Naujienos

2016-11-11 02:11:55

Europos sveikos mitybos diena

Šiaulių rajono Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė 2016 m. lapkričio 8 dieną paminėjo Europos sveiko maisto dieną. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.
Lopšelyje-darželyje surengtas rytmetis „Vaistažolių arbatėlė, medutis – ir maistas, ir vaistas“ kurio tikslas – prisidėti prie sveikos mitybos dienos paminėjimo, mokant vaikus sveikos ir tinkamos mitybos įpročių ir skatinant maitintis sveikai.
Rytą vaikus grupėse aplankė bitutės („Gudručių“ grupės auklėtinės), bičių motinėlė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Alma Šulčienė), šeimininkė (dietistė Dovilė Baniūnaitė) ir Spinduliukas Sveikuoliukas (direktorė Dalia Gricienė). Spinduliukas Sveikuoliukas kvietė vaikus kartu dėlioti sveiko maisto piramidę ir greičiausius apdovanojo spalvinimo knygelėmis, bitutės deklamavo eilėraštukus, o bičių motinėlė sekė pasaką „Bitelių dovanos“, aiškino apie medaus svarbą, naudą ir dovanojo medaus statinaites. Šeimininkė supažindino vaikus su vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis, juodos duonutės nauda ir įteikė mažiesiems ryšulėlį arbatos ir juodos duonos kepaliuką. Išleidę svečius vaikai gėrė dovanotą arbatžolių arbatą ir skanavo juodą duonutę su medumi.
Įstaigos darbuotojai pažymėdami šią dieną dalyvavo surengtoje FHLife World įmonės atstovų surengtoje paskaitoje apie tinkamos mitybos principus ir sveiką gyvenseną.