Naujienos

2019-10-30 02:10:54

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

      Rugsėjo-spalio mėnesiais lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Per numatytą laikotarpį organizavome net tris renginius judumui skatinti.

Judėjimo galia

      Rugsėjo 16-20 dienomis Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė dalyvavo judumo savaitėje, kuri prasidėjo netradiciniais kūno kultūros užsiėmimais – smagia mankšta su netradicinėmis priemonėmis, judriaisiais ir ramiais žaidimais. Kiekvienas rytas prasidėdavo ,,Ryto mankšta“, kurios metu vaikai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste vykdančia sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose, sportuodami lavino ne tik savo fizinį pajėgumą, bet ir sužinojo apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai.

Organizuotas sveikatinimo rytmetys „Bėgu kartu su vėjo malūnėliu“. Vaikai kartu su personažu Vėju ir vėjo malūnėliais mankštinosi, o po mankštos lopšelio-darželio bendruomenė, su vėjo malūnėliais rankose bėgiojo aplink darželį, žaidė žaidimus. Rytmetį vainikavo spalvota vėjo malūnėlių paroda. Penktadienis tapo šios savaitės kulminacija – diena be automobilio. Nors rytas pasitaikė rudeniškai vėsus, bet visi ugdytiniai į lopšelį-darželį skubėjo pėsčiomis arba „ratuotomis priemonėmis“ – dviračiais, paspirtukais, balansiniais dviratukais, vaikiškais automobiliais. Į nuotaikingą rytmeti lopšelyje-darželyje kvietė ir mankštintis mokė personažai linksmieji Šlavėjai. Atlikę mankštelę tobulinome savo važiavimo dviračiais, paspirtukais, mašinytėmis įgūdžius, prisiminėme saugaus eismo taisykles. Savaitės veiklas vainikavo pažintis su poniu Kinkučiu ir jodinėjimas juo. Ponį Kinkutį į lopšelį-darželį atsivežė ugdytinis Kristupas su mamyte.

Rugsėjo 20 d. dar kartą visą Kairių miestelio bendruomenę pakvietėme netradiciniais metodais pajudėti ir prisijungti prie smagios ir turiningos akcijos „Visa Lietuva šoka“. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo direktorė Danutė ir meno vadovas Gediminas visus susirinkusius – vaikučius, tėvelius, lopšelio-darželio darbuotojus, žvejų klubo „Kairiai“ narius, miestelio gyventojus – pakvietė susiburti į ratą ir pasimokyti šokti tradicinių lietuviškų šokių. Kai kurie dalyviai, jau susipažinę su šia tradicija, liaudies šokiu, savo pavyzdžiu rodė žingsnių, judesių, laikysenos plonybes, o tie kas nemokėjo, susiradę partnerius visai nesunkiai kartojo ir mėgavosi šokio žingsneliais ir judesiu. Tad vieningai ir pašėlusiai įsisukome viename, bendrame, visus susiejančiame šokio sūkuryje. Ir kaip iniciatyvos organizatoriai sako: ypač svarbu, kad tas smagumas, gėris ir pati laimė auga iš savų šaknų, kiekvienam suprantamos savos kultūros.

Dar viena judėjimą skatinanti šventė įvyko spalio 11 d. – sporto šventė „Guminio bato diena“, kurios tikslas - sudominti vaikus ir specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus žaidimine veikla, skatinant fizinį lavinimą, pažintinę veiklą bei socialinę plėtrą. Sporto šventė prasidėjo linksma ir nuotaikinga „žvirblių“ mankštele, kuri perteikė vaikams judesio žavesį, skatino teigiamas emocijas, nuteikė smagioms užduotims, žaidimams. Išsiskirstę į sportinius sektorius, mažieji dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose: įveikė spalvotus guminių batų ėjimo, bėgimo takelius, kaštonais mėtė ir smūgiavo į taškuotus guminių batų taikinius, žaidė judrųjį žaidimą „Kliuksi batai“. Šventėje aktyviai dalyvavo Specialiosios Olimpiados programos „Jaunieji Atletai“ dalyviai, kurie šventė pabaigoje buvo apdovanoti atleto medaliais, o kiti dalyviai skaniausiais pasaulyje vaisiais. Gera užimti vaikus tinkama žaidybine veikla bei per Specialiosios Olimpiados veiklas supažindinti vaikus su sporto pasauliu. Mūsų jaunieji atletai vadovaujasi Specialiosios Olimpiados šūkiu: leiskite man laimėti, bet jei man nepavyks, paskatinkite mane siekti pergalė

Vaisių, daržovių nauda sveikatai

Rugsėjo 23-27 dienomis Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko iniciatyvos „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“ renginiai, kurios tikslas buvo atkreipti dėmesį į šviežių vaisių, daržovių ir fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai.

Sveikatinimo savaitė prasidėjo rudens gėrybių paroda „Rudenėlis atkeliavo“, kurias gamino vaikučiai su tėveliai. Grupėse buvo įrengti visos dienos vitaminų ir energijos šaltinio „Žaliojo kokteilio“ kampeliai, kuriuos galėjo ragauti lopšelio-darželio bendruomenė. Vaikučius visą savaitę lankė personažai Zuikutė ir Morkytė, kurios supažindino mažuosius su įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, ragavo juos, aptarė jų naudą žmogui, svarstė kokius patiekalus galima pasigaminti iš jų. Zuikutė ir Morkytė pakvietė vaikus dar ir pasimankštinti - „Ša, prasideda mankšta!”.

Turiningai savaitei besibaigiant buvo apdovanoti parodos „Rudenėlis atkeliavo“ laimėtojai ir dalyviai, o virėjos vaikus vaišino morkų, obuolių, burokėlių sulčių kokteiliais.

Visa savaitė buvo turininga, prasminga ir smagi, o svarbiausia, kad jos metu papildėme savo vitaminų atsargas.

Asmens ir burnos higienos svarba

Spalio 1 d. Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje ,,Spindulėlis“ vaikai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose diskutavo tema  ,,Asmens ir burnos higienos svarba“. Dantų plovimo muliažo pagalba, vaikai galėjo išmokti taisyklingo dantų valymo, mokėsi rankų plovimo technikos, stebėjo mikrobus ant rankų, jas plovėsi ir kt.Bendruomenei  pateiktas informacinis lankstinukas „Vaikų asmens higiena“. Šia tema lopšelyje-darželyje vyks tęstinumas. Prisijungta prie visuomenės sveikatos biuro burnos higienos mokymu, lapkritį suplanuota praktinė paskaita tėvams „Vaiko burnos higiena“.

Miego galia

Spalio 14-18 dienomis Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ organizuota miego terapijos savaitė. Auklėtojos su vaikais diskutavo apie miego naudą sveikatai, įvairiomis dailės priemonėmis dekoravo pagalvių ir pižamų trafaretus. Prieš pietų miegą dainavome lopšines, o auklėtojų padėjėjos pavirto į šauniausius „miego“ pasakų personažus. 

Miego savaitės kulminacija - pramoga „Sapnadienis“. Pramogos metu vaikai ir auklėtojos pramogavo pasipuošę savo spalvingomis pižamomis, o miego personažai Sapniukai mažiesiems dar kartą priminė miego svarbą, kartu su vaikais atliko mankštelę „Pagalvėlės“, žaidė pagalvių mūšį bei statė iš pagalvėlių miego pilis ir organizavo pižamų madų šou. Pasigrožėję vienas kito nuostabiomis pižamomis ir sapningai nusiteikę keliavome į sapnų karalystę. Sapnadienis buvo įdomi, netradicinė, ugdanti kūrybiškumą ir išradingumą pramoga! Prie Sapnadienio pramogos prisidėjo ir „UAB NMF Porolon“ dovanodami savo gaminamų pagalvėlių.