Naujienos

2016-05-16 10:05:27

„Plauk rankas – saugok gyvybę“

„Plauk rankas – saugok gyvybę“

 

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“  auklėtoja metodininkė Vidija Rinkevičienė  ir vyresnioji auklėtoja Neringa Kavaliauskienė pakvietė respublikos ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų bendruomenes prisijungti prie akcijos „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir taip paminėti Gegužės 5-ąją - Pasaulinę rankų higienos dieną. Šia akcija norėta atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į taisyklingą rankų plovimą, jo svarbą apsaugant save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų . Vykdyta švietėjiška, prevencinė veikla, ugdyta sveikos gyvensenos kompetencija, sudarytos galimybes pedagogų gerosios darbo patirties, kūrybiško požiūrio į asmens higieną sklaidai.

Akcijoje dalyvavo Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio - darželio "Ežiukų" grupė (auklėtojos Rita Tilenienė ir Raimonda Jablonskienė), Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio - darželio "Žiogelių" grupė (auklėtoja Vaida Klimavičienė), Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė „Bitutės" (auklėtoja Viktorija Martinkutė), Kretingos r. Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai (mokytoja Alma Aleksandravičienė), Šiaulių r. Ginkūnų lopšelio-darželio ,,Saulutės" grupės vaikai

(vyresnioji auklėtoja Roma Girdzevičienė). Šalčininkų lopšelio-darželio "Vyturėlis" auklėtoja Teresa Reginevič  ne tik mokė  „Šypsenėlių“ grupės vaikus, kaip teisingai plauti rankas, bet ir parengė informacinį lankstinuką. Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus "Boružiukų" grupės auklėtoja Jurgita Astrauskienė papasakojo visą rankų plovimo istoriją, surašė vaikų mintis.

Šiaulių rajono Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ auklėtojos Vidija Rinkevičienė ir Neringa Kavaliauskienė sukvietė visą lopšelio-darželio bendruomenę į akciją „Plauk rankas – saugok gyvybę“. Tetulytė Baltprausytė mažuosius mokė taisyklingų rankų plovimo judesių, išsiaiškino kada svarbu nusiplauti rankutes. Lopšelio-darželio „Naminukų“ grupės vaikai jau turi gerus rankų plovimo įgūdžius. Jie žino, kaip ir kada, kodėl būtina plauti rankas, nes vykdė projektą „Švarios rankos ir dantukai – mūsų sveikatos pagrandukas“. Savo patirtimi jie mielai dalijosi su Kairių miestelio gyventojais, kuriems dalijo skrajutes „Kodėl svarbu plauti rankas?“ ir „Kaip taisyklingai plauti rankas“.

Dažnas iš mūsų nesusimąstome, kaip plauname rankas, kodėl jas reikia kruopščiai plauti. Manome, kad šia akcija atkreipėme visuomenės dėmesį, paskatinome ne tik vaikus, bet ir suaugusius įprasti taisyklingai plauti rankas.