Naujienos

2015-10-19 04:10:52

Akcija „Etno regiono senolių receptai – sveikos mitybos šaltinis“

Spalio 16 d. lopšelio-darželio bendruomenė prisijungė prie respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ ir Klaipėdos lopšelio-darželio „Žilvitis“ organizuotos akcijos „Etno regiono senolių receptai – sveikos mitybos šaltinis“, skirtos Pasaulinei maisto dienai paminėti.

 Visose grupėse lankėsi Smagurė (dietistė Dovilė Baniūnaitė). Ji kartu  su vaikais apžiūrėjo ir aptarė „Maisto pasirinkimo piramidę", diskutavo kas yra sveika, o kas ne. Supažindino su  senolių maisto gaminimo tradicijomis, siūlė paragauti atsineštų maisto produktų (česnako, medaus, bičių duonelės, trintų spanguolių su medumi, sūrio, sviesto), inicijavo mažuosius pasigaminti patiekalą pagal senolių sveiko maisto receptus. „Kodėlčiukai“ ruošė duonelę su česnaku, darė česnakų vėrinukus slogai bei virusams „atbaidyti“. „Smalsučiai“ skanavo mamų ir močiučių ruoštas gėrybes žiemai bei aiškinosi miško dovanų (grybų, riešutų, uogų) naudą sveikatai. „Gudručiai“, išsiaiškinę duonutės atsiradimo kelią, užminkė ir iškepė duonos. „Naminukai“ lopšelio-darželio kieme įrengė arbatinę ir ruošė vaistažolių arbatą su medumi. Gardžiais ir sveikais patiekalais mėgavosi ne tik patys, bet ir vaišino kitų grupių vaikus, lopšelio-darželio darbuotojus.