Naujienos

2017-05-21 07:05:46

Šalies lopšelių- darželių „Spindulėlis“ dešimtasis susitikimas

Jau tapo tradicija, kad Kauno, Anykščių ir Šiaulių r. Kairių lopšelių-darželių ,,Spindulėlis“ atstovai  kasmet susitinka ir bendradarbiauja vis kitame respublikos mieste. Šiemet susitikimo dalyviai susirinko į Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ organizuotą darbo patirties sklaidos dieną „Emocinio intelekto lavinimas vizualinės raiškos būdais ir priemonėmis“. Susitikime dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai.

Susitikimo metu buvo pristatyti edukacinių žaislų ir priemonių linijos ženklo „Jonely“ nestandartiniai, vaizduotę ir pojūčius lavinantys žaislai. Eventus group komanda - komercijos vadovė Aušrinė Bakienė ir specialioji konsultantė Elena Kasperavičienė, parodė, paaiškino ir pakvietė išbandyti šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo priemones skirtas žaidimams, dailės bei terapijos sritims. Pristatant gaminius viešnios pateikė idėjų, informacijos apie šių priemonių panaudojimą. Jos kalbėjo, kad technologijų pilname pasaulyje nebelieka vietos paprastiems, bet įdomiems užsiėmimams. Piešimas smėliu ant šviečiančio stalelio, spalvomis ant molberto, ar galimybė pačiam susipilti paveikslą – kiekvienam leidžia tapti atradėju.

Vėliau susipažinome su 2000 m. pr. Kr. siekiančia Ebru meno – tapymo ant vandens istorija, sužinojome, kaip ir kur šį meną naudojo to meto kilmingieji, bei, kaip paslaptingasis Ebru menas bei jo tradicijos keitėsi bėgant amžiams, apie Ebru meno kelią į Lietuvą ir čia įgyvendintus įspūdingiausius projektus. Edukacinio užsiėmimo metu visi turėjome galimybę tapti Ebru menininkais. Laikydamiesi Ebru meno mokytojos instrukcijų, žingsnis po žingsnio įžengėme į stebuklingą Ebru pasaulį. Tapydami ant jūros dumblių vandens, naudojome rankų darbo dažus ir kitas specialias Ebru priemones. Įsitikinome, kad visi, kurie galvojo esantys be meno gyslelės, iš vandens indo, kaip auksines žuveles viena po kito traukėme pačius įspūdingiausius, spalvingiausius ir įvairiausiomis emocijomis kunkuliuojančius savo kurtus paveikslus ir įsitikinome, kad tai menas visiškai eliminuojantis nesėkmės galimybę.

Apibendrinant išklausytus pranešimus ir išbandžius šiuolaikines vizualinės raiškos ugdymo, terapijos priemones reflektavome, diskutavome ir pristatėme savo gerąja darbo patirtį. Dalinomės ne tik patirtimi, bet ir kėlėme problemas, ieškojome jų sprendimo būdų, numatėme tolimesnio bendradarbiavimo gaires.

Toliau vykome į edukacinę-kultūrinę išvyką po Šiaulius „Šiaulių krašto praeitis nuo seniausių laikų iki dabar“. Jos metu aplankėme įdomiausias Šiaulių miesto vietas bei objektus, susipažinome su mažąją architektūra, išgirdome senąsias bei naująsias miesto istorijas, sužinojome kaip miestas tapo didis.

Džiaugiamės, kad jau dešimtus metus gyvuojantis lopšelių-darželių „Spindulėlis“ sambūris dar kartą įrodė šių susitikimų būtinybę ir naudą, kad kasmet susitikdami vis kitame lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ turime galimybę gilinti, atnaujinti savo žinias, patirtį ir patirti daug pozityvių emocijų.