Naujienos

2016-02-09 02:02:11

Užgavėnių šventė „Šėlkim dūkim, linksmi būkim“

Nors šiemet šalčiai jau senokai pasitraukė ir sniegas ištirpo, vasario 9 d. meninio ugdymo mokytoja Jugina Kaminskė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rajisa Grušienė subūrė draugėn lopšelio-darželio bendruomenę ir Kairių pagrindinės mokyklos mokinius bei mokytojus tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Lopšelio-darželio kieme šurmuliavo persirengėliai: čigonai, žydeliai, ubagai, velniai, gervės, arkliai, giltinės ir kiti. Visi linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo. Vyko įnirtinga Lašininio ir Kanapinio kova. Grumtynes, žinoma, laimėjo Kanapinis, o Lašininis buvo išvarytas. Sudeginę Morę – žiemos negandų simbolį – persirengėliai vaišinosi gardžiais blynais ir arbata.