitų metų.

]]>
3231 Fri, 12 January 2018 10:01:41
„Ačiū“ diena Lopšelis-darželis „Spindulėlis“ paminėjo tarptautinę „Ačiū“ dieną. Šia diena Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva siekiama atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai. Šis paprastas žodelis papuošė visų grupių ir kabinetų duris. Paruoštuose stenduose lopšelio-darželio bendruomenė išreiškė savo padėką vieni kitiems.


]]>
3232 Fri, 12 January 2018 10:01:29
DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO! SVARBU !!!

GERBIAMI TĖVELIAI

 

AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ pranešimas:

Elektros tiekimo kokybei užtikrinti vykdomas tinklo remontas, 2018-01-03 nuo 10:30 iki 18:00 elektra nebus tiekiama obj. Nr.61067543 Salduvės g. 16, 80114 Kairių mstl., Kairių sen., Šiaulių r. sav.

Todėl 2018m. sausio 3d. lopšelis-darželis negalės vykdyti savo veiklos, t.y., nedirbs.

Vadovaujantis Šiaulių rajono savivaldybės sprendimu Nr. T-144 „Dėl mokesčio už vaikų išlaikymą Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupėse ir tvarkos aprašo 10.6 punktu, mokestis už vaikų išlaikymą sausio 3 d. nebus skaičiuojamas.

 

Atsiprašome už nepatogumus ir dėkojame už supratingumą.

 

Lopšelio-darželio administracija

 

]]>
3193 Fri, 29 December 2017 04:12:51
Susitikimas su Kalėdų seneliu         Lopšelis-darželis „Spindulėlis“ dar visai neseniai klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Vaikučiai ir bendruomenė susirinko į gražiausios metų šventės sutiktuves, žiūrėjo lopšelio-darželio darbuotojų ir vaikų sukurtą nuotaikingą spektaklį „Kaip šuo Kalėdų ieškojo“ ir susitiko su Kalėdų seneliu. Visą dieną žėrinti Kalėdų eglutė, puošnūs vaikučių rūbai, linksma muzika ir žaidimai teikė džiaugsmą vaikams.

       Mažieji ne tik patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas, bet ir sukūrė džiaugsmingą Kalėdinę dvasią, kurią tikimės, parsinešė į namus. Tad belaukiant gražiausių metų švenčių, visa darželio bendruomenė nori Jums palinkėti:

„Švęskime dalindami džiaugsmą, dovanodami meilę ir dėkodami už ateinantį Naujų Metų laiką. Džiugių ir prasmingų Jums švenčių.“

 

]]>
3185 Wed, 27 December 2017 07:12:42
Susitikimas su Liūtuku Gruodžio 21dieną „Aukštaitijos krepšinio mokyklos“ talismanas Liūtukas sukvietė mūsų darželio vaikučius kartu pasportuoti, pažaisti įvairius judriuosius žaidimus ir estafetes.

Vaikams labai patiko toks nuotaikingas renginys. Lauksime jūsų sugrįžtant.

]]>
3180 Sat, 23 December 2017 10:12:30
Adventiniai vakarojimai darželyje           Artėjančios Kalėdos - tai šventė, kuri prasideda kur kas anksčiau ir trunka nepalyginamai ilgiau nei bet kuri iš kitų mums įprastų švenčių.  Ir mes jos ne tik kantriai laukiame, bet ir ypatingai jai ruošiamės. Gaminame adventinius vainikus, degame keturias žvakeles: pirmąją – Pranašo arba Vilties, antrąją – Betliejaus arba visiems skirto išganymo, trečiąją – Piemenų arba džiaugsmo, ketvirtąją – Angelų arba Meilės žvakę ir laukiame, laukiame, laukiame... Stengdamiesi būti geresni, nuoširdesni, atidesni...

          Tad dar du vakarus iš eilės lopšelyje-darželyje degė advento žvakelės, prie kurių sušilti ir pavakaroti rinkosi „Smalsučių“, „Kodėlčiukų“, „Gudručių“ grupių bendruomenės. Tradicija jau tapę adventiniai vakarojimai kalbant apie šio laikotarpio sakralumą, paslaptingumą, degant advento žvakeles, žaidžiant žaidinimus, šokant ratelius, dainuojant, deklamuojant, vaidinant, išsakant linkėjimus sutelkė bendruomenę gražiam šiltam bendravimui, gražiai bendrai veiklai.

O dabar visi puošime eglutę ir lauksime Kalėdų senelio...

Tad visiems linkime jaukaus ir ramaus švenčių laukimo ir dalinkimės  Grožiu ir Gėriu, tikėdami, kad pasidalintas džiaugsmas augs sieloje.

]]>
3162 Sun, 17 December 2017 09:12:27
Lopšelio-darželio darbuotojų išvyka „Daugiakultūrinis ir istorinis Kėdainių paveldas“ Mūsų šauniam kolektyvui Kalėdos jau prasidėjo... Tradiciškai išsiruošėme į kelionę ir šį kartą aplankėme šventiškai pasipuošusius Kėdainius. Jie mus nustebino savo unikaliu savitumu. Kadaise egzistavusi kultūrų įvairovė sukūrė unikalų miesto savitumą, o išpuoselėtas Kėdainių senamiestis atspindi įvairių tautų ir konfesijų architektūros tradicijas. Šiandien senamiestis – valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas, vienas iš septynių senamiesčių Lietuvoje. Čia išlikęs senasis gatvių tinklas, prekybos aikštės, XVI -XIX a. sakralinių, gyvenamųjų, visuomeninių pastatų. Kėdainiuose jau kelintus metus iš eilės europietišką dvasią mieste gaivina džiazo festivalis, o šiuo laikotarpiu Kėdainiai jau irgi pasipuošę artėjančioms šventėms. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis, gėrėjomės didingumu dvelkiančia istorija. Didžiosios rinkos aikštėje aplankėme Kalėdinę eglę, Kėdainių Šviesiąją gimnaziją,  Senąją gatvę, Šv. Juozapo bažnyčią, Kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Evangelikų reformatų bažnyčioje, Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų.

O toliau didžioji trauka – Paberžė. Tai ypatinga vietovė: neįtikėtina, kad mažas kaimelis turi sukaupęs tiek istorijos, gamtos, kultūros ir religijos vertybių. Aplankėme vienintelį Lietuvoje 1863 metų sukilimo muziejų, įsikūrusį XVIII a. pastatytame ir neseniai rekonstruotame mediniame dvare, liaudies meistrų statytą bažnytėlę su Tėvo Stanislovo sukauptais sakraliniais reikmenų rinkiniais, prie bažnyčios esančiuose pastatuose – liturginių rūbų, įvairių rakandų ,,saugotuves”, o kur dar gamtos grožybės... Paberžėje kaskart atrandama vis kažko naujo.

Ir pagaliau nuostabūs pietūs Sirutiškyje, kavinėje ,,Raganė”, kviečiančioje pasimėgauti 15 rūšių virtinukais - nuo senų laikų Vidurio Lietuvos regionui būdingu patiekalu. Pietų metu dovanotos kalėdinės dovanėlės ir nuoširdūs linkėjimai sušildė, besibaigiančių metų rūpesčiai pasimiršo ir namo grįžome kupini kalėdiškai šventinės nuotaikos.

]]>
3144 Tue, 12 December 2017 11:12:45
Adventinis vakarojimas „Sušilkim prie žvakės liepsnelės“ Gruodžio 8 dieną „Naminukų“ grupės bendruomenė rinkosi į adventinį vakarojimą „Sušilkim prie žvakės liepsnelės“. Grupės vaikučiai džiugino savo tėvelius adventiniais žaidinimais, dainelėmis, eilėraštukais, o lopšelio-darželio direktorė Dalia ir pavaduotoja ugdymui Vanda visiems linkėjo ramaus, šilto ir malonaus prieššventinio laikotarpio, gražių ir sėkmingų ateinančių naujųjų metų. 

]]>
3143 Tue, 12 December 2017 10:12:45
Bendradarbiavimas tęsiasi... Jau keletą metų lopšelis-darželis „Spindulėlis“ bendradarbiauja su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka. Gruodžio 7 dieną „Naminukų“ grupės vaikučiai, kartu su auklėtojomis, dalyvavo tautodailininkės Astos Liaudanskienės lėlių ir ugdymo(si) priemonių parodoje „Žaidžiu, kuriu, mokausi“. Ugdytiniai taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Nykštuko pasakos“. Tautodailininkė Asta kiekvienam vaikui padovanojo atminimui po lėlytę. „Naminukų“ grupės vaikučiai taria nuoširdų ačiū visiems prisidėjusiems prie šios įsimintinos edukacijos.

 
]]>
3129 Mon, 11 December 2017 11:12:47
Išvyka į Šiaulių sporto mokyklą „Atžalynas“ imtynių sporto salę Gruodžio 11 dieną lopšelio-darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupė (18 ugdytinių) susipažino su dziudo sporto šaka. Vaikus į išvyką lydėjo priešmokyklinio ugdymo mokytojos ir kūno kultūros mokytoja. Šios sporto šakos pristatymas vyko „Atžalyno“ sporto mokykloje. Pristatymo metu ugdytiniai atliko dziudo specifinę apšilimo mankštą, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, vėliau dziudo meistras Stanislovas Kulikauskas supažindino su kritimo elementais. Meistras parodė ugdytiniams tam tikrus metimus, pademonstravo, kaip vyksta tikra dziudo kova, kokie būna skiriami įvertinimai už tam tikrus atliktus technikos elementus.  Ugdytiniai turėjo galimybę kartu su dziudo meistru išbandyti kritimo technikos ant dziudo kilimo, tatamio bei dziudo kovos elementus. Aktyviausi ir  judriausi vaikai buvo apdovanoti medaliais. 
 

Nuoširdžiai dėkojame sporto mokyklos „Atžalynas“ dziudo meistrui Stanislovui Kulikauskui už įdomų sporto šakos pristatymą.


 


]]>
3141 Mon, 11 December 2017 03:12:10
Lietuvos Specialiosios olimpiados komiteto programos "JAUNIEJI ATLETAI" sporto šventė Baltą snieguotą gruodžio 7 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje įvyko šilta, šviesi, linksma ir sportiška Šventė! Vaikučiai iš 10 Šiaulių, Joniškio, Biržų organizacijų, dalyvavusių 2017 metų Specialiosios olimpiados programoje ,,Jaunieji atletai", atvyko pasitikrinti jėgų. Šventės organizatorės kūno kultūros mokytoja metodininkė Margarita Jurevičienė ir kineziterapeutė Inga Šimkutė sukūrė tokią šventės atmosferą, kad graži universiteto salė tiesiog švytėjo nuo spalvų ir dalyvių šypsenų! Dėkojame jums:)Ačiū tariame:Šiaulių Universitetui už puikią, estetišką renginio vietą!Ritmo grupei ,,Pagauk ritmą" iš Joniškio už nuotaikingą pasirodymą su kamuoliais ir muzika!Tėveliams, kad tiki, padeda ir sportuoja kartu su savo vaikais!Visiems DALYVIAMS už puikią nuotaiką, dėmesį vieni kitiems ir norą tobulėti!

]]>
3124 Fri, 08 December 2017 01:12:32
Muzikinis festivalis „Tylų vakarėlį skamba lopšinėlė“ 2017 m. lapkričio 28 d. Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ sukvietė Šiaulių regiono ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo grupių solistus, duetus, tercetus, ansamblius ir įstaigų bendruomenių atlikėjus į muzikinį festivalį „Tylų vakarėlį skamba lopšinėlė“. Festivalio tikslas – stiprinti švietimo institucijų bendradarbiavimą, puoselėjant etnokultūros tradicijas, skatinant pedagogų ir vaikų domėjimąsi lopšinių, vakaro dainelių, giesmelių įvairove. Susirinko net 16 įstaigų iš Šiaulių regiono. Dalyvavo ne tik Šiaulių rajono įstaigos, bet ir Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“, Radviliškio lopšelis-darželis „Kregždutė“, Šiaulių Dainų muzikos mokykla. Renginį vedė Sapnelis (auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė), Meškutis (ugdytinis Armina Braja) ir nuostabioji muzikos mokytoja Jugina Kaminskė. Festivalį pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo moterų vokalinis ansamblis. Išgirdome ne tik lopšinių, ramių relaksacinių dainelių, bet ir Kuršėnų muzikos mokyklos atlikėjų atliekamos instrumentinės muzikos. Buvo gera klausytis ir žiūrėti visų, nuostabių ne tik balsais, bet ir savo scenine išvaizda ir išmone, atlikėjų bei besistengiančių vadovų ir tėvelių. Ačiū labai, Jums visiems!

Šį renginį skiriame LIETUVAI - LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIUI!!!

]]>
3102 Tue, 28 November 2017 11:11:21
DIDELIS DŽIAUGSMAS!!! Priešmokyklinio ugdymo „Gudručių“ grupės ugdytinio Beno Venckaus piešinėlis pateko tarp 10-ties geriausių iš gausybių gausybės „Misija Laplandija“ siųstų darbelių. Piešinėlio autorius - laimėtojas sulauks 50 eurų NORFA čekio. Tačiau didžiausias džiaugsmas yra tai, kad po dešimt vaikų iš kiekvienos laimėtojo pažymėtos globos įstaigos turės galimybę skristi į Laplandiją, kur jų lauks susitikimas su Kalėdų Seneliu, LR prezidente Dalia Grybauskaite ir visos dienos pramogos. Benukas ir jo auklėtoja Alma balsavo už Kuršėnų vaikų globos namus. Visi kiti vaikai už piešinukus sulauks Kalėdų Senelio laiško iš pačios pačiausios Laplandijos!!! Dėkojame „Gudručių“ grupės auklėtojai Almai už gražią iniciatyvą, nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname Benuką bei visus Gudručius. Šaunuoliai :)


]]>
3098 Mon, 27 November 2017 11:11:16
Dramos šventė-festivalis ,,Vaikystės aitvarai" Mūsų lopšelio-darželio mažieji artistai vyko į Kužius dramos šventę-festivalį ,,Vaikystės aitvarai". Stebėjome kitus ir parodėme save. Vaikai suvaidino nuotaikingą ir pamokančią pasaką ,,Kaip šuo draugo ieškojo". Nauja patirtis didelėje scenoje ir gera nuotaika suteikė džiugių emocijų ir gerų įspūdžių. 

 


]]>
3099 Mon, 27 November 2017 11:11:01
„Spindulėlyje“ – jau ir elektroninis dienynas Šiuolaikinės informacinės technologijos jau žengia ir į mūsų lopšelį-darželį. Tai dar vienas žingsnelis savo tobulėjimo link, savo veiklos efektyvinimo link, siekiant bendro tikslo – bendraujant ir bendradarbiaujant kuo geriau, šiuolaikiškiau ugdyti vaikus. Išklausę internetinės sistemos „Mūsų darželis“ mokymus pradėsime bandyti šios sistemos galimybes. Tikimės, kad naudodami „Mūsų darželio“ sistemą sumažinsime laiko sąnaudas pildant dokumentaciją, palengvinsime ir paspartinsime informacijos prieinamumą, visiems suteiksime galimybę nuotoliniu būdu bendrauti patogiu metu, taip gerinant ugdymo procesą. 

]]>
3097 Mon, 27 November 2017 11:11:00
LOPŠELĮ-DARŽELĮ APLANKĖ POLICIJOS BIČIULIS AMSIS  

2017 m. lapkričio 14 d.  Kairių lopšelyje darželyje „Spindulėlis“ vyko rytmetis „Saugiai į  darželį, saugiai į namus“. Rytmečio metu vaikus aplankė policijos bičiulis Amsis. Vaikai buvo supažindinti su gatvėje gręsiančiais pavojais ir mokomi jų išvengti, gebėti vertinti situaciją, pratintis sutelkti dėmesį, išmanyti kelių eismo taisykles, nepriekaištingai jų laikytis. Jie gilino turimas žinias  apie saugumą, atsargumą gatvėje, video medžiagos pagalba pamatė, kas nutinka, kai būna neatsargūs, neatidūs gatvėje.

Amsis kartu su vaikais padėjo susidraugauti „išbyrėjusioms“ šviesoforo šviesoms, sutvarkė sugedusi šviesoforą ir judraus žaidimo pagalba mokėsi tikslingai reaguoti į šviesoforo šviesas.  Vyko diskusijos apie saugumą gatvėje, saugumo priemones.

 Amsis vaikams išdalino dovanėles, už kurias nuoširdžiai dėkojame Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, o Paulos mamytei - už Amsiaus apsilankymą lopšelyje-darželyje.

 

]]>
3068 Tue, 14 November 2017 06:11:47
Pyragų diena Lapkričio 9 d. auklėtojos Vidijos Rinkevičienės iniciatyva buvo organizuota Pyragų diena, taip prisijungiant prie TV3 organizuojamo didžiausio paramos projekto Lietuvoje – „Išsipildymo akcijos 2017”.

Lopšelio-darželio grupėse buvo įrengtos „Arbatinės“.Nuo pat ryto tėveliai, vaikai bei darbuotojai nešė savo keptus pyragus, pirko kitų keptus pyragus, vaišinosi arbata, gardžiais kepiniais, bendravo bei skyrė paramą tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Kiekvienam akcijos dalyviui organizatoriai dėkojo žodžiais „Ačiū už Jūsų gerumą“. Lopšelio-darželio bendruomenės nariai iš viso paaukojo 126 eurus, kuriuos pervedė į „Išsipildymo akcijos“ fondą. Nuoširdžiai dėkojame visiems palaikiusiems šią gražią iniciatyvą.

]]>
3067 Mon, 13 November 2017 08:11:43
Prasminga partnerystė Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ ir Šiaulių r. Kairių pagrindinė mokykla jau ne vieneri metai bendrauja ir bendradarbiauja įvairių veiklų metu: kartu švenčia šventes, kartu sportuoja, žaidžia ir gražiai draugauja.

Rugsėjo 22 dieną spalvoti rudens lapai, plačios vaikų šypsenos, teigiamos emocijos ir svarbiausia šilta draugystė sujungė Kairių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinukus ir lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vaikučius „Olimpinio rudens – 2017“ šventėje. Kairių pušyne vyko sportinės varžybos, įvairios nuotaikingos rungtys ir kūrybingi žaidimai. Visi kartu, kaip viena didelė šeima, iš rudens gėrybių vaikai sukūrė nuostabią „Rudens mandalą“. Renginyje buvo ugdomos sportinės, meninės, pažintinės kompetencijos. Spalio pradžioje lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Gudručių“ grupės auklėtojas ir vaikučius aplankė Kairių pagrindinės mokyklos pirmosios klasės mokytoja Dženara Astasevičienė. Ji stebėjo ugdomąją veiklą, bendravo su ugdytiniais. Mokytoja ir auklėtojos numatė tolimesnės veiklos perspektyvas.

Spalio 26 d. įvyko lauktas susitikimas Kairių pagrindinėje mokykloje su buvusiais lopšelio-darželio ugdytiniais ir jų mokytoja. Auklėtojos buvo pakviestos stebėti pirmokėlių pamoką, įvertinti adaptacijos procesus ir sužinoti kaip sekasi jų buvusiems „mažyliams“. Kol auklėtojos rimtai darbavosi, lopšelio-darželio vaikai susipažino su mokykla. Šokiai, dainos, kūrybinės užduotys, komandinis darbas, susipažinimas su „dėde direktoriumi“, mylimiausių filmukų herojų piešiniai drąsiems ir smalsiems darželinukams suteikė džiugesio, o suaugusiems suteikė pozityvumo ir gerų emocijų. Artinantis kalėdiniam laikotarpiui, lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė lauks savo socialinių parnerių adventinėje vakaronėje. Bendradarbiavimo patirtis rodo, kad taikant patrauklias bendradarbiavimo formas galima sukurti prasmingus partnerystės santykius. Bendra veikla, puikus bendravimas ir bendradarbiavimas, apimantis bendrąsias kompetencijas, malonus laiko praleidimo būdas padeda pažinti vaiko poreikius ir pomėgius, ugdymo procesą daro įdomų ir patrauklų ne tik vaikams, bet pedagogams. Kaip sako afrikiečiai: „Jeigu nori nueiti greitai, eik vienas; jeigu nori nueiti toli – eik kartu“.

 

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktorė Dalia Gricienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jugina Kaminskė; iliustr. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Šulčienė

 

]]>
3066 Mon, 13 November 2017 08:11:42
„Bitučių“ grupės laiškas „Gudručiams“ Štai ir sulaukėme žadėtojo laiško nuo Kauno m. lopšelio-darželio „Daigelis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikų. Ugnė ir Arminas savo grupės draugams perskaitė laišką. Kiekvieno Gudručio laukė staigmena – asmeninis laiškelis nuo naujojo draugo. Vaikai skaitė laiškelius, džiaugėsi piešinėliais, gautomis žinutėmis, dalinosi įspūdžiais. Lapkričio pabaigoje graži draugystė tarp dviejų grupių tęsis virtualioje erdvėje per "Skype". Nekantriai lauksime susitikimo!

 

]]>
3054 Thu, 09 November 2017 07:11:14
Treniruotė pagal „Jaunieji Atletai“ programos metodiką Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ugdytiniai rudeniškai skaisčias dienas, suskubo išnaudoti turiningai: treniruotė pagal „Jaunieji Atletai“ programos metodiką.

Inf. ir iliustr. iš 3 pamokos.

 

]]>
3030 Tue, 24 October 2017 07:10:34
Labdaros ir paramos fondo "Švieskime vaikus" dovanos 2017 m. spalio 23 d. Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusioje labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo šventėje „Vaikų bibliotekėlė 2017“, Kairių lopšeliui-darželiui „Spindulėlis“ buvo padovanotas vaikiškų knygų rinkinys. Tokia knygų dovanojimo akcija vyksta jau ketvirtą kartą. Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė pristatė vaikams šių metų „Vaikų bibliotekėlės“ komplektą, kurį sudaro 9 pavadinimų knygos. Tai Ramunės Levickytės „Adelės dienoraštis“, Giedrės Rakauskienės „Dramblys ir antis“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“, Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“, Linos Darbutaitės „Baltas dangus“, Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“ ir Gintarės Adomaitytės „Debesėlis ieško vardo ir kitos pasakos“. Knygų dovanojimo šventėje netrūko linksmybių. Muzikinius pasirodymus surengė Šiaulių logopedinės mokyklos ir Šiaulių rajono Stasio Anglickio progimnazijos dainininkai ir šokėjai. Didelis „AČIŪ“ rėmėjams!

]]>
3026 Mon, 23 October 2017 10:10:43
Bendradarbiavimo iniciatyva 2017 m. birželio mėnesį Kauno miesto lopšelio-darželio „Daigelis“ iniciatyva pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ši sutartis skirta plėtoti vadybinę ir edukacinę veiklas, stiprinti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo jungtį. Siekiama sukurti terpę, kurioje ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo amžiaus ugdytiniai galėtų betarpiškai bendrauti ir bendradarbiauti.

2017 m. spalio 4 d. įvyko pirmasis įstaigų susitikimas Kauno m. lopšelyje-darželyje „Daigelis“. Nuspręsta vykdyti patirtinio ugdymosi projektą „Mano miestas - mano namai“. Projekto tikslas: dalijimasis įstaigų vaikų ugdimosi patirtimi pažįstant, saugant ir puoselėjant savo gimtą aplinką, miestą, numatant bendras veiklas, plečiant pažinimo geografines ribas.

]]>
3025 Mon, 23 October 2017 10:10:02
Kiškiuko Olimpiuko ruduo Kiškiukas (judesio korekcijos mokytoja I. Jasėnaitė) pakvietė visus bendrai mankštai, po kurios vaikai išbandė įvairias estafetes, sportinius žaidimus, patyrė dug džiaugsmo ir teigiamų emocijų.

 

]]>
2998 Thu, 12 October 2017 04:10:28
Judumo savaitė 2017 Kairių lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" vyko tradicinė Europos judumo savaitė, kuria siekiama skatinti Europos miestus bei savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.
Mažieji savaitę pradėjo mankšta su Robotuku,o trečiadienį, pasitaisius orams, kiemą užplūdo vaikai su dviratukais, triratukais ir paspirtukais, buvo surengtos šių transporto priemonių varžybos, kuriose svarbiausia buvo puiki nuotaika, o nugalėjo draugystė. Judumo savaitę užbaigė "Gudručių" grupės ugdytinių žygis į Kairių miestelio pušyną, kur Kairių  vyko sportinės varžybos, įvairios nuotaikingos rungtys ir kūrybingi žaidimai.

 


]]>
2969 Wed, 27 September 2017 11:09:35
Liepa liepužė Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vaikai aiškinosi iš kur kilo liepos mėnesio pavadinimas. Buvo įvairių pasvarstymų, kad gražus tas pavadinimas, kad taip sugalvojo ir tiek, kad vasara..., kad liepos žydi- išrišo Lukas. O kuo naudingos tos liepos, kad gavo net mėnesio pavadinimą, kokių dar pavadinimų turėjo šis mėnuo vaikai sužinojo iš auklėtojų. Tos sveikatos iš liepžiedžių ir sėmėsi. Skynė liepų žiedus, virė arbatą, ją skanavo su bitučių suneštu liepų medumi , kurį iškopinėjo auklėtoja Akvelina, vaišinosi Paulos gimtadienio skruzdėlynu,​​​​​​ žaidė liaudies žaidimus.

]]>
2842 Sun, 16 July 2017 11:07:12
Joninių šventė  

Šiandien į Kairių lopšelio – darželio kiemą sugužėjo vaikučiai, pasipuošę įvairiaspalviais vainikais. Vaikučius pasitiko du Jonai, kurie supažindino su gražiausios vidurvasario šventės – „Joninės“ tradicijomis. Šventės metu žaidėme įvairius lietuvių liaudies žaidimus, bandėme įminsi mįsles, šokome lietuvių liaudies ratelius. Jonai pavaišino vaikus gardžiomis vaistažolių arbatomis.


]]>
2802 Thu, 22 June 2017 02:06:12
Judėjimo džiaugsmo tradicija tęsiasi Gegužės 18 d. Kairių pagrindinės mokyklos stadione vyko tradicinė sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“, kurią organizavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius ir Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“. Į šventę atvyko 340 Šiaulių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų mišrių priešmokyklinio ugdymo grupių bei Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių. Šventėje dalyvavo 20 įstaigų. Šių metų šventė buvo skirta sporto metams paminėti.

Sporto šventės „Judėjimo džiaugsmas“ tikslas buvo sutelkti ikimokyklinukus judėjimui, ugdant sportinius, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, pratinant rodyti pastangas, gerbti save ir kitus, džiaugtis bendra veikla.

Dalyvius pasitiko šventės talismanai: Saulutė (auklėtojos padėjėja G. Grušienė), Kiškiukai Olimpiukai (ugdytinis E. Janilaitis, kūno kultūros mokytoja I. Jasėnaitė, meninio ugdymo mokytoja J. Kaminskė) ir Ąžuolas (LTeam simbolis). Įnešus Olimpinę vėliavą ir uždegus olimpinę ugnį, šventės dalyviai buvo pakviesti prasimankštinti ir parungtyniauti. Savo jėgas vaikai galėjo išbandyti krepšinio, šaudymo, mažojo futboliuko, tinklinio, gimnastikos, galiūnų sporto, žolės riedulio, plaukimo, bėgimo su kliūtimis sektoriuose. Šventės metu netrūko ir siurprizų. Kartu su vaikais mankštinosi ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos šuniukas, šventės uždarymo metu buvo paleisti taikos balandžiai.

Šventei baigiantis mažiesiems sportininkams buvo įteikti Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštai ir saldūs prizai, o Kiškiukai Olimpiukai visus apdovanojo sportinėmis taurėmis. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ olimpinę vėliavą perdavė kitų metų sporto šventės „Judėjimo džiaugsmas“ organizatoriams – Aukštelkės mokyklai ir Kurtuvėnų mokyklai-daugiafunkciui centrui. 

Šventės kulminacija – kareiviškos košės ir arbatos ragavimas, kurią išvirė ir kareiviška mašina atvežė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos pasieniečiai.

Už geranorišką pagalbą ir paramą šventės organizatoriai dėkoja Lietuvos Tautiniam Olimpiniam Komitetui, Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biurui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardai, Aukštaitijos krepšinio mokyklai, Kairių pagrindinės mokyklos bendruomenei ir Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ tėveliams.

Toks košės gardumas, arbatos kvapnumas... Ir aš ten bėgau, šokau, sportavau ir su Jumis savo įspūdžiais pasidalinau!

 

]]>
2728 Sun, 21 May 2017 08:05:45
Šalies lopšelių- darželių „Spindulėlis“ dešimtasis susitikimas Jau tapo tradicija, kad Kauno, Anykščių ir Šiaulių r. Kairių lopšelių-darželių ,,Spindulėlis“ atstovai  kasmet susitinka ir bendradarbiauja vis kitame respublikos mieste. Šiemet susitikimo dalyviai susirinko į Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ organizuotą darbo patirties sklaidos dieną „Emocinio intelekto lavinimas vizualinės raiškos būdais ir priemonėmis“. Susitikime dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai.

Susitikimo metu buvo pristatyti edukacinių žaislų ir priemonių linijos ženklo „Jonely“ nestandartiniai, vaizduotę ir pojūčius lavinantys žaislai. Eventus group komanda - komercijos vadovė Aušrinė Bakienė ir specialioji konsultantė Elena Kasperavičienė, parodė, paaiškino ir pakvietė išbandyti šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo priemones skirtas žaidimams, dailės bei terapijos sritims. Pristatant gaminius viešnios pateikė idėjų, informacijos apie šių priemonių panaudojimą. Jos kalbėjo, kad technologijų pilname pasaulyje nebelieka vietos paprastiems, bet įdomiems užsiėmimams. Piešimas smėliu ant šviečiančio stalelio, spalvomis ant molberto, ar galimybė pačiam susipilti paveikslą – kiekvienam leidžia tapti atradėju.

Vėliau susipažinome su 2000 m. pr. Kr. siekiančia Ebru meno – tapymo ant vandens istorija, sužinojome, kaip ir kur šį meną naudojo to meto kilmingieji, bei, kaip paslaptingasis Ebru menas bei jo tradicijos keitėsi bėgant amžiams, apie Ebru meno kelią į Lietuvą ir čia įgyvendintus įspūdingiausius projektus. Edukacinio užsiėmimo metu visi turėjome galimybę tapti Ebru menininkais. Laikydamiesi Ebru meno mokytojos instrukcijų, žingsnis po žingsnio įžengėme į stebuklingą Ebru pasaulį. Tapydami ant jūros dumblių vandens, naudojome rankų darbo dažus ir kitas specialias Ebru priemones. Įsitikinome, kad visi, kurie galvojo esantys be meno gyslelės, iš vandens indo, kaip auksines žuveles viena po kito traukėme pačius įspūdingiausius, spalvingiausius ir įvairiausiomis emocijomis kunkuliuojančius savo kurtus paveikslus ir įsitikinome, kad tai menas visiškai eliminuojantis nesėkmės galimybę.

Apibendrinant išklausytus pranešimus ir išbandžius šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo, terapijos priemones reflektavome, diskutavome ir pristatėme savo gerąja darbo patirtį. Dalinomės ne tik patirtimi, bet ir kėlėme problemas, ieškojome jų sprendimo būdų, numatėme tolimesnio bendradarbiavimo gaires.

Toliau vykome į edukacinę-kultūrinę išvyką po Šiaulius „Šiaulių krašto praeitis nuo seniausių laikų iki dabar“. Jos metu aplankėme įdomiausias Šiaulių miesto vietas bei objektus, susipažinome su mažąją architektūra, išgirdome senąsias bei naująsias miesto istorijas, sužinojome kaip miestas tapo didis.

Džiaugiamės, kad jau dešimtus metus gyvuojantis lopšelių-darželių „Spindulėlis“ sambūris dar kartą įrodė šių susitikimų būtinybę ir naudą, kad kasmet susitikdami vis kitame lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ turime galimybę gilinti, atnaujinti savo žinias, patirtį ir patirti daug pozityvių emocijų.

]]>
2729 Sun, 21 May 2017 07:05:46
Netikėti svečiai Kairių lopšelis-darželis "Spindulėlis" sulaukė netikėtų, bet labai įdomių ir patriotiškai nusiteikusių svečių. Kairių miestelyje vyko Lietuvos kariuomenės pratybos, įstaigą iš pat ryto aplankė patys tikriausi kariai, o vaikai visą dieną galėjo stebėti juos per langą ir pasivaikščiojimų lauke metu. Toks įvykis pakeitė visus dienos ugdymo planus, kalbos sukosi tik apie tai, ką stebėjome ir apie būsimų Lietuvos karių ateities svajones.

 

]]>
2638 Wed, 19 April 2017 05:04:09
Šv. Velykų rytmetis Susirinko lopšelio-darželio "Spindulėlis" bendruomenė, kaimynai ir visi dažėme kiaušinius. Dar padėjo triušiukės Baltukė ir Bukė. Rid rid rid margi margučiai dainavo vaikai, liejosi eilės... džiugios emocijos ir gausybė margučių....

   

 

 

 

]]>
2622 Fri, 14 April 2017 05:04:15
Verbų rišimo rytmetis Penktadienio rytą Kairių lopšelio-darželio bendruomenė ruošėsi verbų sekmadieniui. Padedami suaugusiųjų vaikai rišo įvairius žolynus ir kadagio šakeles. Grožėdamiesi savo sukurtomis verbomis, mažieji prisiminė plakimo verbomis oracijas, kad Verbų sekmadienį savo šeiminykščiams galėtų palinkėti sveikatos ir gerbūvio.

 

  


]]>
2605 Sat, 08 April 2017 11:04:32
Masinis bėgimas "Aš bėgu" 2017 m. balandžio 7 d. Kairių lopšelyje-darželyje vyko masinis bėgimas "Aš bėgu", skirtas Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

    

]]>
2604 Sat, 08 April 2017 11:04:12
Sugrįžę gandrai Kairių lopšelio-darželio "Spindulėlis" grupėse ir kieme įsikūrė sugrįžę gandrai.

 

]]>
2599 Thu, 06 April 2017 06:04:14
Teatro dienos Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ darbuotojai, ieškodami naujų ir vaikams patrauklių ugdymo formų, minint tarptautinę teatro dieną surengė projektinę teatro savaitę, kuri apjungė visą įstaigos bendruomenę.

Teatras padeda formuoti vaikų vertybes ir nuostatas, leidžia patirti bendravimo džiaugsmą. Ugdant vaikus lopšelyje - darželyje didelę reikšmę turi specialistų bendradarbiavimas, o geriausi rezultatai pasiekiami tuomet, kai dirbama išvien. Mažuosius aktorius vaidinimams ruošė auklėtojos, į projektinę savaitę įsitraukė auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė  - Traukinukas Nukas, kuris kasryt vežė vaikus į vis naują vaidinimą, o judesio korekcijos ir kūno kultūros mokytoja Ingrida Jasėnaitė, atlikinėjo su vaikais nuotaikingas mankštas, kurios įtraukė į būsimus vaidinimus. Pirmąją dieną mažieji išvydo darbuotojų jiems paruošta vaidinimą „Pirštinė“, o kitomis dienomis žiūrėjo vieni kitų vaidinimus „Fėjų pasakos“ (aukl. Alma Šulčienė ir Jugina Kaminskė), „Dangus griūva“ (aukl. Rajisa Grušienė ir Akvelina Pilipuitienė), „Pagrandukas“ (aukl. Neringa Kavaliauskienė ir Dovilė Vaikutienė), „Kiškis ir morka“ (aukl. Vidija Rinkevičienė ir Dovilė Vaikutienė). Vaidyba lyginant su kitomis meno rūšimis, ypač stipriai veikia vaiką, jo mąstymą, vaizduotę, fantaziją, atmintį, dėmesį, pastabumą, ugdo meninę raišką, leidžia pajusti kalbos grožį. Kad vaidybos gebėjimai atsiskleistų, vaiko kūnas ir dvasinis pasaulis turi būti laisvas. Džiaugiamės, kad vaikai nevaržomi baimės ir nepasitikėjimo, jausdamiesi saugūs, patirdami tik natūralų scenos jaudulį nusikėlė į pasakų veikėjų nuotykius, juos perteikė judesiais ir kalba. Vaidybinė veikla turi didelę įtaką ir vaikų kalbos raidai, perteikiant veikėjų žodžius lavėja vaikų tartis, mokoma intonacijos, vaidybinė kalba labai skiriasi nuo buitinės, kas dieną naudojamos kalbos, todėl plečia vaiko aktyvųjį žodyną, praturtina kalbą.

 Patirtus įspūdžius vaikai išreiškė piešdami savo mėgstamiausias pasakas, piešinių paroda eksponuojama lopšelio-darželio koridoriuose, ugdytiniai apžiūrėjo vieni kitų darbus, stengėsi suprasti, kur kokia pasaka pavaizduota.

Džiaugiamės, kad ši nauja ir netradicinė veikla paįvairino ugdymą, įnešė naujų vėjų ir pačių geriausių emocijų.

]]>
2598 Thu, 06 April 2017 06:04:29
Kovo 11-osios minėjimas Kovo 10 dieną Kairių lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Iš ryto vaikai dalyvavo akcijoje "Gyvasis žiedas" - pasipuošę tautinės vėliavos spalvomis, kūrė pačius įvairiausius žiedus, kuriuos fiksavo fotoaparatas. Vakarop Kairių miestelio bendruomenė rinkosi į miestelio  kultūros centrą.  Susirinkusiuosius su artėjančia švente sveikino Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktorė Dalia  Gricienė ir Kairių miestelio seniūno pavaduotoja Alma Macijauskienė. Šventiniame koncerte šauniai dalyvavę lopšelio-darželio auklėtiniai šoko, dainavo ir deklamavo eiles apie Lietuvą.

]]>
2536 Mon, 13 March 2017 05:03:25
Edukacinė veikla "Gudručių" grupėje "Gyvenimo kelias" Šiuolaikinės kartos vaikai žino, kad kūdikėlius atneša ne gandras, jų negalima rasti kopūstų darže arba už tėvelių sutaupytus pinigėlius nusipirkti prekybos centre. "Šiandien aš būsiu gyva vaizdinė priemonė",- su šypsena įžengė į priešmokyklinukų grupę visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Onutė Astrauskienė. Moteris pasakojo, kad jos pilvelyje "gyvena" mažas kūdikėlis, kuris greitu laiku išvys pasaulį. Po trumpo, bet labai įdomaus pokalbio ir diskusijų,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Šulčienė vaikams pasiūlė sudėlioti žmogaus gyvenimo liniją pagal paveikslėlių seką. Vaikų smalsumas ir noras sužinoti apie kūdikių atėjimą į šį pasaulį buvo patenkintas.

]]>
2535 Mon, 13 March 2017 04:03:52
"Žiema, žiema bėk iš kiemo" Šiemet Kairių lopšelis-darželis “Spindulėlis" audringai varė žiemą iš kiemo. Viskas prasidėjo darželio kieme. Susirinko ne tik vaikai, bet ir tėveliai, močiutės, seneliai – visi, kurie jau laukia pavasario. Persirengėliai susipažino, vienas kitą pavaišino, apstumdė, aplamdė, pašoko, padainavo, mažyliams Kodėlčiukams padėjo žiemą iš kiemo išvaryti, sudeginti Morę ir patraukė į seniūnijos parkelį.

]]>
2533 Mon, 13 March 2017 03:03:59
„Sportuojantis darželietis-būsimas olimpietis“ Kairių lopšelis-darželis „Spindulės“ dalyvavo regioniniame priešmokyklinių ugdymo grupių olimpiniame festivalyje „Sportuojantis darželietis-būsimas olimpietis“, kurio tikslas populiarinti olimpines idėjas, formuoti teigiamą požiūrį į sportą. Mažieji sportininkai žygiavo atidarymo parade, atliko muzikinę mankštą ir rungėsi sektoriuose. Pabaigoje visų dalyvių laukė apdovanojimai.

]]>
2534 Mon, 13 March 2017 03:03:54
"Mano Tėvynė - Lietuva" Kairių lopšelio-darželio bendruomenė sveikino Lietuvą su gimtadieniu, pažymėjo vasario 16-ąją. Siekiant žadinti vaikų patriotinius jausmus, turtinti kultūrinę patirtį, plėtoti žinias apie Lietuvą, mažieji ruošėsi šventei, nešė nuotraukas parodai „Mano šeimos šventės", gamino vėliavėles ir tortą.

Šventė prasidėjo salėje, sugiedojus Tautinę giesmę, vaikai dovanojo Lietuvai eilėraštukus, daineles, šoko ratelius, varžėsi viktorinoje ir buvo visi apdovanoti. Vėliau, lopšelio-darželio kieme, vaikai dainavo dainas ir džiaugėsi šventiniais torto fejerverkais.

 

]]>
2467 Fri, 17 February 2017 11:02:06
Širdelių diena Šv. Valentino diena neaplenkė ir  Kairių lopšelio-darželio "Spindulėlis" mažųjų. Vaikai nuo pat ryto iš namų atsineštomis širdelėmis išdabino vienas kitą, auklėtojas ir visus, ką myli. Vaikai svarstė, kas yra meilė, jausmai ir kas širdelėje gyvena. Suaugusieji turėjo galimybę savo  mintis apie šią dieną išreikšti raštu, įstaigos lentoje.

]]>
2466 Fri, 17 February 2017 10:02:03
Projektas "Sveikos akytės-spalvotas pasaulis" Kūno kultūros ir judesio korekcijos mokytoja Ingrida Jasėnaitė ir auklėtoja Dovilė Vaikutienė Kairių lopšelyje-darželyje įgyvendino projektą "Sveikos akytės-spalvotas pasaulis", kurį užbaigė kiškučių rytmetys. Siekiant, išsaugoti vaiko regėjimą, visapusišką gerovę jau nuo ankstyvosios vaikystės svarbios prevencinės priemonės, kurios užkirstu kelią regėjimo ir kt. sutrikimams formuotis. Vaikai įgijo žinių apie regėjimo išsaugojimą, išmoko daryti akyčių mankštą ir savimasažą, piešė, dainavo, skanavo kiškių vaišes ir patyrė daug džiugių emocijų.

 

 

]]>
2457 Fri, 10 February 2017 01:02:44
EIlėraščių deklamavimo konkursas "Tu pati gražiausia, mano Lietuva" Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai vasario 16-ajai, Kairių lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" vyko ikimokyklinių grupių eilėraščių deklamavimo konkursas. Patys drąsiausi, išraiškingiausi ir originaliausi skaitovai skyrė eiles savo tėvynei ir gimtinei.

 

]]>
2453 Thu, 09 February 2017 11:02:21
Rytmetys "Gražiausia abėcėlės raidė" Vasario 6 dieną Kakė Makė pakvietė "Gudručių" grupės vaikus ir pedagogę Almą atvykti į biblioteką. Šį kartą lėlytė pageidavo, kad mažieji draugai nupieštų gražiausią abėcėlės raidę. Bibliotekininkė Ramutė parengė vaikams margaspalvių abėcėlės knygelių parodėlę. Kūrybiniai darbeliai buvo dekoruojami tetos Astos, kuri gyvena Anglijoje, dovanotais pieštukais, spalvytėmis, flomasteriais, tušinukais. ​

]]>
2454 Thu, 09 February 2017 02:02:15
Edukacinė veikla "Džerio dantys" Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ona Astrauskienė ir personažas krokodilas Džeris atvyko į priešmokyklinę mišraus amžiaus "Gudručių" grupę (pedagogė Alma Šulčienė). Išklausę svarbią informaciją apie burnos higieną ir dantukų priežiūrą, vaikai su malonumu "valė" Džerio dantis, trynė liežuvėlį. Kiekvienas edukacinės veiklos dalyvis gavo po atmintinę "Graži šypsena - sveiki dantys". Pedagogės Almos parinktos užduotėlės nuteikė vaikus rimtam vaikų žinių patikrinimui ir smagiam užsiėmimui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
2448 Wed, 08 February 2017 12:02:00
Ebru menas-tapymas ant vandens Kairių lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" prasidėjo "Ebru menas-tapymas ant vandens" projektas, skirtas ugdytiniams ir jų šeimoms. Projekto metu siekiama: ugdyti emocinį raštingumą, gebėjimą susikoncentruoti, skatinti dalyvių meninį pojūtį/kūrybiškumą, auginti savivertę, gerinti tarpusavio santykius šeimoje, lavinti socialinius, bendravimo įgūdžius. Susipažindinti su Ebru meno ištakomis, ypatybėmis, technikos subtilybėmis.

]]>
2445 Wed, 08 February 2017 11:02:19
Projektas "„Mažasis žingsneliais link vaiko kalbos pasaulio“  

]]>
2444 Wed, 08 February 2017 10:02:39
Atsisveikinimas su eglute Trys Karaliai aplankė lopšelio-darželio bendruomenę ir dovanojo meilės auksą, maldos smilkalus ir pasiaukojimo mirą! Šventės yra prasmingos ir geros tada, kai jas gražiai pradedame ir iškilmingai pabaigiame.

]]>
2447 Wed, 08 February 2017 00:02:15
Darbuotojų popietė Kai lopšelio-darželio koridoriais nuošė vaikiško juoko ir klegesio banga, salėje nuaidėjo paskutiniai dainelių akordai, o Kalėdų senelis išdalino vaikučiams geidžiamas ir ilgai lauktas dovanėles, direktorės pavaduotoja ugdymui Vaida sukvietė darbuotojas į šiltą ir jaukią  popietę „Parsinešk žvakelės šilumą į savo namus...“. Pakvipo nuostabus vaško aromatas... Moterys, viena kitai padėdamos ir pamokydamos,  suko ir rutuliojo bitės korio volelį. Nušvito veidai, pasigirdo nuostabos žodžiai: „Kaip gražu, kaip kvepia...“. Susėdusios prie arbatos puodelio, linkėjome sudeginti žvakučių liepsnose nueinančių metų negandas ir nesėkmes, o Naujuosius pasitikti geromis nuotaikomis, puikia energija, tvirta sveikata. Visas lopšelio-darželio kolektyvas dėkoja direktorei Daliai už puikią kalėdinę iniciatyvą.

]]>
2435 Fri, 03 February 2017 11:02:35
Kalėdinės pramogos Kairių pagrindinėje mokykloje Gruodžio 22 dieną, Kairių pagrindinės mokyklos bendruomenės kvietimu, priešmokyklinio ugdymo "Gudručių" grupės vaikai ir pedagogės Alma ir Jugina vyko į šventinį renginį. Mažieji lopšelio-darželio ugdytiniai  išgirdo  kūdikėlio Jėzaus gimimo istoriją, žiūrėjo  mokinių suvaidintąinscenizaciją. Po vaidinimo pasirodė mūsų mažieji su kalėdine programėle. Mokytojos ir mokiniai kartu dainavo, linksminosi ir džiaugėsi vaikučių artistiškumu, drąsa, kūrybiškumu. Buvome gausiai apdovanoti skambiais plojimais. Vaikučiai aplankė savo draugus priešmokyklinukus, su jais žaidė ir pramogavo. Po to buvome pakviesti į salę, kur tarp "Gudručių" ir mokinių vyko sportinės varžybos. Nugalėtojų nebuvo, nes laimėjo draugystė. Linksmybių pabaigoje vaikai šėlo "Beždžioniukų" diskotekoje.

Dėkojame Kairių pagrindinės mokyklos mokytojoms, direktoriui ir mokiniams už šiltą, malonų, jaukų priėmimą ir kalėdines pramogas.

]]>
2331 Thu, 22 December 2016 02:12:27
"Atverkime duris į Kalėdų šventę" Vyresnioji auklėtoja Alma Šulčienė pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę aktyviai ir kūrybiškai plėtoti geranorišką iniciatyvą, gražinant vidaus ir lauko erdves kalėdine tema. Visi aktyviai prisijungė prie akcijos, išmoningai ir kūrybingai buvo papuoštos grupių, kabinetų ir kitų darbo vietų durys ir patalpos.

 

]]>
2310 Thu, 15 December 2016 01:12:54
Adventinės vakaronės Gruodžio 7-13 dienomis grupių bendruomenės rinkosi į adventinius vakarojimus.

Grupių vaikai, tėveliai, auklėtojos rinkosi į jaukius vakarojimus, pynė adventinius vainikus, aiškinosi jų prasmę. Uždegę advento žvakeles kalbėjosi apie šio laikotarpio sakralumą, paslaptingumą, išsakė nuoširdžius linkėjimus vieni kitiems.  Maži ir dideli šoko, dainavo, vaišinosi.

Grupių vakaronėse svečiavosi lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė ir pavaduotoja ugdymui Vaida Barzdiuvienė. Jos visiems linkėjo ramaus, šilto ir malonaus adventinio laiktotarpio.

 

]]>
2308 Thu, 15 December 2016 01:12:31
Žvakių liejimo pamokėlė "Bityno dovanos"

]]>
2294 Tue, 13 December 2016 03:12:27
Tėvelių profesijos Lopšelio-darželio vaikučiai domisi įvairiomis profesijomis, su kai kuriomis iš jų pavyksta susipažinti ir artimiau. „Smalsučių” grupės vaikus aplankė Šiaulių tardymo izoliatoriaus prižiūrėtojas Donatas Mikalauskas. Mažosios Dijos tėvelis papasakojo ką veikia, supažindino vaikus su savo darbo specifika ir apdovanojo atšvaitais.


 

 


]]>
2289 Mon, 12 December 2016 08:12:35
Išvyka į ŽŪB "Šiladis" Visą savaitę vaikai aptarinėjo įvairias profesijas, darbus, kuriuos dirba jų tėveliai. O grupės auklėtoja Alma, pasiūlė priešmokyklinės grupės „Gudručiai“ vaikams, vykti į ŽŪB „Šiladis“, tiesiogiai susipažinti su ūkininko profesija. Edukacinės išvykos metu, vaikai pabuvojo technikos kieme, apžiūrėjo sandėlius, aruodus, kur saugomi įvairių rūšių grūdai, kmynų sėklos. Turėjo galimybę įlipti į traktorių, kombainą, aiškinosi apie kitus žemės ūkio padargus, jų paskirtį. Pasižvalgė po trąšų, chemikalų sandėlius. Už šią edukacinę veiklą esame dėkingi šios bendrovės akcininkui Eugenijui Šulčiui, specialistui Vladui Dambrauskui, o už pavėžėjimą, aišku, tėveliams.

]]>
2291 Mon, 12 December 2016 08:12:04
Išvyka į "Ožkelių lankas" "Smalsučių" grupės vaikai 2016.10.28 dalyvavo edukacinėje išvykoje "Ožkelių lankos", kurios metu sužinojo, kaip gyvena ožkelės, kuo jos minta, kokią naudą jos teikia žmogui. Vaikai turėjo galimybę susipažinti ir su kitais ūkio gyventojais: žąsimis, antimis, kalakutais, vištomis.

 


]]>
2290 Mon, 12 December 2016 08:12:02
Tolerancijos diena

 Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šių metais Tolerancijos dienos simboliu tapo paukštis, kuris (auklėtoja Vidija Rinkevičienė) aplankė ir "Spindulėlio" vaikučius, kuris pasakojo, kur skrido, ką matė ir tai, kad tolerancija tai – pakantumas kitam, kitokiam. Popieriniais paukščiais, kurie neša gerumo žodžius, mažieji papuošė ir lopšelio-darželio patalpas.

]]>
2293 Mon, 12 December 2016 01:12:15
Europos sveikos mitybos diena Šiaulių rajono Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė 2016 m. lapkričio 8 dieną paminėjo Europos sveiko maisto dieną. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.
Lopšelyje-darželyje surengtas rytmetis „Vaistažolių arbatėlė, medutis – ir maistas, ir vaistas“ kurio tikslas – prisidėti prie sveikos mitybos dienos paminėjimo, mokant vaikus sveikos ir tinkamos mitybos įpročių ir skatinant maitintis sveikai.
Rytą vaikus grupėse aplankė bitutės („Gudručių“ grupės auklėtinės), bičių motinėlė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Šulčienė), šeimininkė (dietistė Dovilė Baniūnaitė) ir Spinduliukas Sveikuoliukas (direktorė Dalia Gricienė). Spinduliukas Sveikuoliukas kvietė vaikus kartu dėlioti sveiko maisto piramidę ir greičiausius apdovanojo spalvinimo knygelėmis, bitutės deklamavo eilėraštukus, o bičių motinėlė sekė pasaką „Bitelių dovanos“, aiškino apie medaus svarbą, naudą ir dovanojo medaus statinaites. Šeimininkė supažindino vaikus su vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis, juodos duonutės nauda ir įteikė mažiesiems ryšulėlį arbatos ir juodos duonos kepaliuką. Išleidę svečius vaikai gėrė dovanotą arbatžolių arbatą ir skanavo juodą duonutę su medumi.
Įstaigos darbuotojai pažymėdami šią dieną dalyvavo surengtoje FHLife World įmonės atstovų surengtoje paskaitoje apie tinkamos mitybos principus ir sveiką gyvenseną.


]]>
2211 Fri, 11 November 2016 02:11:55
Respublikinis projektas "Žaidimai moko" VAIKAI nesako:

„Šiandien buvo nelengva diena, gal galėtume pakalbėti?“.

JIE sako:

„Ar pažaisi su manimi?“.                            

                      Lawrence J. Cohen                                      

 

                      Šiais prasmingais žodžiais visus respublikinio projekto „Žaidimai moko“ dalyvius pasveikino projekto koordinatorė Kelmės lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ specialioji pedagogė ir logopedė metodininkė Gilija Gajauskienė. Šiais mokslo metais šiame projekte dalyvauja net 78  ugdymo įstaigos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Lopšelis darželis „Spindulėlis“ pernai įsijungęs į šį projektą, šiais mokslo metais tęsia projektinę veiklą kartu su „Smalsučių“ grupės bendruomene. Projektą lopšelyje-darželyje koordinuoja logopedė metodininkė Daiva Urbonienė.

Žaisdami ir praktiškai veikdami „Smalsučiai“ mokysis taisyklingai tarti kalbos garsus, ugdysis taisyklingo kalbinio kvėpavimo įgūdžius, turtins žodyną, ugdysis gramatiškai taisyklingą kalbą, lavinsis vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), erdvės ir laiko suvokimą bei smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius. Mokytojos ieškos ir taikys inovatyvius prevencinius veiklos organizavimo būdus, metodus, orientuosis į vaikų jausmų raišką, pozityvią emocinę patirtį, sąmoningumą ir aukštą ugdymosi motyvaciją.

 

Su projekto „Žaidimai moko“ tikslais, uždaviniais ir laukiamais rezultatais galite susipažinti čia.

  
 ]]>
2107 Fri, 14 October 2016 02:10:24
"Mano mokytoja turi būti..." Kairių pagrindinėje mokykloje surengta Šiaulių r. lopšelio- darželio Spindulėlis priešmokyklinio mišraus amžiaus "Gudručių" grupės piešinių paroda "Mano mokytoja turi būti..."

]]>
2105 Thu, 13 October 2016 04:10:39
Tarptautinė Mokytojų diena Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio pedagogai nuotaikingai paminėjo profesinę dieną. Mokytojams buvo surengta fotosesija "Baigusiems pedagoginį institutą", o po to iškilmingai atidaryta nuotraukų paroda.

]]>
2022 Wed, 05 October 2016 17:10:50
Paroda "Pieštukai - trintukų draugai" Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos vaikų skyriaus darbuotoja pasiūlė Kairių lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" eksponuoti Agnės Šiaulytės trintukų kolekciją. Auklėtoja Rajis Grušienė inicijavo įstaigos bendruomenę papildyti kolekciją tema "Pieštukai-trintukų draugai".

]]>
2021 Wed, 05 October 2016 16:10:02
Judrioji savaitė 2016 "Kiemas be automobilių" Europos judriosios savaitės renginius užbaigė tarptautinė "Diena be automobilio". Mažieji į darželį atvyko įvairiausiomis transporto priemonėmis, keliavo su planetariumu, o po to dalyvavo dviratukų ir paspirtukų lenktynėse.

Daugiau renginio akimirkų čia.

]]>
2020 Wed, 05 October 2016 15:10:26
Kūrybinės dirbtuvės "Iškeisk automobilį į..." Rugsėjo 21 dieną Kairių lopšelio- darželio kieme vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Iškeisk į automobilį į...“ - alternatyvių transporto priemonių kūrimas iš rudens gėrybių, piešimas ant plytelių bei statiniai tema ,,Saugus mano kiemas“. Personažas Šviesoforas patikrino vaikų žinias apie saugų eismą ir nuteikė kūrybinei veiklai. Ant pievelės iš daržovių ,,Gudručiai“ išdėliojo laivą, ,,Smalsučiai“-dviratį, ,,Naminukai“- karietą, ,,Kodėlčiukai“- paspirtuką. Labai įdomių darbelių atnešė ugdytinių tėveliai. Už kūrybiškumą ir aktyvumą Šviesoforas visiems įteikė ,,saldžius“ prizus.

Daugiau renginio akimirkų čia.

]]>
2019 Wed, 05 October 2016 14:10:52
Judrioji savaitė 2016 "Policijos bičiulio Amsio patarimai" Judriosios savaitės metu vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje "Policijos bičiulio Amsio patarimai". Jos metu buvo žiūrimas filmukas apie įvairias pavojingas, netgi grėsmingas situacijas. Mažuosius aplankė ir pats Amsius kuris: mokė pereiti gatvę,priminė ženklų reikšmes, šoko,  dainavo. Po peržiūros vyko pokalbis, kurio metu vaikai sužinojo ar prisiminė kaip elgtis ištikus nelaimei ar esant pavojingai situacijai, kaip išvengti pavojų.

Daugiau renginio akimirkų čia.

]]>
2018 Wed, 05 October 2016 13:10:33
"Keliauk sumaniai, gyvenk sveikai" "Ryto rato" metu  vaikai diskutavo, kaip jie šį rytą atvyko į darželį. Vieni pasakė, kad juos atvežė tėveliai mašina, kiti - kad atėjo pėstute. Paklausus, ar pastebėjo kelio ženklus, esančius kelyje iki darželio, dauguma tylėjo. Taigi, buvo gera proga išeiti pasivaikščioti pagrindine gatve ir praktiškai susipažinti su kelio ženklais. Gudručiai "ėmė" interviu iš Kairių miestelio gyventojų, tuo juos maloniai nustebindami. Vaikai klausė, kam reikalingi atšvaitai, kokiu paros metu jie turi būti nešiojami, kam reikalingas šviesoforas, prašė įvardinti jo spalvų reikšmes. Už teisingus atsakymus kiekvienas praeivis buvo apdovanotas lankstinukais apie saugų elgesį gatvėje. Priėjus Plento gatvės sankryžą, vaikai aptarė pėsčiųjų perėjos reikšmę. Auklėtoja Alma parodė vaikams, kaip teisingai reikia ja eiti. Dabar vaikai pastebės, kad kelyje "Darželis - Namai" yra daug kelio ženklų, kurie yra svarbūs ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems. Po pietų miego mažieji keliauninkai piešiniuose pavaizdavo tai, ką šią dieną išmoko apie saugų eismą, kelio ženklus.

]]>
2017 Wed, 05 October 2016 12:10:37
Europos judrioji savaitė 2016 Rugsėjo 16–22 d., kaip ir kasmet, Europoje vyks didžiausia Judrioji savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Gyventojai kviečiami rinktis ne keliones asmeniniais automobiliais, bet keliones kitomis transporto priemonėmis.

Kairių lopšelis-darželis "Spindulėlis" savaitę pradėjo visuotine bendruomenės mankšta "Judėk", kad būtų žvalūs, aktyvūs ir pasiruošę judėjimui.

]]>
1978 Fri, 16 September 2016 01:09:07
Projektas ,,3P“ (Pamatyk, Pamatuok, Pritaikyk)       Septynios Šiaulių r. ikimokyklinio ugdymo įstaigos (Daugėlių lopšelis-darželis, Ginkūnų lopšelis-darželis, Kairių lopšelis-darželis ,,Spindulėlis“, Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Buratinas“, Kuršėnų lopšelis-darželis ,,Nykštukas“, Kužių lopšelis-darželis ,,Vyturėlis“, Meškuičių lopšelis-darželis), kuruojamos Šiaulių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausios specialistės S. Valavičiūtės 2015 m. balandžio mėn. parengė bei pateikė paraišką dalyvauti 2015 m. Erasmus+ projekte.

Bendrai parengtas projektas ,,3P“ (Pamatyk, Pamatuok, Pritaikyk) gavo finansavimą. Tai pirmasis toks jungtinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas ne tik rajone, bet ir respublikoje. Projektas buvo skirtas konsorciumo, sudaryto iš 78 proc. Šiaulių rajono savivaldybės lopšelių-darželių, veiklai tobulinti ir pedagogų bei vadovų kvalifikacijai stiprinti.

Tad norime su visais pasidalinti gerąja patirtimi ir pristatome erasmus+ projekto „3p (pamatyk. pamatuok. pritaikyk)“ metodines rekomendacijas ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenėms .

Metodinės rekomendacijos

]]>
1904 Fri, 08 July 2016 04:07:19
Mindaugo karūnavimo diena     Šiaulių r. Kairių lopšelio pedagogai ir jų ugdytiniai pažymėjo Lietuvos Valstybės dieną – Mindaugo karūnavimo dieną. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, sukosi rateliai, o vaikai ir auklėtojos puošėsi karūnėlėmis.

 

]]>
1903 Thu, 07 July 2016 10:07:30
"Margaspalvė vasarėlė"     „Margaspalvės vasarėlės“ metu Kairių lopšelio darželio vaikučiai buvo supažindinti su vienu iš vasaros žiedų – liepomis, jų vaistinėmis savybėmis, suskaičiuotos ir 33 darželio teritorijoje augančios liepos. Vaikai puošė medžius, skynė liepžiedžius, įsirengė arbatos gėrimo kampelį „Žolelių arbatėlė gydo mūsų sveikatėlę“, virė arbatą ir surengė lauko iškylą.

 

]]>
1902 Thu, 07 July 2016 05:07:24
"Margaspalvė vasarėlė"            Šiaulių r. Kairių lopšelio pedagogai ir jų ugdytiniai vykdo vasaros projektą „Margaspalvė vasarėlė, kuriuo siekiama organizuoti kūrybingą ir prasmingą veiklą palaikant vaikų domėjimąsi gamta, lavinant vaikų kūrybiškumo įgūdžius ir puoselėjant etnokultūrines tradicijas. Viena iš numatytų veiklų dailės pleneras įstaigos kieme „Kas pievelėje gyvena?“. Vaikai užsiiminėjo netradicinėje aplinkoje, tyrinėjo pievų gyventojus, o apžiūrėję bandė juos nupiešti.

]]>
1901 Thu, 07 July 2016 05:07:00
Rasų šventė Kairių lopšelio-darželio bendruomenė šventė vasaros saulėgrįžos šventę - Rasas. Vaikai susipažino šventės tradicijomis, senuoju lietuvių tikėjimu, puošėsi vasaros žolynų vainikais ir sveikino visus Jonus, Janinas ir Rasas.

]]>
1887 Thu, 23 June 2016 06:06:17
Išvyka į Agailių koplytėlę *Belaukiant vasaros saulėgrįžos Kairių lopšelio-darželio kolektyvas išvyko į Agailių mišką prie Agailių koplytėlės susirinkti žolynų Rasos šventės kupolei.

 *Agailių koplytėlėje palinkėjo ramybės sau ir kitiems, užrašė savo svajones, padėkas ir dainuodamos dainas apie kupoles, kurių „viena šaka žydėjo – kaip Saulė tekėjo, kita – kaip Mėnulis riedėjo, trečia – kaip žvaigždelė žibėjo“, nuskubėjo rinkti devynių rūšių žolynų, pinti vainikų. 

*Po šio malonaus darbelio apsiprausėme šioje vietoje stovinčio šulinio vandeniu, kuris, tikima, turi gydomosios ar net stebuklingos galios.

*Pabuvusios relaksaciniu objektu tapusios koplyčios apsuptyje, pasidžiaugusios senaisiais lietuviškais  papročiais ir gražia bendryste su savo surinktais žolynais lauksime Vasaros saulėgrįžos šventės.

]]>
1886 Thu, 23 June 2016 06:06:12
Tradicinė šventė „Eina saulė per pasaulį“ Gegužės 31 dieną lopšelio-darželio bendruomenės nariai, būsimi ugdytiniai ir jų tėveliai rinkosi į tradicinę sveikatingumo šventę „Eina saulė per pasaulį“. Šventės siužetas buvo orientuotas į Olimpines žaidynes, todėl visus dalyvius pasveikino kiškiukai Olimpiukai. Po olimpinės vėliavos įnešimo ir ugnies įžiebimo sekė nuotaikinga mankšta. Vėliau vaikai išsiskirstė į sektorius, kuriuose sportavo ir linksminosi.

Direktorė Dalia Gricienė būsimiesiems ugdytiniams ir jų tėveliams pirmiausia pasiūlė pasidairyti po grupes ir susipažinti su lopšelio-darželio aplinka. Po trumpos ekskursijos mažieji svečiai taip pat įsitraukė į žaidimus.
Laikantis olimpinio principo, jog svarbu ne nugalėti, o dalyvauti, šventėje pralaimėjusių nebuvo. Visų laukė siurprizai ir dovanėlės.

]]>
1853 Wed, 01 June 2016 14:06:25
Aukštaitijos krepšinio mokyklos treniruotė Gegužės 30 d. Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris Tomas pravedė  paskutinę treniruotę vaikams ir pademonstravo mažųjų sportininkų tėveliams kaip mokėsi ir ką išmoko. Būsimi krepšininkai ir krepšininkės su nekantrumu laukia naujų mokslo metų ir treniruočių.

]]>
1852 Wed, 01 June 2016 13:06:34
Darbuotojų išvyka į Kurtuvėnus Gegužės 28 d. Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ kolektyvas lankėsi Kurtuvėnuose ir dalyvavo ekskursijoje „Dvaro istorija“. Ekskursijos metu lankytojos buvo supažindintos su dvaro istorija, aplankė vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų, dvaro ratinę, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią.

]]>
1851 Wed, 01 June 2016 10:06:45
"Gudručių" grupės šventė "Iš žaislų šalies aš išeinu" Gegužės 27-ąją atsisveikinome su priešmokyklinukais. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rajisa Grušienė ir Dovilė Balčiūnaitė organizavo vaikams paskutinę šventė lopšelyje-darželyje. Skambėjo dainelės, vaikai sukosi šokių ratelyje, deklamavo. Direktorė Dalia Gricienė pasveikino įveikus pirmąją ugdymosi pakopą ir įteikė lopšelio-darželio baigimo pažymėjimus. Tėveliai savo vaikams skyrė pačius gražiausus linkėjimus, o lopšelio-darželio darbuotojams – nuoširdžią padėką.

]]>
1850 Wed, 01 June 2016 10:06:16
"Naminukų" grupės šventė Gegužės 20-osios pavakarę "Naminukų" grupės auklėtojos Vidija Rinkevičienė ir Neringa Kavaliauskienė pakvietė vaikučius ir jų tėvelius į "Aitvarų" šventę. Mažieji parodė ką per metus išmoko, šoko ir linksminosi su mamytėmis, o lauke leido margaspalvius pačių gamintus aitvarus.

]]>
1846 Wed, 01 June 2016 05:06:08
"Kodėlčiukų" grupės šventė Gegužės 11 dienos pavakarę auklėtoja Akvelina Pilipuitienė pakvietė „Kodėlčiukų“ grupės tėvelius pasidžiaugti mažiausiųjų pasiekimais. Šventės „Vaikystės spindulėlis“ metu visi drauge žaidė žaidimus, dalinosi šių mokslo metų patyrimu ir įspūdžiais, džiaugėsi vaikų pasiekimais.

]]>
1830 Fri, 20 May 2016 11:05:52
"Smalsučių" grupės šventė Gegužės 18 dieną „Smalsučių“ grupės bendruomenę į darnų ratą subūrė auklėtojos Alma Šulčienė ir Jugina Kaminskė. „Smalsučių“ grupės ugdytiniams šventės pavadinimas „Vienas, du  – augti didelis žadu“ skambėjo lyg pasižadėjimas.  Vaikai noriai tėveliams demonstravo savo gebėjimus: dainavo daineles ir sukosi šokiuose.

]]>
1831 Fri, 20 May 2016 11:05:45
Tradicinė sporto šventė "Judėjimo džiaugsmas"  

Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis "Spindulėlis" kartu su kitais Šiaulių r. ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų ugdytiniais dalyvavo sporto šventėje "Judėjimo džiaugsmas", kuri vyko Kužių gimnazijos stadione. Vaikai ugdė savo fizinius bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus,rodėpastangas, mokėsi gerbti save ir kitus, džiaugėsi bendra veikla ir ugdė sportinius gebėjimus. "Spindulėlio" Vilkų komanda pasižymėjo gera nuotaika, drąsa, vikrumu ir greitumu.

 

]]>
1819 Tue, 17 May 2016 11:05:49
„Plauk rankas – saugok gyvybę“ „Plauk rankas – saugok gyvybę“

 

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“  auklėtoja metodininkė Vidija Rinkevičienė  ir vyresnioji auklėtoja Neringa Kavaliauskienė pakvietė respublikos ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų bendruomenes prisijungti prie akcijos „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir taip paminėti Gegužės 5-ąją - Pasaulinę rankų higienos dieną. Šia akcija norėta atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į taisyklingą rankų plovimą, jo svarbą apsaugant save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų . Vykdyta švietėjiška, prevencinė veikla, ugdyta sveikos gyvensenos kompetencija, sudarytos galimybes pedagogų gerosios darbo patirties, kūrybiško požiūrio į asmens higieną sklaidai.

Akcijoje dalyvavo Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio - darželio "Ežiukų" grupė (auklėtojos Rita Tilenienė ir Raimonda Jablonskienė), Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio - darželio "Žiogelių" grupė (auklėtoja Vaida Klimavičienė), Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė „Bitutės" (auklėtoja Viktorija Martinkutė), Kretingos r. Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai (mokytoja Alma Aleksandravičienė), Šiaulių r. Ginkūnų lopšelio-darželio ,,Saulutės" grupės vaikai

(vyresnioji auklėtoja Roma Girdzevičienė). Šalčininkų lopšelio-darželio "Vyturėlis" auklėtoja Teresa Reginevič  ne tik mokė  „Šypsenėlių“ grupės vaikus, kaip teisingai plauti rankas, bet ir parengė informacinį lankstinuką. Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus "Boružiukų" grupės auklėtoja Jurgita Astrauskienė papasakojo visą rankų plovimo istoriją, surašė vaikų mintis.

Šiaulių rajono Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ auklėtojos Vidija Rinkevičienė ir Neringa Kavaliauskienė sukvietė visą lopšelio-darželio bendruomenę į akciją „Plauk rankas – saugok gyvybę“. Tetulytė Baltprausytė mažuosius mokė taisyklingų rankų plovimo judesių, išsiaiškino kada svarbu nusiplauti rankutes. Lopšelio-darželio „Naminukų“ grupės vaikai jau turi gerus rankų plovimo įgūdžius. Jie žino, kaip ir kada, kodėl būtina plauti rankas, nes vykdė projektą „Švarios rankos ir dantukai – mūsų sveikatos pagrandukas“. Savo patirtimi jie mielai dalijosi su Kairių miestelio gyventojais, kuriems dalijo skrajutes „Kodėl svarbu plauti rankas?“ ir „Kaip taisyklingai plauti rankas“.

Dažnas iš mūsų nesusimąstome, kaip plauname rankas, kodėl jas reikia kruopščiai plauti. Manome, kad šia akcija atkreipėme visuomenės dėmesį, paskatinome ne tik vaikus, bet ir suaugusius įprasti taisyklingai plauti rankas.

 

]]>
1815 Mon, 16 May 2016 10:05:27
Idėjų mugė „Ugdymo turinio praturtinimas projektine veikla“ Balandžio 21 d. lopšelyje-darželyje vyko Šiaulių apskrities ikimokyklinio ugdymo pedagogų edukacinės patirties sklaidos renginys – idėjų mugė „Ugdymo turinio praturtinimas projektine veikla“. Įstaigos pedagogai ir svečiai, iš kitų Šiaulių rajono lopšelių-darželių, dalinosi sėkmingos projektinės veiklos patirtimi: rodė ugdomąsias veiklas, skaitė pranešimus, demonstravo įvairias edukacines priemones. Renginyje dalyvavo viešnios iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė pristatė skaitymą su mirioramomis, o Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolia Kasparavičienė apžvelgė naujausią literatūrą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo klausimais. Idėjų mugės dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Nijolios Kasperavičienės įkurtame „Ramunyne" ir pamatyti jos surinktą kolekciją.

 

]]>
1767 Fri, 22 April 2016 12:04:20
Pramoga „Seku seku pasakaitę apie linksmą raganaitę“ Balandžio 7 d. „Gudručių“ grupės bendruomenė dalyvavo „raganų puotoje“. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė plėtodama kūrybines vaikų idėjas organizavo pramogą „Seku seku pasakaitę apie linksmą raganaitę“. Vyriausioji ragana (Emilės močiutė Dainora Kuprienė) atskleidė vaikams paslaptis apie raganų kilmę ir galias, mokė ruošti stebuklingą viralą, rišti šluotas ir jomis „skraidyti“. Grupėje surengta knygų apie raganas ir lėlių-raganų paroda.

]]>
1747 Wed, 13 April 2016 12:04:33
Vaikų priėmimo į įstaigą ir mokesčio už vaikų išlaikymą lopšelyje-darželyje tvarka  

Pakeisti vaikų priėmimo į Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupes ir mokesčio už vaikų išlaikymą Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarkos aprašai.

Šiaulių rajono savivaldybės švietimo įstaigų aptarnavimo teritorijos

Sprendimas Dėl vaikų priėmimo į Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašo patvirtinimo

Vaikų priėmimo į Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašas

Sprendimas dėl mokesčio už vaikų išlaikymą Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo

Mokesčio už vaikų išlaikymą Šiaulių rajono savivaldybės ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarkos aprašas


]]>
1746 Wed, 13 April 2016 09:04:10
Masinis bėgimas „Aš bėgu – 2016“ Balandžio 7 d. lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną ir dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ bei organizavo masinį bėgimą „Aš bėgu – 2016“. Darbuotojai ir ugdytiniai susirinkę sporto aikštelėje pristatė savo sukurtas skanduotes, padarė nuotaikingą pramankštą ir draugiškai įveikė bėgimo trąsą. Visi dalyviai buvo apdovanoti sveikatinimo prizais.

]]>
1733 Fri, 08 April 2016 10:04:36
Saugaus eismo diena Balandžio 6-ąją tradiciškai minima Saugaus eismo diena. Tą dieną į lopšelį-darželį atklydo  šuniukas Rudnosiukas (auklėtoja Neringa Kavaliauskienė). Svečias nustebo išvydęs šviesoforą ir pėsčiųjų perėją bei teiravosi vaikų, kas tai ir kam jie skirti. Mažieji noriai pasakojo ir aiškino Rudnosiukui saugaus elgesio gatvėje ir automobilyje taisykles. Visi drauge žiūrėjo animacinius filmus apie saugų eismą.

 

]]>
1729 Thu, 07 April 2016 11:04:05
„Spindulėlio“ gimtadienis Balandžio  1 d. auklėtoja Akvelina Pilipuitienė ir meninio ugdymo mokytoja Jugina Kaminskė pakvietė visus švęsti „Spindulėlio“ gimtadienį. Susirinkę kieme vaikai sudainavo lopšelio-darželio himną, iškėlė vėliavą, „pasodino“ popierines tulpes su užrašytais bendruomenės narių linkėjimais. Vaikai „Spindulėliui“ teikė dovanas „Ką išmokau aš daržely“: deklamavo, dainavo, piešė. Vėliau visi vaišinosi gimtadienio tortu.

 

]]>
1710 Fri, 01 April 2016 02:04:05
Lopšelyje-darželyje lankėsi AB „Žemaitijos pienas“ atstovai Lopšelyje-darželyje vykdoma Pieno produktų vartojimo vaikų ir švietimo įstaigose paramos programa „Pienas vaikams“. Kovo 31 d.  įstaigoje lankėsi AB „Žemaitijos pienas“ atstovai ir žaismingai vaikams pristatė pieno produktus. Mažieji  žiūrėjo filmą apie pieno atsiradimą, dėliojo dėliones, mokėsi melžti „karvutę-pirštinę", vaišinosi pienu ir jogurtu, dalyvavo mini viktorinoje ir gavo dovanų.

]]>
1709 Thu, 31 March 2016 00:03:00
Nuo Verbų iki šv. Velykų Po Verbų sekmadienio lopšelio-darželio bendruomenė gyveno šv. Velykų laukimu. Domėjosi šio laikotarpio tradicijomis ir papročiais.  Puošė lopšelio-darželio patalpas ir kiemą velykiniais akcentais. Vaikai mokėsi giesmelių, eilėraščių, kiaušiniavimo oracijų, dalyvavo edukacinėje kiaušinių marginimo veikloje „Vaško taškelis, gražus raštelis“. Antrąją šv. Velykų dieną bendruomenė susirinko Kairių bažnyčioje ir dalyvavo  šv. Mišiose, o po jų programėlėje „Kiškučių Velykos“.

]]>
1704 Wed, 30 March 2016 02:03:31
Rytmetis „Ne aš plaku, verba plaka“ Kovo 18 d. lopšelio-darželio ugdytiniai rinkosi į salę, kur išklausė pasakojimo apie Verbų sekmadienį, tradicijas, papročius. Apžiūrėję liaudies meistrų surištas verbas, patys ėmėsi darbo. Padedami suaugusiųjų rišo įvairius žolynus ir kadagio šakeles. Grožėdamiesi savo sukurtomis verbomis, mažieji prisiminė plakimo verbomis oracijas, kad Verbų sekmadienį savo šeiminykščiams galėtų palinkėti sveikatos ir gerbūvio.

]]>
1684 Mon, 21 March 2016 02:03:42
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ Kovo 14–17 d. mokytojai organizavo veiksmo savaitę BE PATYČIŲ. Pirmadienį grupėse vaikai su auklėtojomis diskutavo tema  „Moku bendrauti be patyčių“. Antradienį visi susirinko į salę, virtusią mažu kinoteatru, ir žiūrėjo animacinį filmą „Bjaurusis ančiukas“. Trečiadienį vaikai ugdėsi pozityvaus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, auklėtojos organizavo žaidimus, pratimus rekomenduojamus „Gyvenimo įgūdžių ugdymo programoje“. Ketvirtadienį visi kartu kūrė „Draugystės kirminuką“ lopšelio-darželio kieme. „Draugystės kirminukas“ apsigyveno ant kalnelio, kad tėveliai ir miestelio gyventojai galėtų susipažinti su vaikų mintimis apie gražius tarpusavio santykius.

]]>
1678 Fri, 18 March 2016 12:03:52
Pramoga ,,Kareivėlis būsiu, tėviškėlę ginsiu‘‘ Kovo 15 d. „Gudručių“ grupės bendruomenė sugužėjo į pramogą ,,Kareivėlis būsiu, tėviškėlę ginsiu‘‘. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Gušienė, judesio korekcijos mokytoja Kristina Janušaitė ir meninio ugdymo mokytoja Jugina Kaminskė veikloje ugdė vaikų patriotinius jausmus, plėtojo etninę ir judesio kultūrą. Berniukai pasipuošę karių aprangos atributais atliko rikiuotės ir mankštos pratimus. Skambant Lietuvos himnui, iškilmingai buvo įnešta trispalvė. Vaikai deklamavo eilėraščius apie gimtinę, kartu su tėveliais dainavo lietuvių liaudies dainą ,,Augo girioj ąžuolėlis“, sukosi ratelyje ,,Graži mūsų šeimynėlė“. Baigiantis renginiui mažieji savo mamos ir tėčiams dovanojo dekoruotus Baltijos akmenukus.

]]>
1677 Fri, 18 March 2016 11:03:56
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Kovo 9 d. lopšelio-darželio bendruomenė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filiale paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kartu su Kairių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais ir mokytojomis giedojo Lietuvos valstybės himną, piešė sveikinimus Tėvynei. Vaikai savo darbeliais papuošė Kairių seniūnijos langus, taip pakviesdami visus Kairių miestelio gyventojus džiugiai švęsti kovo 11-ąją.

]]>
1654 Thu, 10 March 2016 12:03:54
Vaikų piešinių paroda „Mano namai – mano tvirtovė“ Vasario mėnesį direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Barzdžiuvienė ir auklėtoja Akvelina Pilipuitienė kvietė Šiaulių rajono lopšelių-darželių pedagogus bendrauti ir bendradarbiauti ugdant vaikų pilietiškumą bei tautiškumą, sudarant galimybę vaikų saviraiškai, kūrybiškos patirties sklaidai. Jos organizavo vaikų piešinių parodą „Mano namai – mano tvirtovė“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai įvairia technika piešė gimtus namus, atskleisdami savo regiono savitumus. Idėjos autorės sulaukė 21 mažųjų dailininkų kūrinio. Visi jie kovo 1-17d. bus eksponuojami Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje.

]]>
1622 Tue, 01 March 2016 08:03:46
Regiono priešmokyklinio ugdymo grupių olimpinis festivalis „Sportuojantis darželietis – būsimas olimpietis“ Vasario 26 d. „Gudručių“ grupės ugdytiniai: Ugnė Balčiūnaitė, Deimantas Janilaitis, Akvilė Jonaitytė, Enrikas Karpas, Matas Kulikauskas, Akvilė Mačiūnaitė, dalyvavo regiono priešmokyklinio ugdymo grupių olimpiniame festivalyje „Sportuojantis darželietis – būsimas olimpietis“ (pedagogės: Rajisa Grušiene, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, Kristina Janušaite, judesio korekcijos mokytoja). Radviliškio sporto arenoje vaikai linksmai lenktyniavo ir varžėsi su bendraamžiais iš Naujosios Akmenės, Šeduvos, Radviliškio, Joniškio, Šiaulių. Ryžtingai nusiteikę ir sukaupę jėgas „Gudručiai“ įveikė visas kliūis ir užduotis. Festivalyje pralaimėjusių nebuvo, visi dalyviai apdovanoti taurėmis, diplomais, saldžiais medaliais.

]]>
1621 Fri, 26 February 2016 02:02:07
Eilėraščių deklamavimo konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva". Vasario 19 d. „Smalsučių" grupės ugdytinė Fausta Gedvilaitė (auklėtoja Alma Šulčienė)  dalyvavo tradiciniame Šiaulių regiono lopšelių-darželių ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva", kuris vyko Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas". Renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, eilėraščius deklamavo 19 mažųjų skaitovų iš Radviliškio, Mažeikių, Kelmės, Akmenės ir Šiaulių rajono. Vaikų pasirodymus vertino Šiaulių r. Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Valavičiūtė bei vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras" įkūrėja Leontina Valskienė. Konkursantai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis. Pedagogams įteiktos lietuvių autorių knygos vaikams, kurias skyrė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus" steigėjai Ramūnas Karbauskis ir Andrius Mamontovas. Baigiantis renginiui visi vaišinosi trispalviu Lietuvos gimtadienio tortu.


]]>
1609 Fri, 19 February 2016 08:02:41
Šventė „Mano Tėvynė Lietuva“ Vasario 15 d. lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Iškilminga eisena žygiavo nuo lopšelio-darželio iki šalia Kairių seniūnijos esančio „Tūkstantmečio akmens“. Nešini Lietuvos vėliavėlėmis ir trispalvėmis širdelėmis, vaikai nuoširdžiai sveikino sutiktus miestelio gyventojus su artėjančia valstybine švente. Susirinkę prie „Tūkstantmečio akmens“ sugiedojo himną, mažieji Tėvynei deklamavo gražiausius lietuvių poetų posmus, linkėjo būti stipria ir taikia valstybe, kurioje gera augti ir gyventi.

Patys mažiausieji „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai liko įstaigoje ir Lietuvos gimtadieniui „iškepė“ trispalvį tortą. 

]]>
1603 Mon, 15 February 2016 07:02:24
Užgavėnių šventė „Šėlkim dūkim, linksmi būkim“ Nors šiemet šalčiai jau senokai pasitraukė ir sniegas ištirpo, vasario 9 d. meninio ugdymo mokytoja Jugina Kaminskė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė subūrė draugėn lopšelio-darželio bendruomenę ir Kairių pagrindinės mokyklos mokinius bei mokytojus tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Lopšelio-darželio kieme šurmuliavo persirengėliai: čigonai, žydeliai, ubagai, velniai, gervės, arkliai, giltinės ir kiti. Visi linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo. Vyko įnirtinga Lašininio ir Kanapinio kova. Grumtynes, žinoma, laimėjo Kanapinis, o Lašininis buvo išvarytas. Sudeginę Morę – žiemos negandų simbolį – persirengėliai vaišinosi gardžiais blynais ir arbata.

]]>
1591 Tue, 09 February 2016 02:02:11
Sveikatingumo šventė „Besmegenių varžytuvės“ Sausio 21 d. vyko žiemos sveikatingumo šventė „Besmegenių varžytuvės“. Į lopšelį-darželį atklydę penki sniego seniai (judesio korekcijos mokytoja Kristina Janušaitė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė, auklėtojos: Vidija Rinkevičienė, Alma Šulčienė, Akvelina Pilipuitienė) kvietė vaikus kartu mankštintis, žaisti ir pramogauti. Mažieji išbandė savo akies taiklumą, rungėsi, kas greitesnis, žaidė ledo ritulį, važinėjosi rogutėmis, piešė ant sniego. Vaikai ne tik linksminosi bei mėgavosi žiemos dovanomis, bet ir rūpinosi paukšteliais. Baigiantis šventei visi pasigardžiuodami vaišinosi karšta arbata. 

]]>
1566 Thu, 21 January 2016 04:01:11
Laisvės gynėjų diena Laisvės gynėjų diena – tai kovos už nepriklausomybę simbolis, paženklintas krauju, tačiau suteikęs galimybę tapti tuo, kas esame dabar.

Darželyje augančiai kartai Sausio 13-oji, kaip ir Vasario 16-oji, Kovo 11-oji - istorinis faktas, todėl vaikui suprantama kalba perteikiamas tautos patriotiškumo, pasiaukojimo jausmas bei žinios apie gimtąją šalį. Sausio 13-ąją pradėjome akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, 8 val. ryto užgesinome šviesas ir visuose languose dešimčiai minučių uždegėme atminties žvakutes. Šios dienos svarbumą vaikams pasakojame jiems suprantama forma – sekdami  M. Nargėlaitės „Pasaką vaikams apie Sausio 13 dienos įvykius“, kurioje tikra istorija paslepiama po magiškomis metaforomis, taip pat prisijungėme ir prie prasmingos pilietinės akcijos „Neužmirštuolė“. Prisisegdami neužmirštuolę, parodėme, jog žuvusiųjų, nukentėjusiųjų dovana ateities kartoms neliko pamiršta.

Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“ dalyvavo ir Kairių seniūnijoje vykusiame minėjime „Atmintis gyva“, Į Kairių kultūros namus susirinkę kairiškiai dar kartą galėjo prisiminti ir pajusti tą nerimą, kurį anuomet  jautė visi Lietuvos žmonės. Salėje plazdėjo žvakių liepsnelės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą atmintį bei vienybę, iš neužmirštuolių žiedų sudėtas žodis „Laisvė“, sienas puošė lopšelio-darželio „Spindulėlis“ vaikų piešinių paroda „Mūsų Lietuvos kampeliai‘. Visa bendruomenė  ir mažieji Kairių miestelio gyventojai, lopšelio-darželio „Spindulėlis“ auklėtiniai, pagarbą laisvės gynėjams bei meilę gimtajam kraštui išreiškė sugiedodami V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Vaikai nuoširdžiais žodžiais, dainomis ir žaidimais džiugino susirinkusiuosius, parodydami savo meilę kraštui ir kultūrai. Bendroje maldoje su Kairių parapijos klebonu Rimantu Pranckaičiu žuvusiesiems palinkėta ramybės. Su pagarba ir pasididžiavimu prisimindami Laisvės gynėjus savo mintimis dalijosi Kairių seniūnas Artūras Šulčius, seniūno pavaduotoja Alma Macijauskienė, Šiaulių r. tarybos narys Vaclovas Motiejūnas, lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktorė Dalia Gricienė, tremtinė Aldona Šulčienė. Renginį vedė Kairių kultūros namų direktorė Raimonda Jucikaitė

Minėdami Laisvės gynėjų dieną didžiuojamės mūsų valstybės didvyriais, jų pasiaukojimu, esame jiems dėkingi, kad prieš 25 metus buvo apginta Lietuvos laisvė ir nepriklausomybė. Poetas Just. Marcinkevičius yra pasakęs „Mūsų Nepriklausomybės augalas gausiai palaistytas šventu jos gynėjų krauju. Amžinam gyvenimui ant Lietuvos patekėjo jų širdys. Gyvensime jų šviesoje“. Tai, kad paminėti šią sukaktį Kairių seniūnijoje susirinko ne tik vyresnieji, bet ir vaikai, liudija, kad Laisvės gynėjų diena tampa ir mūsų vienybės jėga.

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktorės D. Gricienės, pavaduotojos ugdymui V. Barzdžiuvienės inf.

]]>
1553 Thu, 14 January 2016 05:01:36
Rytmetis „Prie naujo metų rato“ Sausio 6 d. personažas Žvaigždė („Smalsučių“ grupės ugdytinė Goda Dulevičiūtė) pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę į rytmetį „Prie naujo metų rato“ drauge užbaigti kalėdinį laikotarpį. Visus susirinkusius pasveikino Kairių švč. Mergelės Marijos belaisvių vaduotojos bažnyčios klebonas kun. Rimantas Pranskaitis ir padovanojo šventintos kreidos. Auklėtoja Alma Šulčiene papasakojo apie Trijų karalių šventės papročius ir pranešė, jog lopšelį-darželį aplankė trys išminčiai: Kasparas („Smalsučių“ grupės ugdytinis Erikas Janilaitis), Merkelis („Gudručių“ grupės ugdytinis Ignas Norkaitis) ir Baltazaras („Gudručių“ grupės ugdytinis Denas Mikalauskas). Svečiai dalino karališkas dovanas: smilkalus, auksą ir mirą, kartu su meninio ugdymo mokytoja Jugina Stapušaitienė giedojo giesmeles. Tikėdamiesi apsisaugoti nuo piktų dvasių ir nelaimių, grupių ir kabinetų durų staktas paženklinome pirmosiomis trijų karalių vardų raidėmis: +K+M+B.

]]>
1525 Thu, 07 January 2016 01:01:35
Lopšelio-darželio darbuotojų ekskursija „Kalėdinių tradicijų skonis“ Gruodžio 19 d. lopšelio-darželio darbuotojai vyko į šventinę ekskursiją „Kalėdinių tradicijų skonis“. Aplankę Šiaulių turistines vietas pajutome, kaip Saulės miestas spinduliuoja artėjančių švenčių dvasia. Miesto bažnyčiose pakabinti advento vainikai priminė ilgaamžes rimties laikotarpio tradicijas. Atsisveikinę su Šiauliais, keliavome į Kelmės rajoną – savo laiku švietimo židiniu buvusį Kražių miestelį ir jo apylinkes. Kražiuose visus maloniai sutiko buvęs Kairių klebonas mons. Gintas Sakavičius. Svečiuojantis Tytuvėnuose apžiūrėjome vienuolyno ir bažnyčios architektūrinį ansamblį, o Tytuvėnų piligriminiame centre ragavome 4 rūšių tikros naminės giros. Maloniai praleidę laiką išskirtinėje aplinkoje su gera draugija, atgal grįžome kupini kalėdinės nuotaikos.

]]>
1510 Fri, 01 January 2016 06:01:08
Netradicinių kalėdinių eglučių paroda Kaip manai, kaip manai, kur eglutės namai?
Papuošta, aprengta kambary – lyg ne ta.
Be sesulės, mamos – ne namuos, ne namuos.
Ne namuos, ne namuos, ilgesys ją kamuos.
Nes kaskart vakare šaukia eglę – giria.
/V. Palčinskaitė/

Gruodžio mėnesį direktorės pavaduotoja ugdymui Vaida Barzdžiuvienė ir auklėtojos Akvelina Pilipuitienė bei Justina Lukoševičienė iniciavo lopšelio-darželio bendruomenę dalyvauti netradicinių eglučių parodoje „Šviesk, Kalėdų eglute, kitaip“. Parodos iniciatorės ir organizatorės kvietė visus pasitelkti vaizduotę, fantazuoti ir sukurti savo eglutę.

Netrukus įstaigos laiptinės pasipuošė neįprastais kūriniais: kas pagamino eglutę iš saldainių, kas – iš popieriaus, makaronų, šiaudų, kas suvėrė iš karoliukų ar suklijavo iš plunksnų.

Dėkojame aktyviai atsiliepusiems į kvietimą ir padėjusiems kurti bei skleisti šventinę nuotaiką.

]]>
1500 Mon, 28 December 2015 08:12:13
Kalėdinė šventė Gruodžio 18 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filiale vyko lopšelio-darželio bendruomenės Kalėdinė šventė. Renginio vedėjos tetulė Vida (meninio ugdymo mokytoja Jugina Stapušaitienė) ir tetulė Vanda (auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė) pakvietė visus pažiūrėti ir dalyvauti spektaklyje „Kaip šuniukas draugo ieškojo“. Šuniukas (Arijus Baužys) keliavo pasakos keliu ir ieškojo draugų. Sutikęs Kiškį (Keira Grušaitė) žaidė su „Kodėlčiukų“ grupės vaikais – kiškučiais, drauge su Vilku (Enrikas Karpas) linksminosi su „Naminukais“ – vilkiukais, kartu su Meškučiu (Denas Mikalauskas) pakvietė pašokti „Smalsučius“ – meškučius. Atsisveikinęs su miško gyventojais, Šuniukas susipažino su nykštukais – „Gudručių“ grupės ugdytiniais. Kelionėje Šuniuką ir jo bičiulius džiugino dainininkai (Goda Dulevičiūtė, Naglis Mikelionis, Faustos Gedvilaitė, Deivina Griniūtė, Matas Kulikauskas).

Išgirdęs besilinksminančius vaikus į salę įžengė Kalėdų senelis. Svečias papasakojo apie savo kelionę, nuotykius, išklausė vaikų norų. Naglis ir jo mama, Jurga Mikelionienė, pakvietė visus kartu su seneliu pašokti kalėdinį šokį. Pašokę nykštukai padėjo Kalėdų seneliui surasti dovanų maišus. Netrukus vaikai, tėveliai bei lopšelio-darželio darbuotojai džiaugėsi dovanėlėmis. Aplinkui pasklido kalėdinė nuotaika.

Atsisveikindamas Kalėdų Senelis pažadėjo sugrįžti kitais metais. 

]]>
1495 Tue, 22 December 2015 03:12:02
Adventiniai vakarojimai Gruodžio 1-4 dienomis grupių bendruomenės rinkosi į adventinius vakarojimus.

Pirmieji sušilti prie žvakės liepsnelės skubėjo „Kodėlčiukų“ grupės vaikai, tėveliai, auklėtojos. Patiems mažiausiems apie Adventą pasakojo Meškiukas Rudnosiukas. Vaikai inscenizavo lietuvių liaudies pasaką be galo „Sėdėjo senelis ant akmenėlio“, kartu su tėveliais žaidė, dainavo, gamino žaisliukus kalėdinei eglutei.

„Gudručiai“ vakarodami įdėmiai klausėsi auklėtojos pasakojimo apie angelus, vaidino pasaką apie Piemenėlį Trivainėlį bei darniai sutardami papuošė grupės kalėdinę eglutę. Tėveliai sukūrė adventinių palinkėjimų stendą.

Į adventinę vakaronę „Kalėdos beldžiasi į širdį“ sugūžėjo gausi „Smalsučių“ grupės bendruomenė. Visi kartu kūrė adventinį vainiką, sukalbėjo maldą ir siųsdami pirmąją advento žvakę sakė vieni kitiems palinkėjimus. Vaikai inscenizavo I. Bumblauskienės pasaką „Sagų maišelis“. Maži ir dideli šoko, dainavo, vaišinosi pyragais ir arbata.

„Naminukų“ grupės vaikai vakaronėje tėveliams parodė spektaklį „Dangus griūva“, deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, žaidė. Uždegę pirmąją advento žvakelę kalbėjosi apie šio laikotarpio sakralumą, paslaptingumą, išsakė nuoširdžius linkėjimus. Vaikus nustebino tėvelių improvizacija jų parodyto spektaklio motyvais.

Grupių vakaronėse svečiavosi lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė. Ji visiems linkėjo ramaus, šilto ir malonaus adventinio laiktotarpio. 

]]>
1471 Mon, 07 December 2015 01:12:26
„Naminukų“ grupės projektas „Žaidimai moko“ Šiais mokslo metais logopedė Daiva Urbonienė inicijavo „Naminukų“ grupės bendruomenę (auklėtojas Vidiją Rinkevičienę ir Neringą Kavaliauskienę, ugdytinius ir jų tėvus) dalyvauti respublikiniame ilgalaikiame prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projektą organizuoja Kelmės rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba, jo vykdymą koordinuoja Kelmės lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ specialioji pedagogė ir logopedė metodininkė Gilija Gajauskienė. Projekto idėja sudomino daug ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių visoje Lietuvoje. Projekte dalyvauja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kėdainių, Plungės, Kelmės, Mažeikių ir kitų miestų bei rajonų lopšeliai-darželiai.

Žaisdami ir praktiškai veikdami „Naminukaimokysis taisyklingai tarti kalbos garsus, ugdysis taisyklingo kalbinio kvėpavimo įgūdžius, turtins žodyną, ugdysis gramatiškai taisyklingą kalbą, lavinsis vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), erdvės ir laiko suvokimą bei smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius. Mokytojos ieškos ir taikys inovatyvius prevencinius veiklos organizavimo būdus, metodus, orientuosis į vaikų jausmų raišką, pozityvią emocinę patirtį, sąmoningumą ir aukštą ugdymosi motyvaciją.

Mūsų įstaigoje projektas startavo spalio mėnesį. Grupės bendruomenė jau džiaugiasi pirmais sėkmingais darbais.

Su projekto „Žaidimai moko“ tikslais, uždaviniais ir laukiamais rezultatais galite susipažinti čia.

]]>
1449 Sat, 21 November 2015 02:11:29
Išvyka į Angelo muziejų Lapkričio 19 d. „Gudručių“ grupės ugdytiniai lankėsi Angelo muziejuje ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Šventinis atvirukas“. Vaikai apžiūrėjo angelų kolekciją: vieni jų tapyti, kiti drožti iš medžio, treti lipdyti iš molio, dar kiti  megzti ar lieti iš vaško. Praktinės dalies metu kiekvienas tapo menininku ir sukūrė savo unikalų atviruką iš popieriaus, drobės, spalvinimo priemonių. 

]]>
1448 Fri, 20 November 2015 06:11:26
Edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“ Lapkričio 18 d. lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo edukaciniame projekte „Nariuotakojai darželyje“, kurį  organizavo vienintelio Lietuvoje specializuoto Palangos zoologijos sodo – insektariumo – darbuotojai. Vaikai stebėjo gyvus vorus – paukštėdas, vienus iš didžiausių pasaulio tarakonų, šakelėmis apsimetančias gyvalazdes, šimtakojus ir daugelį kitų skirtingų rūšių gyvūnų. Klausėsi svečių pasakojimo apie nariuotakojų gyvenimo būdą, įpročius, maitinimosi ypatybes, vardų kilmę. Patys drąsiausi neįprastą gyvūną ryžosi palaikyti savo rankose.

 

]]>
1447 Fri, 20 November 2015 06:11:20
Tarptautinė tolerancijos diena Lapkričio 16 d. logopedė Daiva Urbonienė ir auklėtoja Neringa Kavaliauskienė pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę prisijungti prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pilietinės iniciatyvos – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo. Grupėse auklėtojos su vaikais  aiškinosi, diskutavo kas yra tolerancija, kalbėjosi apie skirtingas žmonių rases ir tautas, gražų tarpusavio bendravimą. Vaikai piešė, aplikavo pasirinktos rasės ir tautybės žmones. Susirinkę salėje mažieji dalinosi savo patirtimi bei kitų grupių vaikams pristatė savo kūrybinius darbus, kurie netrukus sugulo į bendrą didžiulę TOLERANCIJOS MOZAIKĄ. 

]]>
1440 Mon, 16 November 2015 12:11:34
Vakarėlis „Tarp mūsų mergaičių“ Lapkričio 11 d. „Gudručių“ grupės auklėtoja Rajisa Grušienė ir mergaitės pakvietė mamas į vakarėlį „Tarp mūsų mergaičių“. Plėtodama savaitės temą „Kuo užaugęs būsiu“ auklėtoja pasiūlė mamoms tapti kirpėjomis, modeliuotojomis, stilistėmis. „Grožio specialistės“ kalbėjosi su mažosiomis damomis apie  tvarkingumą, asmens higieną, suko kuodus, pynė kaseles. Mergaitės džiugiai demonstravo mamų sukurtas šukuosenas, o vėliau visos drauge vaišinosi arbata. 

 

]]>
1436 Thu, 12 November 2015 04:11:58
Pyragų diena lopšelyje-darželyje Lapkričio 6 d. lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė ir auklėtoja Vidija Rinkevičienė paskatino lopšelio-darželio bendruomenę prisijungti prie jau tryliktus metus TV3 ir SEB banko organizuojamo didžiausio paramos projekto Lietuvoje – „Išsipildymo akcijos 2015” ir organizuoti įstaigoje  Pyragų dieną. 

Lapkričio 5 d. auklėtoja Vidija Rinkevičienė  „Naminukų“ grupėje organizavo edukacinę valandėlę „Dalinuosi su likimo nuskriaustais vaikais". Grupėje apsilankiusi direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Irena Brajiene mokė vaikus kepti pyragus: mažieji patys minkė tešlą, formavo skanėstus, tepė kiaušinio plakiniu ir nešė į virtuvę kepti. Pasklidus kepinių aromatui, vaikai nutarė po gabalėlį paragauti, o didžiąją dalį parduoti darbuotojams ir tėveliams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.

Lapkričio 6 d. lopšelio-darželio metodiniame kabinete buvo įrengta „Arbatinė“. Ryte prieš išsiskirstydami po grupes čia užsuko tėveliai su vaikais bei darbuotojai, nešini savo keptais pyragais. Visą dieną  dideli ir maži  galėjo pasivaišinti arbata, gardžiais kepiniais bei skirti paramą tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Kiekvienam akcijos dalyviui organizatoriai dėkojo, dovanojo smeigtukus su „Išsipildymo akcijos“ simboliu – arkliuku ir žodeliu „ačiū“. Lopšelio-darželio bendruomenės nariai iš viso paaukojo 160 eur, kuriuos organizatoriai pervedė į „Išsipildymo akcijos“ fondą. Nuošrdžiai dėkojame visiems palaikiusiems šią gražią iniciatyvą. 

]]>
1428 Sat, 07 November 2015 06:11:15
„Smalsučių“ grupės išvyka į ŽŪB „Šiladis“ Lapkričio 6 d. auklėtoja Alma Šulčienė organizavo „Smalsučių“ grupės bendruomenės išvyką į ŽŪB „Šiladis“. Vaikai susidomėję klausėsi ūkininkų pasakojimo apie ilgą duonutės kelią iki mūsų stalo, smalsiai apžiūrinėjo žemės ūkio techniką, džiaugėsi galimybe „pavairuoti“ traktorių.

 

  

]]>
1429 Fri, 06 November 2015 06:11:33
Akcija-iniciatyva „Vėlelių takelis“ Kiekvienais metais Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių išvakarėse lopšelio-darželio mokytojai ir vaikai eidavo į Kairių kapines prisiminti buvusių darbuotojų, ugdytinių, artimųjų ir uždegti žvakučių ant jų kapų. Šiais metais auklėtoja Alma Šulčienė inicijavo lopšelio-darželio bendruomenę mirusiųjų pagerbimo šventę paminėti kitaip ir spalio 30 d. organizavo akciją-iniciatyvą „Vėlelių takelis“. Nuo ankstaus ryto vaikai, tėvai, darbuotojai degė žvakeles lopšelio-darželio sodelyje. Dieną stebėdami liepsneles vaikai su auklėtojomis kalbėjosi apie Vėlinių tradicijas ir papročius. Iki vakaro nusidriekė „Vėlelių takelis“ iš 168 žvakučių.

 

]]>
1418 Mon, 02 November 2015 03:11:33
Metodinė diena „Artimiausios aplinkos galimybės etnokultūrinės veiklos stiprinimui"  

Spalio 27 d. lopšelyje-darželyje vyko regioninė ikimokyklinių ugdymo įstaigų  meninio ugdymo mokytojų metodinė diena Artimiausios aplinkos galimybės etnokultūrinės veiklos stiprinimui". Renginio tikslas – pasidalinti savo ieškojimais, atradimais ir praktiniu patyrimu, tikslinant etnokultūrinio ugdymo siekinius, turinį, metodus ir priemones, kurie laiduotų konkrečios vietovės vaikų poreikių tenkinimą.

Metodinėje dienoje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistė Aušra Brijūnienė. Ji skaitė pranešimą Gyvosios tradicijos vertė". Lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytoja metodininkė Jugina Stapušaitienė parodė praktinę veiklą bei pristatė pranešimą Artimiausios aplinkos galimybės etnokultūrinei veiklai". Mokytojai iš Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių rajono diskutavo ir dalinosi patirtimi apie vaikų etnokultūrinį ugdymą.

 

]]>
1411 Wed, 28 October 2015 01:10:11
Ugdomoji veikla „Mano tėčio pavyzdys kaip man elgtis pasakys“ Spalio 22 d. „Gudručiai“ pakvietė tėčius į ugdomąją veiklą „Mano tėčio pavyzdys kaip man elgtis pasakys“.

Šiais mokslo metais „Gudručių“ grupę lanko net 14 berniukų ir mėgstamiausi jų žaidimai – įvairios kovos (karate, dziudo, bušido ir kt.). Vaikams dažnai nepavyksta susitarti, laikytis taisyklių, saugoti save ir kitą, o jų laisvi žaidimai baigiasi ašaromis. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė ir judesio korekcijos mokytoja Kristina Janušaitė inicijavo ugdomąją veiklą „Mano tėčio pavyzdys kaip man elgtis pasakys“, kurios tikslas kartu su vaikais aptarti saugų ir garbingą elgesį žaidimuose bei sporte, išbandyti savo jėgas ir parungtyniauti.

Visi dalyvavome „karate dvikovose“ – koja sprogdinome balionus, pritvirtintus prie varžovo kojos, rungėmės „laisvosiose imtynėse“ – bandėme išstumti priešininką iš žaidimo lauko. Patikrinome savo akies ir rankos taiklumą mėtydami kamuolį į krepšį. Tėčiai sužaidė tikrą krepšinį du prieš du. Ilsėdamiesi bandėme užrištomis akimis atpažinti draugus. „Sportininkus“ aktyviai ir emocionaliai palaikė mergaitės. Baigiantis veiklai Laiškanešys (auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė) įteikė padėkas tėčiams ir nugalėtojų medalius vaikams. 

]]>
1402 Fri, 23 October 2015 10:10:20
Akcija „Etno regiono senolių receptai – sveikos mitybos šaltinis“ Spalio 16 d. lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ ir Klaipėdos lopšelio-darželio „Žilvitis“ organizuotos akcijos „Etno regiono senolių receptai – sveikos mitybos šaltinis“, skirtos Pasaulinei maisto dienai paminėti.

 Visose grupėse lankėsi Smagurė (dietistė Dovilė Baniūnaitė). Ji kartu  su vaikais apžiūrėjo ir aptarė „Maisto pasirinkimo piramidę", diskutavo kas yra sveika, o kas ne. Supažindino su  senolių maisto gaminimo tradicijomis, siūlė paragauti atsineštų maisto produktų (česnako, medaus, bičių duonelės, trintų spanguolių su medumi, sūrio, sviesto), inicijavo mažuosius pasigaminti patiekalą pagal senolių sveiko maisto receptus. „Kodėlčiukai“ ruošė duonelę su česnaku, darė česnakų vėrinukus slogai bei virusams „atbaidyti“. „Smalsučiai“ skanavo mamų ir močiučių ruoštas gėrybes žiemai bei aiškinosi miško dovanų (grybų, riešutų, uogų) naudą sveikatai. „Gudručiai“, išsiaiškinę duonutės atsiradimo kelią, užminkė ir iškepė duonos. „Naminukai“ lopšelio-darželio kieme įrengė arbatinę ir ruošė vaistažolių arbatą su medumi. Gardžiais ir sveikais patiekalais mėgavosi ne tik patys, bet ir vaišino kitų grupių vaikus, lopšelio-darželio darbuotojus.

 

]]>
1389 Mon, 19 October 2015 04:10:52
Lopšelyje-darželyje svečiavosi Amsius Spalio 6 d. lopšelyje-darželyje svečiavosi Lietuvos policijos simbolis ir vaikų bičiulis šuo Amsius. Jis su vaikais aptarė, kaip saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai pereiti gatvę, kodėl reikia nešioti atšvaitus. „Gudručiai“ draugams padeklamavo savo sukurtą eilėraštuką apie šviesoforą. Skambant N. Čereškevičienės dainelei „Pėsčiųjų himnas“ visi drauge pasimankštino. Atsisveikindamas Amsius draugiškai tiesė leteną vaikams ir linkėjo gatvėje, kieme būti drausmingiems bei atsargiems. O grįžus į grupes pasiūlė pasižiūrėti animacinus Amsiaus patarimus.

]]>
1369 Tue, 06 October 2015 12:10:44
Mokytojų diena Spalio 5 d. lopšelio-darželio vaikai ir darbuotojai rinkosi į šventinį rytmetį, skirtą tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Mažieji sveikino savo ugdytojus eilėraštukais, dainelėmis bei savo kūrybiniais darbeliais. Vaikai teiravosi pedagogų, kodėl pasirinko šią profesiją, kuo ji patraukli ir įdomi. Visi kartu žiūrėjo nuotraukose užfiksuotas kasdieninės veiklos akimirkas ir linksminosi šokdami ratelius. Atsidėkodami suaugusieji nudžiugino vaikus improvizacija pagal pasaką „Ropė“.


]]>
1367 Mon, 05 October 2015 05:10:14
Akcija „Rudens šypsena“ Spalio 2 d. lopšelyje-darželyje vyko akcija „Rudens šypsena“, skirta tarptautinei šypsenos dienai paminėti. Grupėse vaikai kartu su auklėtojomis darė informacinius lankstinukus apie šypsenos naudą ir galią. Išbėgę į kiemą visi drauge kūrėme „Šypsniuką“ iš rudeninių žiedų. Visą dieną dosniai dalinome vieni kitiems pačias plačiausias ir nuoširdžiausias šypsenas bei juoką.

]]>
1363 Fri, 02 October 2015 10:10:00
Judėjimo savaitė ir Diena be automobilio Rugsėjo 22 d. lopšelio-darželio bendruomenė jau trečią kartą dalyvavo tradiciniame bėgime, kurį inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija, bei taip paminėjo Judėjimo savaitę ir Dieną be automobilio.

Dalyviai pasipuošę olimpine atributika, nešini įstaigos, olimpine ir grupių vėliavomis rikiavosi lopšelio-darželio kieme. Visus susirinkusius pasveikino Olimpiukas (judesio korekcijos mokytoja Kristina Janušaitė) ir pakvietė pasimankštinti bei pabėgioti.  Patys mažiausieji „Kodėlčiukai“ liko sportuoti įstaigos kieme, o kiti iškilminga eisena patraukė parkelio prie Kairių seniūnijos link. Ir mažas, ir didelis nekantriai laukė starto, o vėliau džiaugėsi finišu bei apdovanojimu. 


]]>
1345 Tue, 22 September 2015 11:09:49
„Naminukai“ į lopšelį-darželį riedėjo dviratukais Rugsėjo 17 d., prasidėjus Europos judriajai savaitei, „Naminukų“ grupės auklėtoja Vidija Rinkevičienė savo ugdytinius iniciavo į lopšelį-darželį atriedėti dviratukais. Vaikai kiemo takeliais mynė trirates ir dviratės transporto priemonės, vairavo paspirtukus, varžėsi, kuris greitesnis. Kaip visada, nugalėjo draugystė ir gera nuotaika.


]]>
1351 Thu, 17 September 2015 04:09:45
„Gudručių“ grupės išvyka į N. Kasparavičienės sodybą Rugsėjo 10 d. rytą auklėtoja Rajisa Grušienė nudžiugino savo grupės ugdytinius pranešdama žinią, kad „Gudručiai“ yra kviečiami apsilankyti Kairių miestelio gyventojos Nijolios Kasparavičienės sodyboje. Taigi ir šiais mokslo metais tęsis „Gudručių“ ir Nijolios Kasparevičienės draugystė.

Ši išvyka – tai savaitės temos „Rugsėjis atveria rudens vartus“ plėtotė, galimybė vaikams natūralioje aplinkoje aiškintis ir tyrinėti metų laikų kaitą, pirmuosius rudens požymius. Atvykusių į sodą vaikų laukė staigmena – pats Ruduo (auklėtojos padėjėja Genovaitė Grušienė), kuris kvietė susipažinti, pažaisti ir pramogauti. „Gudručiai“ neįprastoje „scenoje“ parodė V. V. Landsbergio pasakos „Ruduo“ inscenizaciją. Vėliau mažieji bėgiojo, laipiojo sodybos žaidimų aikštelėje. Atsisveikindami „Gudručiai“ išklausė išminties simbolio – pelėdos – linkėjimų būti smalsiems, išradingiems, kūrybingiems.

]]>
1332 Fri, 11 September 2015 05:09:35
Akcija „Darželinukai – už krepšininkų pergales“ Rugsėjo 4 d. lopšelio-darželio ugdytiniai prisijungė prie respublikinės akcijos „Darželinukai – už krepšininkų pergales“. Grupėse vaikai kartu su auklėtojomis kūrė krepšininkus palaikančius šūkius ir plakatus. Pasipuošę bei nešini sirgalių atributais, akcijos dalyviai rinkosi krepšinio aikštelėje. Čia iškilmingai buvo pristatyti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai ir žaidėjai. Kiekviena grupė skandavo savo sukurtą šūkį. Skambant nuotaikingai muzikai pasimankštino ir išbandė savo jėgas krepšinio aikštelėje: mėtė į krepšį, varžėsi varydami kamuolį, atliko kamuolio perdavimo įvairiais būdais pratimus.

Svarbiausia, kad lopšelio-darželio vaikai neabejoja Lietuvos rinktinės jėgoms ir tiki jos pergale.

]]>
1325 Fri, 04 September 2015 11:09:58
Rugsėjo 1-osios šventė Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę, metai iš metų pasikartojančią ir kaskart vis kitokią – Mokslo ir žinių dieną.

 Nuo ankstyvo ryto prakiuręs dangus sutrukdė visiems susirinkti į vieną didelį būrį lopšelio-darželio kieme, todėl kiekviena grupė šventė savo mažoje bendruomenėje. Grupėse aidėjo vaikų juokas ir šurmulys: čia mėgstamus žaislus atrado sugrįžę vaikai, nedrąsiai įsikibę į mamos ar tėčio ranką žvalgėsi naujokai, tai nerimastingai, tai paskatinančiai bendravo suaugusieji. Kiekvienoje grupėje apsilankė ir sveikinimo žodį tarė lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė, o visus pasinerti į stebuklingą vaikystės pasaulį pakvietė Spinduliukas (auklėtoja Justina Lukoševičienė), „Gudručių“ grupės ugdytiniai Deivina Griniūtė, Matas Skeivys, Akvilė Mačiūnaitė, Enrikas Karpas padeklamavo eilėraštukų. Visi Spinduliukui pažadėjo laikytis taisyklių, elgtis draugiškai ir nesipykti.

Kiekvieni mokslo metai – tai naujos galimybės. Džiaugiamės vėl susitikę, tikimės tobulėti ir augti kartu.]]>
1318 Tue, 01 September 2015 10:09:16
Atnaujinta priešmokyklinio ugdymo programa Nuo rugsėjo 1 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai bus ugdomi pagal atnaujintą Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą. Kviečiame su ja susipažinti.

Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa

]]>
1319 Tue, 01 September 2015 10:09:18
Joninių šventė „Vainikėlį pyniau“ Birželio 23 d. Šeimininkė (auklėtoja Neringa Kavaliauskienė) pakvietė į tradicinę Joninių šventę „Vainikėlį pyniau“. Tą dieną prakiuręs dangus neleido išbėgti į lauką, todėl basakojai, pasipuošę žolynų vainikais ar nešini kupolėmis vaikai sugužėjo į salę. Šeimininkė papasakojo apie Joninių šventės papročius, auklėtojos atskleidė magiškas ugnies, vandens ir žolynų galias bei trumpiausios nakties burtų paslaptis. Pasveikinę varduvininkus, buvusią lopšelio-darželio direktorę Janiną Vaičiūnienę bei įstaigos darbuotoją Rasą Tamoševičienę, visi sukomės liaudies rateliuose, žaidėme, dainavome ir vaišinomės.

]]>
1268 Thu, 25 June 2015 11:06:58
„Linksmoji joga“ lopšelyje-darželyje Birželio 19 d. lopšelyje-darželyje paminėjome Tarptautinę jogos dieną (birželio 21-oji). Šiaulių m. Lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sporto visiems skyriaus specialistė Jurga Mikelionienė pakvietė vaikus ir lopšelio-darželio darbuotojus į žvalinančią kelionę, į džiaugsmingą jogos pasaulį su linksmais pasakojimais. Visi kartu  atlikome jogos pozas, kurių pagrindą sudaro gyvūnų judesiai, pratimus derinome su kvėpavimu bei atsipalaidavimu, kad teigiamą poveikį patirtų tiek kūnas, tiek protas.

„Linksmoji joga“ įtraukė vaikus ir suaugusiuosius, mažieji dar ilgai dalinosi įspūdžiais ir naujais potyriais. 


]]>
1261 Mon, 22 June 2015 05:06:08
Piešinių konkursas „Sportuoju visur ir visada“ Lietuvos olimpinė akademija (LAO) balandžio–gegužės mėnesiais  visoms Lietuvos ikimokyklinėms įstaigoms organizavo piešinių konkursą „Sportuoju visur ir visada".  Organizatoriai sulaukė daugiau nei  600 piešinių. Tarp jų buvo ir penkių „Smalsučių“ grupės ugdytinių (auklėtoja Alma Šulčienė) kūrybiniai darbeliai. Vaikai savo piešiniuose vaizdavo įvairias sporto šakas, žaidimus, kitas aktyvias pramogas. 

Nugalėtojams išrinkti buvo sudaryta kompetetinga komisija – Lietuvos edukologijos universiteto dailės katedros vedėja docentė Giedrė Riškutė-Karinauskienė, profesorius Ričardas Bartkevičius bei LEU dailės katedros dėstytojai Rokas Dovydėnas ir Vaižgantė Kunigunda Dineikaitė. Komisija įvertino piešinio spalvas, judesio išraišką, ar darbas atliktas savarankiškai, ir išrinko 40 orginaliausių darbų. Džiaugiamės, kad tokiais pripažinti ir „Smalsučių" grupės ugdytinių darbeliai: Lėjos Stanelytės „Sportiniai šokiai su lankais" ir Šarūno Juknevičiaus „Rytinė mankšta - gera dienos pradžia". Laureatams skirtos LAO dovanos: kuprinėlės, pieštukų ir flomasterių rinkiniai.


]]>
1252 Thu, 11 June 2015 06:06:45
„Gudručių“ grupės šventė „Iš žaislų šalies aš išeinu...“ Gegužės 29-ąją atsisveikinome su priešmokyklinukais. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rajisa Grušienė ir Jugina Stapušaitienė organizavo vaikams paskutines „pamokėles“ lopšelyje-darželyje. Skambėjo dainelės, vaikai sukosi šokių ratelyje, parodė modernią pasakos „Ropė“ inscenizaciją. Direktorė Dalia Gricienė pasveikino įveikus pirmąją ugdymosi pakopą ir įteikė lopšelio-darželio baigimo pažymėjimus. Tėveliai savo vaikams skyrė pačius gražiausus linkėjimus, o lopšelio-darželio darbuotojams nuoširdžią padėką.

Po oficialios šventės dalies vaikai linksminosi su teatro „Birbironas“ aktoriais, o vėliau kartu su ryškiaspalviais balionais į dangų nuskraidino slapčiausias savo svajones.


]]>
1224 Fri, 29 May 2015 06:05:06
Tradicinės grupių bendruomenių šventės Praėjusią savaitę lopšelyje-darželyje nuvilnijo grupių bendruomenių šventės.

Gegužės 13 dienos pavakarę auklėtojos Akvelina Pilipuitienė ir Justina Lukoševičienė pakvietė „Kodėlčiukų“ grupės tėvelius pasidžiaugti mažiausiųjų pasiekimais. Šventės „Vaikystės spindulėlis“ metu visi drauge peržiūrėjo filmuotą medžiagą, iliustruojančią vaikų kasdieninę veiklą ugdymo įstaigoje, apibendrino vykdytą tarptautinį projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą“, žaidė žaidimus, dalinosi šių mokslo metų patyrimu ir įspūdžiais.

Gegužės 14 dieną „Smalsučių“ grupės bendruomenę į darnų ratą subūrė auklėtojos Alma Šulčienė ir Jugina Stapušaitienė. „Smalsučių“ grupės ugdytiniams šventės pavadinimas „Vienas, du  – augti didelis žadu“ skambėjo lyg pasižadėjimas.  Vaikai noriai tėveliams demonstravo savo žinias ir gebėjimus: deklamavo eilėraštukus, inscenizavo I. Bumblauskienės kūrinėlį „Meškiuko gimtadienis“, dainavo daineles, o šokiuose-rateliuose sukosi kartu su tėveliais. Baigiantis šventei auklėtojos visiems įteikė padėkas už dalyvavimą leidyklos „Nieko rimto“ organizuotame piešinių konkurse „Mano sapnas“.

Gegužės 15 dienos rytmetį „Naminukų“ grupės auklėtojos Vidija Rinkevičienė ir Neringa Kavaliauskienė į šventę „Mūsų mažytės dienos“, vykusią Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filiale, pakvietė ne tik grupės bendruomenę, bet ir kitų grupių vaikus, miestelio gyventojus. „Naminukai“ susirinkusiems parodė spektakliuką „Švarūs dantys – sveiki dantys“, gerą nuotaiką skleidė dainuodami, šokdami, žaisdami.

Dar viena „Gudručių“ grupės šventė „Iš žaislų šalies aš išeinu...“  vyks gegužės 29 dieną, jos metu atsisveikinsime ir į mokyklą išlydėsime mūsų priešmokyklinukus.

]]>
1200 Tue, 19 May 2015 05:05:02
Paminėta Tarptautinė šeimos diena Gegužės 15 d. lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė inicijavo įstaigos bendruomenę švęsti Tarptautinę šeimos dieną. Iš ryto visus besirenkančius į lopšelį-darželį nudžiugino sveikinimai ir linkėjimai bei laiptinėse išeksponuoti vaikų piešiniai „Mano spalvota šeima“. Kiekvienas galėjo sudalyvauti ,,Super šeimos recepto“ kūrime. Atsakymų, kur slypi „super šeimos“ paslaptis buvo daug ir įvairių. Tai meilė ir draugystė, šiluma ir apkabinimai, supratingumas ir šypsenos, vienybė ir kantrybė, ir kt. Vaikai kūrė savo šeimos geologinius medžius, tai padėjo jiems geriau pažinti savo ir draugų šeimas, ugdytis pagarbą ir dėmesingumą tiems, kurie mums yra brangiausi.

]]>
1195 Mon, 18 May 2015 12:05:46
Projektas ,,Artimiausios aplinkos galimybės etnokultūrinei veiklai'' Gegužės 1-20 dienomis lopšelyje-darželyje vykdytas trumpalaikis projektas ,,Artimiausios aplinkos galimybės etnokultūrinei veiklai'' (projekto vadovė meninio ugdymo mokytoja Jugina Stapušaitienė). Projektas buvo orientuotas į vaikų etnokultūrinės patirties plėtojimą, savo krašto tradicijų pažinimą.  Visos veiklos organizuotos kartu su socialiniais partneriais.

Lopšelyje-darželyje svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo moterų ansamblis. Dainininkai atliko vadovo Vidmanto Sakalausko sukurtas dainas apie Kairius ir Lietuvą. Ansamblio senbuvė Aleksandra Janušienė skaitė pačios sukurtą poemą apie Kairių miestelį, jo įkūrimą.

„Gudručių“ grupės vaikai dalyvavo edukaciname renginyje „Mes tikrai mylime savo kraštą“, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti, Kairių pagrindinėje mokykloje, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytoja  Laima Zeringienė. Jo metu buvo pristatyti Žemaitijos ir Aukštaitijos etnokultūrinių regionų ypatumai, tautiniai kostiumai ir papročiai. „Gudrutis“ Matas Kulikauskas atliko dvi aukštaičių dainas, o visi kartu suko  liaudies šokius-ratelius.

Visi „spindulėliai“ susitiko su Kuršėnų meno mokyklos mokiniais, klausėsi smuiku, akordeonu, pianinu atliekamų kūrinių. Mokytoja Laima Galinienė pasakojo apie tai, ko vaikai mokosi meno mokykloje, kvietė mažuosius muzikuoti įvairiais instrumentais.

Dėkojame visiems partneriams, dalyvavusiems projekte bei padėjusiems organizuoti veiklas. Mūsų ugdytiniai džiaugėsi susitikimais ir naujais įspūdžiais. 


]]>
1189 Thu, 14 May 2015 07:05:27
Šiaulių apskrities lopšelių-darželių priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių šaškių turnyras Gegužės 7 d. Šiaulių universiteto centrinėje bibliotekoje vyko Šiaulių apskrities lopšelių-darželių priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių šaškių turnyras. Mūsų lopšelį-darželį atstovavo „Gudručių“ grupės ugdytinis Rokas Gudukas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė). Nors Rokui ir nepavyko tapti geriausiu Šiaulių apskrities švietimo įstaigų šaškių žaidėju, tačiau grįžo kupinas įspūdžių, o menkiausius liūdesio šešėlius išsklaidė padėkos raštas.


]]>
1177 Sat, 09 May 2015 12:05:46
Akcija „Plauk rankas – saugok gyvybes“ Gegužės 5 d. auklėtojos Vidija Rinkevičienė ir Neringa Kavaliauskienė organizavo akciją „Plauk rankas – saugok gyvybes“, skirtą paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną. Ši akcija – tai viena iš „Naminukų" grupės bendruomenės projekto „Švarios rankos ir dantukai  mūsų sveikatos pagrandukas" priemonių. Jos tikslas atkreipti lopšelio-darželio bendruomenės ir Kairių miestelio gyventojų dėmesį į rankų higienos svarbą. Mažieji „Naminukai“ praeiviams dalino skrajutes „Kaip taisyklingai plauti rankas?“, pievelėje prie seniūnijos sušoko „Švarių rankų šokį“. Sugrįžę į lopšelį-darželį mokė kitų grupių vaikus taisyklingai plauti rankas, o kad geriau įsimintų rankų plovimo judesius visi džiaugsmingai juos atkartojo „Švarių rankų šokyje“.


 


]]>
1176 Sat, 09 May 2015 11:05:06
Respublikinis ikimokyklinių įstaigų „Spindulėlis“ forumas Gegužės 6 dieną lopšelio-darželio pedagogai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių įstaigų „Spindulėlis" forume „Sveikas, saugus, laimingas", kurį organizavo  Kauno lopšelio-darželio  „Spindulėlis“ bendruomenė. Tai jau devintas respublikos lopšelių-darželių (Anykščių, Kauno, Vilniaus ir Šiaulių r. Kairių) „Spindulėlis“ atstovų susitikimas. Visus susirinkusius pasveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Bliumbergienė. Ji įstaigų direktoriams įteikė Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo Antano Bagdono padėkas už ilgametį lopšelių-darželių „Spindulėlis“ bendradarbiavimą. Visus susirinkusius maloniai nudžiugino ir nuteikė tolimesniam darbui priešmokyklinukų parodytas spektaklis pagal Vytauto V. Landsbergio knygelę  „Obuolių pasakos“.

Šiais metais susitikimas buvo orientuotas į vaikų sveikatos stiprinimo ir ugdymo klausimų aptarimą. Dalyviai pristatė stendinius  pranešimus vaikų sveikatos saugojimo kompetencijos ugdymo(si) tema, dalinosi praktine sveikatos stiprinimo veiklos organizavimo patirtimi.  Forumo apibendrinimas vyko Raudondvario dvare, dalyviai taip pat buvo   pakviesti į teatralizuotą ekskursiją po dvarą su grafienės Rozalijos kambarine.

]]>
1174 Thu, 07 May 2015 06:05:46
„Spindulėliai“ sveikino mamas Balandžio 30 dieną, belaukiant Mamos dienos, visi lopšelio-darželio vaikai dalyvavo akcijoje „Tau, mamyte, dovanoju aš gėlytę“. Grupėse pasigaminę po įvairiaspalvę gėlę, vaikai išgūžėjo į lopšelio-darželio kiemą, kur netrukus „pražydo“ visa pievelė, o ant grindinio sumirguliavo vaikų piešiniai – „laiškai mamoms“. Pavakarę vaikai su savo tėveliais neskubėjo namo, gėrėjosi piešiniais, ieškojo to vienintelio gėlės žiedo, skirto mamai.

 

 

 

 

Šventinį rytmetį, gegužės 3 dieną, lopšelio-darželio bendruomenė kartu su miestelio gyventojais Mamos dieną paminėjo Kairių bažnyčioje. Po šv. Mišių vaikai mamoms skyrė eilėraščius ir daineles.


]]>
1162 Mon, 04 May 2015 08:05:28
Pažinkime vaikystę: naujausios literatūros ikimokyklinio ugdymo klausimais pristatymas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Balandžio 27 dieną, įsibėgėjus nacionalinei bibliotekų savaitei „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam", lopšelio-darželio pedagogai lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolia Kasparavičienė surengė ekskursiją po biblioteką. Pedagogai susipažino su  atsinaujinusia ir šiuolaikiška biblioteka, klausėsi pasakojimo apie atskirų skyrių veiklą, bibliotekos teikiamas paslaugas, sužinojo kokį kelią nueina knyga kol patenka į lentyną, turėjo galimybę pamatyti seniausią, mažiausią bei didžiausią bibliotekoje saugomą knygą. Bibliotekininkė Dalė Markauskienė pristatė naujausią literatūrą ikimokyklinio ugdymo klausimais. Pedagogai susidomėję vartė knygas aktualiomis temomis, diskutavo apie knygos svarbą ir reikšmę šiuolaikiniame technologijų pasaulyje.

Dėkojame bibliotekos darbuotojoms už sužadintą smalsumą, vertingą informaciją ir malonias akimirkas, skaitant poeziją jaukioje, šiltoje aplinkoje.

]]>
1152 Mon, 27 April 2015 02:04:59
„Naminukų“ grupėje vyko teminė savaitė „Paklausyk, vaikeli, kaip skamba žodeliai” Balandžio 13–17 dienomis „Naminukų“ grupės auklėtoja Vidija Rinkevičienė organizavo teminę savaitę „Paklausyk, vaikeli, kaip skamba žodeliai” ir pakvietė vaikus į knygų šalį. Pedagogė pasiūlė vaikams tapti knygų autoriais. Mažieji susidomėję įsitraukė į knygelių kūrimo procesą: kopijavo tikrų knygų pavadinimus ir tekstus, patys rašė ir iliustravo.

Ketvirtadienį „naminukai“ apsilankė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kairių filiale, kur surengė pramogėlę „Moki žodį – žinai kelią“. Bibliotekininkė Ramutė Preimontienė iš senų tautosakos knygų paskaitė patarlių ir priežodžių, užminė mįslių. Vaikai pasidžiaugė, kad taip pat yra susipažinę su lietuvių liaudies kūryba: suvaidino pasaką be galo „Tupėjo žvirblelis“, sudainavo dainelę „Išėjo tėvelis į mišką“, pažaidė žaidimą "Kate kate".

Bibliotekininkė, atsižvelgdama į vaikų pageidavimus, pasiūlė pavartyti įvairių enciklopedijų. Įdomiausios pasirodė knygos apie  šiaurės gyvūnus ir žmones. Labiausiai patikusias enciklopedijas vaikai parsinešė į lopšelį-darželį, kad galėtų dar kartą jas „paskaityti“. 

Baigiantis savaitei surengė įdomiausios vaikų sukurtos knygelės rinkimus, kuriuose nugalėjo Deno kurinys.

 


]]>
1140 Fri, 17 April 2015 04:04:52
Konkursas „Mano sapnas“ Kovo mėnesį leidykla „Nieko rimto“ organizavo vaikų piešinių konkursą „Mano sapnas“. „Smalsučių“ grupės vaikučiai piešė savo nakties reginius, o auklėtoja Alma Šulčienė apklausė jaunuosius kūrėjus ir kruopščiai aprašė jų pasakojimus bei komentarus

Vaikų darbeliai buvo įvertinti kompetetingos komisijos ir balandžio 2-ąją, tarptautinę vaikų knygos dieną,  į lopšelį-darželį atskriejo džiugi žinia – „smalsučiai“ už kūrybišką, linksmą ir spalvingą dalyvavimą konkurse apdovanoti padėkos raštu, Annos Onichimowskos knyga „Kur nuėjo sapnas“ ir knygų skirtukais.

 

]]>
1133 Tue, 14 April 2015 09:04:34
Šventė „Nuo kiaušinio lig margučio“ Balandžio 3-osios rytmetį Bobutė (auklėtoja metodininkė Vidija Rinkevičienė) pakvietė lopšelio-darželio bendruomenę į šventę „Nuo kiaušinio lig margučio“. Susirinkusiuosius su artėjančiomis šv. Velykomis pasveikino Kairių parapijos klebonas Tadas Rudys. Kairių miestelio gyventoja Janina Vaičikauskienė  ir lopšelio-darželio budėtoja Rima Tamulevičienė supažindino su kiaušinių marginimo būdais. Kiekvienas galėjo išmėginti ir sau nusimarginti šventės simbolį – margutį. Draugėje pasidarbavę, dainavo velykines daineles, žaidė lietuvių liaudies ratelius. 

]]>
1117 Tue, 07 April 2015 11:04:54
Su šv. Velykomis! Jaučiame jau vis šiltesnio vėjelio dvelksmą, saulė vis dažniau išlenda pro debesis, pamažu bunda ir visa gamta... Tuoj pradės žaliuoti žolė, skleistis pumpurai, o mes švęsime didžiausią pavasario šventę – Velykas.

 

.

]]>
1100 Fri, 03 April 2015 15:04:27
Lopšelio-darželio gimtadienis Nors negausiai, bet džiugiai  nusiteikę balandžio 1-osios rytmetį vaikai rinkosi į salę švęsti lopšelio-darželio gimtadienio. Direktorė Dalia Gricienė pasveikino visus su švente, tačiau sunerimo nepasirodžius pačiam Spindulėliui (meninio ugdymo mokytojai Juginai Stapušaitienei). Mažieji pabiro po visą įstaigą ieškodami solinezanto. Sugrižę į salę rado jį išdidžiai sėdintį „gimtadienio soste“ ir laukiantį draugų. Visi kartu sudainavo lopšelio-darželio himną, perskaitė vaikų ir  tėvelių parašytus linkėjimus. Vaikai dovanojo Spidulėliui savo piešinius bei pasižadėjimus: „Kodėlčiukai“ saugoti naują čiuožynę, „Smalsučiai“ pasodinti gėlinėlį ir jį prižiūrėti, „Naminukai“ užauginti vaistažolių daigelių ir puoselėti „vaistažolių žolynėlį“, „Gudručiai“ nudažyti savo lauko aikštelės suoliuką ir pasodinti medelį. Dėkingas Spindulėlis kiekvienai grupei įteikė po naują durų lentelę su grupės pavadinimu.

O koks  gimtadienis be pramogų,  torto ir žvakučių!  Šokome, dainavome ir vaišinomės. Linksmybės tęsėsi visą dieną.

 

 

 

 

]]>
1110 Wed, 01 April 2015 03:04:49
Savaitė be patyčių Kovo 23−27 dienomis lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie respublikinės akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Visą savaitę lopšelyje-darželyje vyko įvairūs renginiai. Pirmąją akcijos dieną grupėse vaikai diskutavo ir aptarė kylančias konfliktines situacijas, mokėsi suvaldyti emocijas, elgtis taip, kad visiems, kurie yra šalia, būtų gera. Kūno kultūros veikloje pratinosi draugiškai žaisti, laikytis žaidimo taisyklių, pagelbėti silpnesniam, paguosti, jei nepasisekė. Antradienį meninio ugdymo mokytoja organizavo muzikinę-kūrybinę veiklą „Tegul skamba draugystės dainos“. Vaikai linksmai žaidė muzikinius ratelius, dalijo draugams šypsenas ir šiltus apsikabinimus. Savaitės viduryje paminėjome tarptautinę teatro dieną ir kūrėmė Draugystės dėlionę" iš teatro etiudų. Ketvirtadienį vaikai žiūrėjo animacinius filmukus „Bjaurusis ančiukas“, „Gaidelis ir spalvos“, analizavo  personažų elgesį, jį vertino. Savaitę pabaigėme rytmečiu  „Šypsena – draugystės pradžia“. Jo metu pasižadėjome gerbti visus žmones ir kiekvienam buvo įteiktas simbolinis balionėlis-šypsniukas.

 

 

]]>
1099 Fri, 27 March 2015 05:03:52
Žemės diena Kovo 20-ąją paminėjome pasaulinę Žemės dieną. Grupėse „ryto rato“ metu auklėtojos su vaikais aptarė, kaip svarbu rūpintis žeme, saugoti ją nuo taršos, nešiukšlinti, nelaužyti medelių ir neskriausti gyvūnų.

Lauke vaikai švarino kiemą, grėbė seną žolę, likusius pernykščius lapus, rinko šiukšles. Pievelę prie vartų papuošė plakatais aplinkosaugos tema. Dar tik besiruošiančius sužaliuoti medelius pagražino savo piešiniais, grįžtančiams paukščiams kartu su meistru įkėlė naujus namelius.

]]>
1078 Fri, 20 March 2015 01:03:32
Paminėta kovo 11-oji Kovo 10 d. lopšelio-darželio bendruomenė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Smalsučių“ grupės auklėtojos Alma Šulčienė ir Jugina Stapušaitienė inicijavo akciją „Visur gerai, bet namie geriausia...“.  Vaikai, tėveliai ir pedagogai dekoravo 25 akmenėlius tautinėmis spalvomis (po vieną akmenėlį kiekvieniems Lietuvos nepriklausomybės metams) ir išdalino juos lopšelio-darželio bendruomenei bei miestelio gyventojams.


 

 

 

 

 

 

 

 

„Naminukų“, „Smalsučių“ ir „Gudručių“ grupių vaikai kartu su pedagogais dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo organizuotoje šventėje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Mažieji susirinkusiems Kairių miestelio  gyventojams parodė meninę programėlę, deklamavo eilėraščius apie tėvynę, dainavo lietuvių liaudies dainas, žaidė ratelius.


]]>
1056 Tue, 10 March 2015 12:03:31
Seminaras „Tikslingas logopedinių pratybų turinio parinkimas įgyvendinant kalbos ugdymo modelį“ Kovo 5 d. lopšelyje-darželyje rinkosi Šiaulių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedai. Logopedė metodininkė Daiva Urbonienė kolegoms vedė seminarą  „Tikslingas logopedinių pratybų turinio parinkimas įgyvendinant kalbos ugdymo modelį“. Renginio metu dalintasi gerąja darbo patirtimi, skaitytas pranešimas „Tikslingas logopedinių pratybų turinio parinkimas įgyvendinant kalbos ugdymo modelį. Atvejo analizė“, parodytos filmuotos logopedinės pratybos.

 Svečiams buvo pristatytos tarptautinio ilgalaikio kūrybinio projekto „Vaiko kelias į gražią kalbą“ įgyvendinimo akimirkos.  „Kodėlčiukų“ grupės  auklėtojos  Dainora Kuprienė ir Akvelina Pilipuitienė pakvietė logopedus pasigrožėti viena iš įgyvendintų projekto priemonių – kūrybinių darbelių paroda „Žaliosios varlytės ir jų draugai“. Projekto partneriai iš Daugėlių ir Meškuičių lopšelių-darželių pasidalino savo patirtimi, pristatė atvežtus „Vaikų linkėjimus draugams“. 

]]>
1051 Mon, 09 March 2015 11:03:07