Naujienos

2019-05-12 09:05:28

Edukacinė programa „Linas rengia ir maitina“

         Anot senų žmonių: „nei vienas augalas pasaulyje neiškenčia tiek daug kančių kaip linas, tačiau ir nė vienas augalas neatneša žmonėms tiek naudos, grožio ir laimės“. Senolių įsitikinimų, linas turi ypatingų galių kovojant su piktosiomis dvasiomis. Gegužės 9 dieną lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ svečiavosi mažosios bendrijos „Mažųjų ugdymas“ vadovė Rasa ir pravedė edukacinę programą „Linas rengia ir maitina“. Mažieji pamatė trumpą spektakliuką „iš lagamino“, kurio metu sužinojo apie lino vargus, susipažino su linu dainose, eilėraščiuose, patarlėse, apžiūrėjo kaip  atrodo linas kaip augalas, kaip pluoštas ir kaip maisto produktas. Vaikai iš lino stiebelio pagamino lino siūlą, vaišinosi duonele su linų sėmenų aliejumi. Pasistiprinę darbštuoliai kibo į darbus ir iš balinto lino sau dovanų „išaudė“ nepakartojamą servetėlę. Sunkus, bet įdomus tas lino gyvenimas...