Naujienos

2019-03-11 02:03:11

Rytmetis „Didi ir graži mūsų Lietuva“

       Jau antrus  metus, minint  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė, bendradarbiaujant su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kraštotyros skyriaus bibliotekininke Nijolia K., inicijavo lietuvių autorių poezijos skaitymus apie Lietuvą. Rytmetis prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu „Tai gražiai mane augino“, kuriuo buvo priminta, kad kovo 9-ąją sukanka 1010 metų kaip istoriniuose šaltiniuose paminėtas LIETUVOS vardas. Šioms minėtinoms dienoms vaikai  ir suaugusieji deklamavo ir skaitė gražiausius lietuvių poetų posmus, skirtus Lietuvai, gimtinei, iš popieriaus plėšė Lietuvos vardo raides, jas puošė spalvotais žiedais. Skaitymų intarpuose skambėjo dainuojamoji poezija. Bibliotekininkė Nijolia lopšelio-darželio bendruomenei parengė knygų apie Lietuvos istoriją ir kraštovaizdį parodą, o vaikams iš bibliotekos atvežė lagaminą knygelių, žaidimų apie Lietuvos gamtą, istoriją, legendas. Šis rytmetis vyko saulėtą kovo 8-osios rytą, tad eilės skambėjo ir moterims. O mažieji džentelmenai, su pirmosiomis snieguolyčių puokštėmis, pasveikino lopšelio-darželio moteris. Buvo gera, prasminga, jauku ir labai, labai šilta.